Премини към съдържание

Почистване на въздуховодите?


sirko

Препоръчано мнение

Някой знае ли кое и как се разглобява за да си изчистя въздуховодите, пробвах да махна решетките на духалките но ми се опънаха и се отказах за да не ги счупя. Дебита на въздух ми е малко слабичък и имам подозрения, че има нещо из въздуховодите или по мотора има мърсотия може и там да поотворя но незнам как и какво. Филтъра на купето и той ми е за смяна но едва ли е от него, при предишната смяна положението не се промени та него го отхвърлям на този етап.

Редактирано от sirko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли кое и как се разглобява за да си изчистя въздуховодите, пробвах да махна решетките на духалките но ми се опънаха и се отказах за да не ги счупя. Дебита на въздух ми е малко слабичък и имам подозрения, че има нещо из въздуховодите или по мотора има мърсотия може и там да поотворя но незнам как и какво. Филтъра на купето и той ми е за смяна но едва ли е от него, при предишната смяна положението не се промени та него го отхвърлям на този етап.

 

Честно да ти кажа едва ли ще ти е проблема в самите въздуховоди те са достатъчно широки за да ти намаляват дебита. По-вероятно е да ти е от филтъра или евентуално от мотора. Но преди да започнеш каквато и да е офанзива съветът ми е да сравниш с някой друг галант за да си сигурен че наистина ти е по-слаб дебита от на другите че си е голяма разправия иначе мисля че имам разни снимки кое как се маха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извади филтъра на климатика и пусни вентилатора на максимални обороти,ама не си навирай много главата около празното място,че ще се нагълташ с боклуци :icon_blush:.Аз и листа съм вадил от там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери, дали не е задръстено радиаторчето( или както се казва там... :)), което е зад филтъра! Аз чистя моето с прахосмукачка, после обилно го пръскам с обезмаслител - мръсотията изтича по дренажа и така...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има спрейове за почистване на и на радиаторите и на въздуховодите. Този за въздуховодите е с един дълъг маркуч. Не знам дали има реле за максималната степен на вентилатора, но ако има и не работи това може да е евентуалната причина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

sirko, не се захващай нещо от зад напред. Първо си смени филтъра, голяма част от дебита който губиш е именно в неговото замърсяване. После така и така ще го махаш, вземи си един спрей за почистване на (изпарителя) радиатора на климатика, те са специални и се продават във почти всички магазини за авточасти. Следвай указанията на спрея, и ще видиш какъв ефект ще получиш.

Да не говорим че доста дълго време след това като ти работи климатика ще имаш мирис на прясно валял дъжд ;) Изпробвано и почти всеки ден правя процедурата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра го смених преди 2 дни, промяна е дебита нямам, за сега ще я оставя така и ще направя пак сравнение с друг галант ...може пък да си въобразявам, знам ли.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много малко вероятно, но възможно е да имаш някое друго листенце по вътрешната страна на перката, на вентилатора ти. Което не позволява вентилатора да засмуче хубаво въздух, и това ми се е случвало в практиката. Дори цял найлонов плик съм намирал :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра си сменил, ама е възможно и перката да е набацана с боклуци. При нормално положение на 1 черта вентилатор духа толкова силно, че си затварям централните духалки на 1/2 че ми идва много... свали и перката и виж да не е задръстена с ала-бала и после мисли за ел. или клапи проблем..

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Анатоли, кажи нещо повече за този спрей - производител, цена...! Обезмаслителят определено не мирише много приятно после... :)

Редактирано от GT PoWeR
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези спрейове по-лесно ще ги намериш в някой магазин/сервиз за климатици. Обикновено са с надписи на японски. За въздуховодите може би най-лесно ще намериш достатъчно качествен на Liqui Moly например.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Анатоли, кажи нещо повече за този спрей - производител, цена...! Обезмаслителят определено не мирише много приятно после... :)

 

 

 

 

Взимам от ТЕХ-КО или от Ауто Плюс, като във ТЕХ-КО е на фирмата Валео около 19 лв, а във Ауто Плюс е около 17лв на някаква полска или чешка ако не се лъжа.

Скоро ми показваха и каталог на ТЕХ-КО със нови такива спрейчета, като в комплект със почстващия върви и такъв за освежаване с определени аромати, но не съм ги ползвал още.

Имаше на ягода, лимон и др. Ще разпитам и пак ще драсна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спрея в ТЕХ-КО е на цена 14,40 (комплекта 2х100мл.) единия флакон е почистващ другия ароматизиращ. Нямат номера защото са нови продукти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте.

 

И аз се оборудвах с такъв спрей. Има следната инструкция: "Свържете конектора към въздушния смукател на климатика..."

Въпросът ми е, дали някой има идея, къде е този въздушен смукател на климатроника на Галанта?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

 

И аз се оборудвах с такъв спрей. Има следната инструкция: "Свържете конектора към въздушния смукател на климатика..."

Въпросът ми е, дали някой има идея, къде е този въздушен смукател на климатроника на Галанта?

:icon_doh: Не ти ли идва на ум че някой е превеждал с google translator :icon_n_gathering: .

Поради местоположението на въздушния филтър при Галанта, той трябва да се махне и да се пръска директно на климатичния радиатор. При други коли филтър или няма или е на самия отвор за външния въздух и именно него (мястото от където влиза външния въздух за купето) са имали предвид с "въздушния смукател на климатика" - това е буквален превод. Но при Галант-а не е добре да пръскаш там според мен едно че ще подгизне филтъра и друго че няма да омокри радиатора изобщо.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...