Премини към съдържание

Lancer IV Hatchback 1.8 DOHC (136 Hp)


Препоръчано мнение

Даните са от интернет каталог става дума са кола сток Lancer Пето поколение (1988-1991)

Обем на двигателя 1836 куб. см.

Максимална мощност при 6500 об./мин.

Въртящ момент 162/4500 Н*м

Този :mitsu-smiley: Lancer излиза по бърз от доста по нови и скъпи коли на спринта до 100.

По вечето 150 hp нямат шанс

не искам да изброявам но всички за които се сетих на книга са по бавни.

Дайте мнение и коментари че почвам да търся такъв Lancer да видя дали е толкова бърз :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето един: :link:

 

"Повечето 150hp коли нямат шанс"

Нека го сравним със стоков Eclipse GS първа генерация - точно 150 коня :)

Еклипса тежи 1320кг и ускорява 0-100 за 9.2 секунди по каталог.

обаче се вижда, че ускорява по-бързо, според мен за около 8.5 секунди.

Лансера е по-маломощен, но пък е и значително по-лек: тежи само 1040кг. По каталог го дават да ускорява 0-100 за 7.6 секунди.

Според мен са малко над 8.

Предполагам че до около 130км/ч двете коли ще са на кантар, а след това Еклипса ще дръпне напред. Значи Лансера става за дръпки по светофарите, но ще падне на 400 метра.

Това обаче е само предположение, трябва да се провери! :icon_devil:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Предполагам че до около 130км/ч двете коли ще са на кантар, а след това Еклипса ще дръпне напред. Значи Лансера става за дръпки по светофарите, но ще падне на 400 метра.

Това обаче е само предположение, трябва да се провери! :icon_devil:

Защо така предполагаш ? :icon_hmm: Да не би Еклипса след 130 да олеква с 300 кг.? :)

Нали знаеш, че при тези стартове е важно и тръгването, гуми и т.н.. но по принцип на 400 м. Лансера е около 15 сек. а Еклипса около 17 ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен Лансера ще се справи безпроблемно с един такъв еклипс, дори съм 100% убеден. Колега със колт 3-та генерация и същия двигател, твърдеше че върви повече от ГСИ 150 к.с. (имал е и двете коли). А еклипса с тия килограми, след 400 метра ще бие по дължина на спирачен път :P И ако не се лъжа на колта прекъсвача беше на 8000 об.

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо така предполагаш ? :icon_hmm: Да не би Еклипса след 130 да олеква с 300 кг.? :)

Нали знаеш, че при тези стартове е важно и тръгването, гуми и т.н.. но по принцип на 400 м. Лансера е около 15 сек. а Еклипса около 17 ..

 

Eclipse GS

Lancer GTI

Максималната скорост на Еклипса е с 10км/ч по-висока от тази на Лансера, логично е да дръпне по някое време. :) Но да, друг въпрос е дали ще успее за 400 метра...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Максималната скорост на Еклипса е с 10км/ч по-висока от тази на Лансера, логично е да дръпне по някое време. :) Но да, друг въпрос е дали ще успее за 400 метра...

По някое време ако са на магистралата да, но 400 м. е прекалено късо разстояние, за да се справи Еклипса с по голямото си тегло ..:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето един: :link:

 

"Повечето 150hp коли нямат шанс"

Нека го сравним със стоков Eclipse GS първа генерация - точно 150 коня :)

Еклипса тежи 1320кг и ускорява 0-100 за 9.2 секунди по каталог.

обаче се вижда, че ускорява по-бързо, според мен за около 8.5 секунди.

Лансера е по-маломощен, но пък е и значително по-лек: тежи само 1040кг. По каталог го дават да ускорява 0-100 за 7.6 секунди.

Според мен са малко над 8.

Предполагам че до около 130км/ч двете коли ще са на кантар, а след това Еклипса ще дръпне напред. Значи Лансера става за дръпки по светофарите, но ще падне на 400 метра.

