Премини към съдържание

Висок разход на гориво


debelia141

Препоръчано мнение

От скоро съм собственик на carisma и ми се струва, че ми дава висок разход на бензин.

Колата е carisma GDI 99г. и ми показва 10л./100км.

Имам един колега със същата кола и неговият е 7.2, а лятото казва, че му пада на 6.5/100. Та въпросът ми е: това което казва реално ли е, и ако да, от какво може да се дължи моя висок разход?

 

Колеги искам да попитам и за един голям проблем, значи колата върви много или поне според мен. Не се замисля като я настъпя или нещо такова, обаче като задържа една постоянна скорост се усеща едно леко придърпване, не забавя или нещо такова, просто все едно гумите ми стават от яйце. Когато подам газ или намаля, веднага спира. Да отбележа че не се чува нищо да тропа или скърца, просто когато застана на една постоянна скорост се усеща придърпването.

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От скоро съм собственик на carisma и ми се струва, че ми дава висок разход на бензин.

Колата е carisma GDI 99г. И ми показва 10л./100км.

Имам един колага със същата кола и неговата е 7.2 а лятото казва,че му пада на 6.5/100.Та вапроса ми е това което казва реално ли е и ако да от какво може да се дължи моя висок разход?

 

Колеги искам да попитам и за един голям проблем, значи колата върви много или поне според мен.Не се замисля като я наспъпя или нещо такова,обаче като задържа една постоянна скорост се усеща едно леко придърпване, не забавя или нещо такова просто все едно гумите ми стават от яйце. Когато подам гас или намаля веднага спира.Да одбеляжа не се чува нищо да тропа или скърца просто когато застана на една постоянна скорост се усеща придърпването.

Диагностика трябва и тогава.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Диагностика трябва и тогава.........

 

Къде мога да отида, къде ще ми препоръчаш?

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От скоро съм собственик на carisma и ми се струва, че ми дава висок разход на бензин.Колата е carisma GDI 99г. и ми показва 10л./100км.Имам един колега със същата кола и неговият е 7.2, а лятото казва, че му пада на 6.5/100. Та въпросът ми е: това което казва реално ли е, и ако да, от какво може да се ..............

 

Здравей колега,

 

Уточни този разход градско или извънградско го постигаш, защото ако е градско 10л/100км ми се струва реално (особено при каране на къси разстояния). Ако обаче това е разход за извънградско, значи си много над нормалното - за информация аз лятото редовно си правя разход около ~5/100км (+/-) извън града за отсечки ~200km и нагоре;

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Туй 141 килограми ли са?
:)

Къде мога да отида, къде ще ми препоръчаш?


При колегата, който ти е предложил. Или при Milen_Z, ама е чак в Пловдив. Питай ги на лични. В профилите има и телефони. :)

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Туй 141 килограми ли са? :)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този разход ми го дава като карам предимно в София по-околовръсното, което си е почти извън грацко.Защото карам някаде към 6:50 сутринта и вечерта към 20 часа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А впрочем 141 не са килограми. Аз не съм дебел, но това ми е прякор от дете и затова го използвам навсякъде, а 141 идва от преди няколко години като си правех акаунт в skype и ми изписа, че debelia е заето и ми изписа, че debelia141 е свободно и ми се стори лесно за запомняне и затова е така :D

 

 

TASSO: Колега, за напред пиши малко по нормално постовете си, по този имаше доста за редакция. Следващите подобни ще бъдат изтривани.

Редактирано от TASSO
трудно за обяснение
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

моята каризма 2001 GDI гори 10 л градско... може и до 11.5 да стигне... зависи от градското. Извън градско по магистралата 8... 8.5... иначе ако карам извънградско с 80 - 90 км/ч, гори 7...

 

Според мен 10л/100 е нормално предвид, че колата ти е 1999. Сигурно можеш да ги смъкнеш до 9 след диагностика, смяна на свещи и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нормалното извънградско е някъде от 4,5 до 6,5 в зависимост, колко е тежък десния крак, качеството на горивото, дали климатика работи и т.н. Става на въпрос при движение със скорости съобразени със ЗДвП. При градското може да гори много, зависи дали е загрял двигателя, колко често се намаля и ускорява (и как), така че разхода може да варира в големи граници. Има една тема за разхода, доста обширна, може да се ползва за статистически цели. http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=4256

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При разход над 6 извънградско и 9 градско донякъде се губи смисъла от тези двигатели (говоря за среден разход), определено са по икономични. Търсете си проблемите по колите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че градско , зимен период на къси разстояния примерно 5-6 км . е нормално 10-12л. все пак говорим за 1,8 двигател колкото и икономичен да е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..... колкото и икономичен да е.

 

Ето това е интересна фраза която чувам от всеки дето си няма на представа за какво става дума. Е пък по икономичен е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Моята преди 2 дни ми показа 5,4 / 100 за пробег около 150км. Иначе в града (в София) ми показва около 11,5л/100км. Не мога да го смъкна повече за момента. Но и аз карам само на къси разстояния (под 10км) и все пак е зима и е София. Колата е 1,8 GDI 1999-2000г. Зареждам от OMV. Вече бях при Милен и се оказа че още съм със заводските свещи (а на километража показва 140 000). Вероятно като ги сменя, а и едната лула ми е за смяна, ще се отрази, макар и малко на разхода.

п.п. Не знам и до колко може да се вярва на бордовия, каква грешка дава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Нека и аз се повключа в тази тема... Зимата с моята каризмичка 1.8 GDI 125hp извънградско ми правеше между 5.6 и 6.9 максимум, сега когато се стопли ги вдигна на над 7, а градско от 10 качи почти на 12... на какво се дължи това нещо, да му се невиди.. опитах се да си проверя свещите и срам не срам ще си призная, че не ги открих, някой може ли да ми хелпне с това, че направо си е за срам работа, да не знам къде са ми свещите на колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Под капака на двигателя имаш 4 квадратни кутийки това са лулите държат ги 2 болчета 10-ка като ги развиеш дърпаш и в тази голяма дупка се намира свещ. За да я развиеш обаче ти трябва 15 камък с много гладка форма :) Разхода може да се е повишил от много неща, прегледай филтрите, килограмите на колата да не са се повишили и да не би да си сменил бензиностанцията в България имат и те много значение :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...