Премини към съдържание

Проблем със запалването


GDI 1.8

Препоръчано мнение

Имам проблем. Направиха ми основен ремонт на двигателя, сглобиха я, но сега не иска да запали. Има голямо налягане, има искра на свещите, има впръскване на гориво, не отчита грешки на компютъра. Всичко изглежда добре, но не иска и не иска да запали. Четири акумулатора изтощиха до сега и механиците не могат да разберат от какво е проблема. Някой да има представа от какво може да е?

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е във въжето........взимате едно въже, закачате я, карате я до Пловдив и ви я запалвам за 15мин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е във въжето........взимате едно въже, закачате я, карате я до Пловдив и ви я запалвам за 15мин.

 

Иска ми се, но просто няма как , в момента ми е в сервиз в София. Вече 4ма механици се занимават с нея в момента, но неиска да запали, сигурно е някоя дреболия но за сега все още не са я открили.

Исках да се консултирам с вас и да ми дадете някои савет ако знаете от какво може да бъде.

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

 

От механиците :D

 

ахах може и така да е но е малко вероятно, защото тези са едни от най добрите които оправят колите на МВР в софия

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само че МВР май нямат коли с подобен двигател....както и обучени специалисти. Значи продължавайте с акумулаторите. Подобен съвет за запалване на двигател по форумите неможе да се даде, успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха, я виж ти - колите в МВР се оправяли. Аз не знаех :D Пич определено не си взел най-доброто решение за механици - едно, че колите на МВР се правят рядко и ако въобще се правят е да се смени нещо по ходовата част /най - много бейлети/ и дрго, че GDI в МВР няма. Този двгател си иска майстора, няма да казвам кой е да не прозвучи като подмазване ;) Дано само не си я дал в някой ведомствен сервиз на министерството, че скоро няма да я запалят.

Редактирано от AMG_iev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха, я виж ти - колите в МВР се оправяли. Аз не знаех :D Пич определено не си взел най-доброто решение за механици - едно, че колите на МВР се правят рядко и ако въобще се правят е да се смени нещо по ходовата част /най - много бейлети/ и дрго, че GDI в МВР няма. Този двгател си иска майстора, няма да казвам кой е да не прозвучи като подмазване ;) Дано само не си я дал в някой ведомствен сервиз на министерството, че скоро няма да я запалят.

 

хаха така си мислиш ти, това че нямат гди та неозначава че не разбират а и все пак военните карат мицубиши ланзер и все пак ако не вярваш да ти направя клипче от сервиза да видиш сам какви коли правят и дали е само по ходовата част както казваш

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Брей че майстори, какви коли правят а едно GDI не могат да запалят. Може и да разбират от доста автомобили но това е спецефичен агрегат и си иска майстора.

Май темата е за коша, мисля че му стана ясно на колегата ако иска да се радва на автомобила си къде да отиде

Редактирано от milenjs
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли дали има имобилайзер каризма 1.8 ГДИ? И къде се намира алармата и може ли ако акумулатора се махне да попречи на запалването на колата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли дали има имобилайзер каризма 1.8 ГДИ? И къде се намира алармата и може ли ако акумулатора се махне да попречи на запалването на колата?

Дали има имобилаизер ориентирай се по ключа с чип без чип.

Не те разбирам за това с алармата. И си мисля че е фатално за електрониката/ecu.

Има 1 мит, ако извадиш клемата на акумулатора при работещ двигател :tok: .

А вие опитвах те ли вече да запалите така :icon14:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
До колкото имам опит, при лош контакт гасне. Другото, което е при откачането на клемата при работещ двигател протича преходен процес и е възможно да се получат пикове в напрежението, които да повредят разни незащитени електроники из колата...


Намерете едно въже или репатрак и при DJ Tymbi. Ако са омазали много работата ходенето до Милен в Пловдив може и да не се размине. Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали има имобилаизер ориентирай се по ключа с чип без чип.

Не те разбирам за това с алармата. И си мисля че е фатално за електрониката/ecu.

Има 1 мит, ако извадиш клемата на акумулатора при работещ двигател :tok: .

А вие опитвах те ли вече да запалите така :icon14:

 

имаг предвид че ми правиха ремонт по двигателя а сега като я сглобиха неиска да запали а всичко показва че и е наред, но не е махана клемата при запален двигател, ключът мисля че си има чип , както и дистанционно което не работи затова питам дали имобилайзера да играе някаква роля при положение че е махан акумулатора и за това да не иска да запали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
До колкото имам опит, при лош контакт гасне. Другото, което е при откачането на клемата при работещ двигател протича преходен процес и е възможно да се получат пикове в напрежението, които да повредят разни незащитени електроники из колата...

 

Намерете едно въже или репатрак и при DJ Tymbi. Ако са омазали много работата ходенето до Милен в Пловдив може и да не се размине.

[/quot

 

а знаетели каде се намира DJ Tymbi?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

а знаетели каде се намира DJ Tymbi?

ул. Плана планина 24 в кв. Лозенец

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

хаха така си мислиш ти, това че нямат гди та неозначава че не разбират а и все пак военните карат мицубиши ланзер и все пак ако не вярваш да ти направя клипче от сервиза да видиш сам какви коли правят и дали е само по ходовата част както казваш

Айде направи ми! А военните са различават от МВР по отношение на много неща и едно от тях е техниката. ЛанЗерите на МО с GDI ли са? И да ти кажа, че не само си мисля, а и много добре знам как се поддържат въпросните МПС-та. Сега най съществения въпрос - запалиха ли ти автомобила? И последно един съвет - ако държиш да си запазиш монтьорите си купи астра 1.4 или 1.6 екотек :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...