Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Трябва да си направиме сервиз


Препоръчано мнение

  • Admin

DJ Tymbi, стига с тези угризения!

И без това взимаш някъкви смешни пари за ремонти на хората, а качеството е без коментар.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е вярно че DJ държи да изпипа нещата и после мине немине пита - "Кажи как е онова?" :D

На мен няколко работи ми оправя и съм монго доволен B) Доволен съм също и че вече няма чак такива скрупули и мога да му се отплатя както заслужава и все пак съм му все задължен :icon_blush: Така че доволните са много B)

 

Не е в това проблема...просто не виждам как ще стане, как ще се регламентира едно обединяване на усилията за правене на "клубен" сервиз или "наш" сервиз. Варианта е DJ да се нагърби сам да уреди нещата и да ги направи както ги вижда, а че който може ще му помага - това си е вече до човек...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен нещата стоят така DJ-я си прави сервиз ние помагаме с каквото можем! :icon_thumbup:

 

и никой не се съмнява във възможностите на DJ-я ! Така, че е въпрос на време да се наредят нещата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

макар да не се познаваме бих искал и аз да дам едно-две предложения, защото едно такова начинание може само да е от полза. Освен това имам известен опит в тия работи.

 

Както спомена Краси най-добре е DJ-я да направи вместо ЕТ някаква форма на АД. За да набере капитал да пусне акции примерно по 50 лева и който иска да купи. Не знам колко членове има клубът, но вярвам все ще се намерят да се изкупят лесно и бързо 250 -300 парчета, което е 15 000 лева. Може чрез сайта да се сондира готовността за една такава инвестиция, която не е кой знае колко сериозна в крайна сметка. Този начин на събиране на пари има няколко предимства - 1. Финансовият риск се разпределя между много хора, а не пада пряко върху Dj-я. 2. За кратко време може да се събере сравнително голяма сума, която да не е обвързана с ипотеки, кредитиране, лихви и каквито и да било други утежнения. 3. Всеки има интерес бизнесът да потръгне, за да получи евентуално дивидент, така ще има интерес хората да посещават по-често сервиза и да го препоръчват на познати и приятели. 4. Вероятно ще има по-голяма солидарност, тъй като доброто за бизнеса е добро и за акционерите.

 

За да няма проблеми с плащанията, трябва да си има твърди ценови ставки и всеки да си прави сметката дали иска ремонт или не. Така и на DJ-я няма да му е неудобно да иска колкото му се полага, защото ще е отговорен пред сума ти народ, не само пред себе си. B)

 

Както някой спомена в началото не е необходимо да се извършват всички видове услуги, а само тези, за които има налично оборудване. Ако потръгне, нещата естествено ще се променят. Малко ще му е сложно на DJ-я със счетоводството, но той ще трябва да определи каква сума от прихода да отиде за инвестиции и каква за дивиденти.

 

Най-добре вероятно би било да се закупи някъде голо място около града, където да се построи някакво хале и да се оборудва с най-необходимото за начало. Цимента и панелните конструкции не са толкова скъпи. А може да се организира и един трудов съботник :D Този вариант би бил най-удачен, имайки предвид колко трудности би имало с наемането на подходящо помещение, договарянето на дългосрочен наем и т.н. Освен това, ако бизнесът потръгне би могло на голото поле да се дострои например магазин за части, аксесоари, а дори и да се направи нещо като една супер честна :mitsu-smiley: автокъща.

 

Какво ще получат в края на всичко това хората, които ще помогнат на начинанието - несъмнено възможност за бизнес инициатива, но вероятно преди всичко един отличен сервиз, в който за разлика от всички други няма да гледат колата ти с досада и да претупват работата наполовина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е много добра и всички други неща които трябва да се имат предвид ги изтъкнахте добре. Сега само чакаме DJ-я да каже, ей толкоз пари трябват първоначално и всеки да помага кой с каквото може. Иначе за Пламен иска ли питане? До работата ми дойде, взе я, ремонтира я и вечерта мине да ме вземе ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно съм съгласен с всички и мисля, че всеки от членовете на нашия клуб ще направи на добро сърце всичко що е по силите му за създаването и осъществяването на тази идея. :icon_thumbup:

