Премини към съдържание

Проблем със скоростите


lamer40

Препоръчано мнение

Здравейте колеги.

 

Наскоро започнах да имам проблеми с превключване на скоростите. Проблемът не е постоянен случва се от време на време и най-често с 5-тата скорост.

 

Обмислям смяна на маслото в скоростната кутия и някакъв "подобрител" да сложа вътре имало :)

 

Интересува ме дали това е често срещан проблем и ако да какъв е вероятния проблем да знам преди да съм разглобил :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

 

Наскоро започнах да имам проблеми с превключване на скоростите. Проблемът не е постоянен случва се от време на време и най-често с 5-тата скорост.

 

Обмислям смяна на маслото в скоростната кутия и някакъв "подобрител" да сложа вътре имало :)

 

Интересува ме дали това е често срещан проблем и ако да какъв е вероятния проблем да знам преди да съм разглобил :)

 

При каризмите с френски скорости е много често срещан проблем .. има едни фтулки които се изяждат и се сменят. цената им е от 12 до 20 лева зависи от къде ще ги купиш.аз на моята имах проблем с 1 чат пат :)

Редактирано от MladenT
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колеги да не пускам нова тема да питам тука за едно проблемче!Значи при включване на 5 скорост се чува едно виене все едно е ремак, проблема със сигорност е от скоростите в понеделник отива на маистор, и ако сте имали подобен проблем да ми дадете някакви насоки. Колата е каризма 1.6 16v

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 1.8 GLS и аз от време на време не мога да включа първа.Не съм сменявал масло,може ли да дадете насоки какво да купя ако се наложи.?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е и някой стругар да изработи втулките и комплекта ще излезе не повече от 10 лева. Вече трета година карам с такива и няма никакъв проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! да не отварям друга тема да запитам. Имам проблем при превключването на първа и задна скорост. При първата трудно взе да влиза, трябва по-вече натиск на скоростния лост. При задната не се фиксира точно, някой път уж е на задна а тръгва напред. Когато влязат скоростите в движение няма проблем, не изключват. Чета във форумът, че може да е от втулки. Дали е от тях? Колата е 1.6 GLX 90кс. 1997г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! да не отварям друга тема да запитам. Имам проблем при превключването на първа и задна скорост. При първата трудно взе да влиза, трябва по-вече натиск на скоростния лост. При задната не се фиксира точно, някой път уж е на задна а тръгва напред. Когато влязат скоростите в движение няма проблем, не изключват. Чета във форумът, че може да е от втулки. Дали е от тях? Колата е 1.6 GLX 90кс. 1997г.

Регулирай си скоростния лост отдолу.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Приятели да питам и аз нещо. Скоростния ми лост блокира на 3 предавка и не мога да изключа от скорост.Някои знае ли какъв е проблема? carisma 1.9td

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Погледни от долната страна, да не са ударени лостовете,някой да се е откачил или втулките да са блокирали

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 1.8 GLS и аз от време на време не мога да включа първа.Не съм сменявал масло,може ли да дадете насоки какво да купя ако се наложи.?

Здравей колега.И аз имам същият проблем с първа, с тази разлика,че като вдигна лоста за задна,първа си влиза.Моята е 97 модел.Ако си отстранил проблема би ли ми казал как да постъпя.Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.И аз имам същият проблем с първа, с тази разлика,че като вдигна лоста за задна,първа си влиза.Моята е 97 модел.Ако си отстранил проблема би ли ми казал как да постъпя.Благодаря предварително.

РЕгулирайте си лоста на скоростите ............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес моята я гледах на канала втулките са добре няма изкривени щанги най вероятно ще излезе скоростна кутия! някои ще ми каже ли от кои модели на рено кутията е същата? carisma 1.9td 2000g.

Редактирано от djoben
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Приятели да питам и аз нещо. Скоростния ми лост блокира на 3 предавка и не мога да изключа от скорост.Някои знае ли какъв е проблема? carisma 1.9td

А вибрира ли колата като ускоряваш ? тресе ли се ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А вибрира ли колата като ускоряваш ? тресе ли се ?

не няма вибрация!пропуснах да спомена ще лагера на първичния вал от доста време чукаше! Вече я закарах на майстор и утре ще разбера какво е положението!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ме е решен някакво болтче се развило в кутията и блокира смяната на скоростите! смениха ми аксиалния лагер беше заминал! сложих ме ново масло и сега влизат идеално!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

РЕгулирайте си лоста на скоростите ............

Благодаря за съвета колега.За 5лв.и 5мин.ми оправиха скоростният лост от долу и за сега всичко е наред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Моята Каризма е 2002 година 1.8 gdi 125hp. От 2 дена 5та скорост не може изобщо да се включи. Ходих на майстор който отвори скоростната кутия и каза че няма никакви стружки вътре но не разбра къде е проблема и ми препоръча да си търся скоростна кутия. Ако може някой да помогне и да ми каже някой майстор в Пловдив.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 1.8 GLS и аз от време на време не мога да включа първа.Не съм сменявал масло,може ли да дадете насоки какво да купя ако се наложи.?

 

Колега, сигурно са втулките, сменяй ги и ще си ок! Само че е най-добре да ги смениш и от двете страни - от към скоростният лост и от към кутията! Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Регулирай си скоростния лост отдолу.......

 

И втулките също. С регулирането на лоста е само временно решение - поне при мен се получи така.

След подмяна на втулките, макар че се озорих да избия болтовете всичко вече си е ок!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...