Премини към съдържание

Висок разход на газ


vesste

Препоръчано мнение

Здравейте, става въпрос за Галант 90г 2000кубика 109коня двигател 4g63 с обикновена газова. Последно време разхода на газ се вдигна доста и се чудя дали да се притеснявам или да го смятам за нормален през зимата. Преди гореше около 12/100 градско и 9-10/100 извънградско при нормално каране. Преди време смених делко, палец, ,свещи, капачка, масла, филтри, но не си спомням разхода да ми е направил впечатление. После ходих на газаджия, смени ми филтъра и ми настрои газовата. Преди колата придърпваше на високите оборите и след газаджията се оправи и започна да върви доста по-добре, но за сметка на това и разхода отиде към 15/100 газ. Отдавам го на това че започнах да карам колата повече студена и на по малък пробег а и все пак е доста студено. Но сега последните няколко зареждания ми се виждат прекалено голям разход. Зареждам или на Лукойл или на Еко и сега последното зареждане ми даде 19/100 разход. Според вас това нормално ли е при положение че колата се пали и се кара само на газ няма бензин, кара се в Пловдив по 5-6 км на палене, рядко е по-различно. Последната седмица имаше някви зверски студове, като имаше сутрин която температурата бе -23градуса и когато е под -10градуса съм заливал изпарителя със топла вода за да няма проблеми, на място поработва 3-5мин. Че колата е стара, стара е и автоматичния смукач не работи, но загрява за много кратко време. Въпреки това ми се струва че разход 19/100 е прекалено голям.

Редактирано от vesste
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом палиш и на газ....сега в тези студове загрява много по-бавно и гори сурова, не изпарена газ...май ще ти дойде нормален разход според мен при това положение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За загряването няма проблем, загрява много бързо, но това че се пали на газ си е проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

19 е много!

 

Аз в студовете оставям моята да поработи 10-15 минутки - да сгрее яко вътре та да не мръзнат децата.

После работи още 10 минути на място докато оставя децата в градина - да не мръзне жената.

Привечер взимам децата и чакаме заедно жената да излезе от работа 15-30 мин. - колата пак работи.

Добави намалена скорост на придвижване и попревъртане тук-там.

 

Разхода ми е макс. 2 литра газ нагоре (4G91 двигател).

Пали и работи само на газ!

 

:icon_doh: :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

После ходих на газаджия, смени ми филтъра и ми настрои газовата. Преди колата придърпваше на високите оборите и след газаджията се оправи и започна да върви доста по-добре, но за сметка на това и разхода отиде към 15/100 газ. Въпреки това ми се струва че разход 19/100 е прекалено голям.

 

Добро вървене и малко харчене на гориво се противоположни и взаимно изключващи се понятия.

Да не говорим, че и газостанциите също имат пръст във високия разход на автомобилите ни. Особено при ниски температури.

Имам познат, който преди години се е занимавал с подръжка и ремонт на газови колонки. Според него околната температура оказва влияние на количеството газ влизаща в бутилката и отчетената от колонката.

Според думите му едва ли не 3 пъти на ден трябвало да се прави корекция, за да бъде коректно отчитането.

И моя разход в момента е 16-17/100. И аз зареждам само при Еко и Лукоил, само че във Варна.

А това че автомобила се пали и върви само на газ... Добре е след запалване да се изчака да загрее на място и тогава да се тръгва. Иначе при тези ниски температури, (а и газта има способноста при редуциране на налягането да си понижава температурата), платното на изпарителя се втвърдява и става на гьон. А оттам вече губи способността си да дозира прецизно горивото. Да не говорим, че може и да се скъса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За доброто вървене имам предвид че върви нормално, защото преди беше сеедно заглъхнала. Той даже газаджията вика ако има нужда ела още да я отворим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карам съшата кола, само че автоматик. Преди време и аз зареждах на тези бензиностанции и разхода клонеше към 20. В момента зареждам само Ромпетрол и Топливо и разход е 15. Разбира се с паленето на газ и шом не ти работи смукача, не можеш точно да сметнеш колко газ ти харчи, но според мен проблема е от колонките. А и друг вариант е да е скопите малко. Въпроса е дали повече да върви или по-малко да харчи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... зареждам на Ромпетрол ...

