Премини към съдържание

Нужда от платформа


Препоръчано мнение

Колеги, дойдох във Велинград за почивните дни и ми се скъса пистовия ремък. Замириса на гума, спрях да видя от къде може да е и видях, че от към ролката на климатика излиза дим. 30 секунди след това, ремъкът се скъса пред погледа ми. Да ви попитам, може ли колата да се тегли, ако двигателните колела на са на платформа? Ако не може, ще имам нужда от такава, за да закарам колата до София или Пловдив при Марио. Не знам дали във Велинград ще могат да оправят колата, да разберат защо се е скъсал ремъка... Вариантът с Пътна помощ ще ми излезе доста скъпо, затова първо се допитвам до вас... за някакви идеи.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я не се излагай, всеки що годе в час с автомобилната механика ще ти я погледне и каже защо се е скъсал ремъка. Ако е поради износване - сменя го на място там и си джиткай на воля. Ако има друг проблем - блокирала ролка и.т.н. няма проблем да се транспортира колата с вдигнати предни колела. Ако не е автоматик става и на буксир ама не си е работа до Пловдив.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах да отбележа, че ремъкът е сравнително нов, не се е скъсал от износване. Явно има проблем в някоя от ролките, предполагаемо на климатика, защото не работеше от време на време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах да отбележа, че ремъкът е сравнително нов, не се е скъсал от износване. Явно има проблем в някоя от ролките, предполагаемо на климатика, защото не работеше от време на време.

По вероятно е да е блокирала обтяжната ролка .

Можеш да се прибереш и така, но волана ще ти е доста тежичък ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Марио, не знам колко неща движи този ремък... Мога да се прибера и така, няма опасност да се случи нещо?

 

Еми така като го гледам по схемата май движи само хидравликата и най-лесният начин е палиш и си тръгваш. Е волана ще ти е малко тежък, ама предполагам не си карал само коли с хидравлика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пали и газ. Нищо няма да й стане на колата. Блокирала е ролката на климатика. Сигурно ти е оригиналната. И моята не е сменяна и като нищо може да ми извърти такъв номер.

Върти хидравличната помпа, една оптяжна ролка и тази на климатика. Няма да имаш климатик и хидравлика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пали и газ. Нищо няма да й стане на колата. Блокирала е ролката на климатика. Сигурно ти е оригиналната. И моята не е сменяна и като нищо може да ми извърти такъв номер.

Върти хидравличната помпа, една оптяжна ролка и тази на климатика. Няма да имаш климатик и хидравлика.

 

А алтернатора кой го върти? Да не спра на средата на магистралата без ток :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А алтернатора кой го върти? Да не спра на средата на магистралата без ток :)

Другият ремък го върти, можеш спокойно и фаровете да си ползваш ..:icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...