Премини към съдържание

Потъмняване на стъкла


Препоръчано мнение

Колеги, най-вероятно ще ми се наложи да си потъмнявам задното стъкло. И оттам излиза въпросът - дали фолиото няма да се топи от реотаните, няма ли да остане въздух, изобщо - как се процедира в такъв случай. И още нещо - имам залепени стикер на клуба и за газта. Трябва ли да ги махам? Хайде, тях бих се опитал да ги прежаля, но реотаните - не искам... Моля, споделете опит

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.folio-auto-bmg.com/ - там е мястото където аз си сложих моето. На Лансъра реотаните са доста дебели и остана, само че отидох и колкото можаха веднага ги поправиха без да ми искат пари и разни такива работи, много стабилен е човека, който е собственик, всякакъв проблем ми е казал само казвам, отивам и го оправят :), много коли правят, скъпи евтини и т.н. Мога да ти снимам как е станало, на наистина дебели реотани. Но няма нужда да ги сваляш във всякакъв случай.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Роско, аз моята я взех с фолио и нямам проблеми с реотаните, не топят фолиото. Но подробности не мога да кажа, защото така дойде от австрия :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми от реотаните, за въздух да остане... - зависи от майстора който го слага....стикерите да си стоят не им пречи......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе и на мен ми се иска да си затъмня задните джамове, ама нямаше ли някяква санкция в последно време за това?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е от:

 

Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Забранява се

ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на

автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на

прозрачността им.

(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките

автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на

огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

 

А Каримата ти е с 5-та врата .;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има някакъв допустим %, ама те добрите майстори си знаят работата... Зачудих се само за реотаните, та питах първо тук, но явно няма проблем...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще влезна в спор с колегата. Реотаните не зависят от майстора, няма как да стане просто, когато са по дебели. Не е възможно, да не остане малко беличко около тях. Колкото до затъмняването, задното+двете странични задни на вратите може на 100%, тоест аз макс което сложих беше 95% най-хубавото на Мадико, който са лидер в тази сфера. Условие е само да имаш странични огледала за обратно виждане. Не можеш да променяш видимостта на предните странични, както и на предното. Роско, където и да го слагаш МНОГО Е ВАЖНО, каква гаранция ще ти дадат, в какво се изразява тя и да правят задния джам от един лист, а не с наставяне!

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха, аз вчера се обаждах на един сервиз тук във Варна за Каризмата, че много и пече на малката принцеса в детското столче, та за затъмняване на задните врати с фолио средно качество - 45.00лв, с хубаво - 70.00лв. За петета врата не съм питал, че не мисля да и слагам, но така и не питах каква марка е фолиото.

Роско, и аз мисля, че няма проблеми с реотаните на задното стъкло стига да е читав сервиза.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има значение вида на фолито, евтиното спира основно видимата светлина. Марковите фолиа спират и инфрачервената и ултравиолетовата и би трябвало да грее по-малко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв проблем няма за реотаните.....................само си слагай хубаво фолио, че от ефтиното ще береш ядове.

Редактирано от atila
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е за задното стъкло само, може да сложи и от евтиното. Основния му проблем е че не е износоустойчиво и не е много пластично с две думи неподходящо за странични стъкла и такива с много голяма извивка. Има средно качество долнопробно фолио за по 6-8лева, достатъчно широко, което може да му свърши работа, ако търси само визуален ефект. Веднъж съм правил експеримент с китайско такова (3-4лв), но не ми хареса как се вижда от вътре - с кафеникав отенък. Този, който го продава си беше затъмнил прозореца на паджерото и разправяше че е било от 2 години така и не изглеждаше повредено. Отделно 130-140лв са си доста пари за едно задно стъкло ако се търси само визуалния ефект.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съветвам да се сложи качествено, това да ти се скапе фолиото е много гадно и грозно нещо :) и понеже става лека-полека, все не му обръщаш внимание.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е от:

 

Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Забранява се

ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на

автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на

прозрачността им.

(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките

автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на

огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

 

 

При нас колеги,може да е разрешено но забравете за Гърция ако ще ходите там на почивка примерно.До колкото си спомням,там е забранено за стъклата,и да имаш теглич без да теглиш нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това за Гърция и аз го бях чул, само че скоро влизах за малко в Гърция през Гоце Делчев, еми на повечето коли и предните стъкла даже бяха затъмнени ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да търся никакви визуални ефекти аз, колата ще става "служебна", та да не зяпат стоката, така да се каже :-)

Благодарско, момчета!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...При нас колеги,може да е разрешено но забравете за Гърция ако ще ходите там на почивка примерно.До колкото си спомням,там е забранено за стъклата,и да имаш теглич без да теглиш нещо.

 

Това за Гърция и аз го бях чул, само че скоро влизах за малко в Гърция през Гоце Делчев, еми на повечето коли и предните стъкла даже бяха затъмнени ;)

Да,забранено е да си със затъмнени стъкла,но това важи явно само за българи....

Редовно влизам в Гърция и 75% от колите с гръцка регистрация, които виждам там са със затъмнени странични и задни стъкла+дори и предните....

Така че,налице е някаква избирателна пропускливост по този въпрос,но на какви основания(явно защото сме българи)!?.-Казва ли ти някой,а пък смееш ли и да питаш!?...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

та да не зяпат стоката, така да се каже :-)

 

Ами нали това е визуалния "ефект", да не се вижда вътре? Може на пример да искаш да облепиш всички стъкла със фолио спиращо UV и IR лъчите, за да грее по-малко или да ги ламинираш с "противоудърно" с цел здравина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

По темата с затъмняването,вижте това. http://www.vbox7.com/play:b9c152c6&start=253 .Навря ги в кучи гъз.

Редактирано от n671210
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колеги, кажете марка на качествено фолио за затъмняване на стъклата, както и къде го продават. Днес ходих с комбито до морето и багажа отзад беше заврял...

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само не ходи при SHARKYFOLIO-мърляч и мошенник(гледа винаги да те одруса на макс за евтино фолио представяйки го за американско,3М и тн),лепи фолиото както му падне и като му покажеш забележките-ами ти какво искаш?Скоро ще пусна цялостна тема по този случай.

Редактирано от DaNy SHaDy
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...