 

Въдържах се да спомена,

че с газ от Ромпетрол машината върви и дърпа осезаемо по-добре!

 

И разходът наистина пада с 1-2 литра!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въдържах се да спомена,

че с газ от Ромпетрол машината върви и дърпа осезаемо по-добре!

 

И разходът наистина пада с 1-2 литра!

Абе много зависи от коя бензиностанция на Ромпетрол зареждаш ..:)

При мен пък се вдига с 2 литра разхода, като сипя в Ромпетрол, а като гледам колегата и той за Пловдив говори, а там май е само тази в кв. Коматево :icon_hmm: та ако сипва от нея, изобщо да не се чуди за повишения разход ..

Аз вече сипвам само в малки- проверени газ станцийки и може да няма отстъпка като в големите вериги, но няма и промяна в разхода- винаги е един и същ ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе много зависи от коя бензиностанция на Ромпетрол зареждаш ..:)

При мен пък се вдига с 2 литра разхода, като сипя в Ромпетрол, а като гледам колегата и той за Пловдив говори, а там май е само тази в кв. Коматево :icon_hmm: та ако сипва от нея, изобщо да не се чуди за повишения разход ..

Аз вече сипвам само в малки- проверени газ станцийки и може да няма отстъпка като в големите вериги, но няма и промяна в разхода- винаги е един и същ ..:D

Хм аз съм сипвал къде ли не и никаква разлика не виждам или съм усетил, само на ОМВ ми сипват повече от колкото събира бутилката хахахаха.А познати газаджии казват,че най чисти филтри са сменяли от колите каращи основно на ЕКО.

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Снощи отивам да зареждам и си пълня газовата бутилка до горе. Това го правя зимата,винаги я пълня до горе. Бях минал 120км, зареждам аз и по принцип трябва да заредя около 15литра газ, карал съм само градско в Пловдив. Какво да видя, колонката спря на 9,8литра. Помолих момчето пак да закачи пистолета, обаче неискаше да пълни повече. Жена ми беше в колата и каза че се е чуло как намаля пълненото точно както като се е напълнила бутилката. В крайна сметка това прави 8,15/100 което е невъзможно за тази кола и Пловдив. В крайна сметка незнам какво стана, километража не ми е развален. Евентуално колонката им нещо да е била развалена.

Редактирано от vesste
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Снощи отивам да зареждам и си пълня газовата бутилка до горе. Това го правя зимата,винаги я пълня до горе. Бях минал 120км, зареждам аз и по принцип трябва да заредя около 15литра газ, карал съм само градско в Пловдив. Какво да видя, колонката спря на 9,8литра. Помолих момчето пак да закачи пистолета, обаче неискаше да пълни повече. Жена ми беше в колата и каза че се е чуло как намаля пълненото точно както като се е напълнила бутилката. В крайна сметка това прави 8,15/100 което е невъзможно за тази кола и Пловдив. В крайна сметка незнам какво стана, километража не ми е развален. Евентуално колонката им нещо да е била развалена.

Така никога не можеш да я засечеш точно, понеже вески път изключва по различен начин (рзбирай че не е всеки път еднакво "пълна"). Пълниш до горе и изпразваш до долу 3 пъти подред и ще разбереш колко ти е разхода на конкретната газстанция.

На бензин - от пълен резервоар минаваш 200км(300км) и пълниш до горе - така пък ще видиш колко бензин ти е изгорила за въпросните километри.

 

Поздрави, Иван!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...
  • преди 2 седмици ...

Това за температурата е вярно! Когато температурата на вън е 30 градуса газта се разширява и бутилката събира по-малко, а, когато е примерно 10 градуса ще събере малко повече. Затова, когато се засича разхода е хубаво да е от една и съща бензиностанция, колонка и по едно и също време зада е горе-долу еднаква температурата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...