Това обаче е само предположение, трябва да се провери! :icon_devil:

Дай :link: за каталога, че аз гледам от няколко и има малки разлики. :post:

sorry сееа го видях :icon_doh:

Lancer GTI

тук става дума за друг двигател Code 4G93 (Technical specifications of 1993 Mitsubishi Lancer GTi 1.8 16v)

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

тук става дума за друг двигател Code 4G93 (Technical specifications of 1993 Mitsubishi Lancer GTi 1.8 16v)

Характеристиките на двата двигателя са почти идентични колега, сигурен ли си че става въпрос за 4G67? Иначе ето информация и за него: :link:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Характеристиките на двата двигателя са почти идентични колега, сигурен ли си че става въпрос за 4G67? Иначе ето информация и за него: :link:

От линка които си посочил нищо не разбрах. :bg:

Някои по навътре в нещата да каже Lancer (IV) въобще има ли с 4G93.

И тоя каталог за Европа ли се отнася :icon14:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От линка които си посочил нищо не разбрах. :bg:

Някои по навътре в нещата да каже Lancer (IV) въобще има ли с 4G93.

И тоя каталог за Европа ли се однася :icon14:

Последно IV или V? :D Иначе Lancer GTI си е с 4G93, виж линка отпреди няколко мнения. (GTI си е GTI навсякъде по света, така че да, отнася се и за Европа )

А кое не разбра от последния линк?

1800DOHC・4G67 ECI-MULTI

16VALVE DOHC

(mm) 81.5×88.0 - това са диаметъра и хода на буталото

cc) 1836 - кубатура в кубични сантиметри

9.2 - степен на сгъстяване

(ps/rpm) 135/6300

(kg・m/rpm) 16.2/4500

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://kolatami.com/Mitsubishi/Lancer+IV+Stufenheck+%28C6_A%29/1.8+DOHC+%28136+Hp%29.html

и последно в темата ставаше дума за Пето поколение (1988-1991) а не за Шесто поколение (1991-1995) GTI 1.8 L ECI-Multi двигател (4G93 DOHC) (103 кВт)140 hp :link: :mitsu-smiley:

:rulez:

П.П. разликата в римските числа идва от там че в каталога които гледам даните и тези в уикипедия се разминават с един номер на модела

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка излиза ако искате бегачка вземате едно :mitsu-smiley: Lancer GTI 1.8 DOHC 16v (136 Hp)4G67 (1988-1991) за около 2к. и разплаквате много колеги с доста по скъпи коли.(7.9 секунди) :icon_n_king: :mitsu-smiley: :icon_dance:

 

 

Или :mitsu-smiley: Lancer GTI 1.8 DOHC 16v (1991-1995) (4G93 DOHC) (103 кВт)140 hp 7.60 секунди

Но това е друга бира и цената няма да е около 2к. И не съм срещал в БГ Такъв Lancer.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А пък ако си вземеш едно такова като на снимката, съвсем ще ги цепиш. Става дума за Mitsubishi MIRAGE 87', III-та генерация. Мотора е 1600 DOHC TURBO 160 hp /6000 rpm, 221 Nm/ 2500 rpm. Ускорението 0-100 е под 7 секунди :icon_rock:

 

http://www.youtube.com/watch?v=knWmbcwkBjc&feature=related

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Найстина тези Лансери бягат доста, а за годината на производството Mitsubishi Lancer 1.8 16v GTI (136hp) са до 93г. от 93г. до 95 мисля са 140hp

Редактирано от lancer_dohc
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В един от постовете прочетох че въпросния Лансер вървял повече от ГСИ . Карал съм ГСИ и знам как върви и ако Лансера го бие при положение че имат такава разлика в кубатурата тоз Лансер трябва наистина да е страхотен !

 

П.П. - ГСИ-то за което говоря беше на един приятел от Ботевград и го беше било само едно Клио Уилямс доколкото знам .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...