Ето например днес ме блъсна една смотла отзад и аз се обадих на Биг Боса и Ди Джея за помощ, за да открия свестни тенекеджии - и двамата се отзоваха веднага, само че понеже нямаме "близък" до нашия клуб сервиз какво се оказа - единия майстор в отпуск, а пък другия му е заето времето до края на септември и сега съм в "чуденка" дали да си дам колата на застрахователите да ми я оправят и да не се занимавам с нищо или да изчакам малко и да я дам на свестен тенекиджия и да я направи както трябва. Е в този случай бих подкрепил едно такова начинание за сервиз "близък" до клуба, за да знаем, че няма да има лутане насам-натам докато си намериш къде да оправиш колата си - просто знаеш - отиваш в сервиза на Ди Джея, оправят ти колата качествено и бързо, плащаш си колкото трябва и край - и ти доволен и сервиза доволен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен нещата стоят така DJ-я си прави сервиз ние помагаме с каквото можем! :icon_thumbup:

 

и никой не се съмнява във възможностите на DJ-я ! Така, че е въпрос на време да се наредят нещата!

Искам да ви кажа че и аз някои неща не ги разбирам, не съм слънце ,за да огрея навсякаде..... :icon_blush: Това не ми е професия, имам 3 професии ,но те не са свързани с колите изцяло.......ако вземем да разглеждаме един автомобил като полуавтоматизирана техника, тогава да.......може, това е моята професия :D ( Автоматика, роботика и ГАПС.....)само че има други тънкости, които някои от тях съм ги усвоил от любознатство, други - просто се е налагало , но има някои неща които не съм усвоил,и ще трябва да си ги науча.......това за мое голямо щастие са много малко неща, и за това много много не се плаша от това........... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От известно време почти 99% от ремонтите по колата ми са извършвани от Пламен или негови познати, на които той има доверие. Винаги съм бил доволен от извършената работа. :good:

 

А относно цените в сервиза – хората ще идват не защото ще им излезе „по-тънко", а защото ще знаят, че се работи качествено и след като се извърши ремонта няма да се чудят дали няма пак ще се развали сменената част (или нещо друго покрай нея) :icon_doh: . Да не говорим, че в повечето сервизи влизаш за смяна на едно и излизаш с подменени 1/3 части от автомобила (макар и работещи).

 

Имено това е важно за хората (или поне за мен) да имам доверие на човека, който се занимава с ремонта на колата ми. Повярвай ми, че повечето хора, на който си ремонтирал колите ти гласуват това доверие и за това пак се връщат при теб при възникване на друг проблем :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

макар да не се познаваме бих искал и аз да дам едно-две предложения, защото едно такова начинание може само да е от полза. Освен това имам известен опит в тия работи.

 

Както спомена Краси най-добре е DJ-я да направи вместо ЕТ някаква форма на АД. За да набере капитал да пусне акции примерно по 50 лева и който иска да купи. Не знам колко членове има клубът, но вярвам все ще се намерят да се изкупят лесно и бързо 250 -300 парчета, което е 15 000 лева. Може чрез сайта да се сондира готовността за една такава инвестиция, която не е кой знае колко сериозна в крайна сметка. Този начин на събиране на пари има няколко предимства - 1. Финансовият риск се разпределя между много хора, а не пада пряко върху Dj-я. 2. За кратко време може да се събере сравнително голяма сума, която да не е обвързана с ипотеки, кредитиране, лихви и каквито и да било други утежнения. 3. Всеки има интерес бизнесът да потръгне, за да получи евентуално дивидент, така ще има интерес хората да посещават по-често сервиза и да го препоръчват на познати и приятели. 4. Вероятно ще има по-голяма солидарност, тъй като доброто за бизнеса е добро и за акционерите.

 

За да няма проблеми с плащанията, трябва да си има твърди ценови ставки и всеки да си прави сметката дали иска ремонт или не. Така и на DJ-я няма да му е неудобно да иска колкото му се полага, защото ще е отговорен пред сума ти народ, не само пред себе си. B)

 

Както някой спомена в началото не е необходимо да се извършват всички видове услуги, а само тези, за които има налично оборудване. Ако потръгне, нещата естествено ще се променят. Малко ще му е сложно на DJ-я със счетоводството, но той ще трябва да определи каква сума от прихода да отиде за инвестиции и каква за дивиденти.

 

Най-добре вероятно би било да се закупи някъде голо място около града, където да се построи някакво хале и да се оборудва с най-необходимото за начало. Цимента и панелните конструкции не са толкова скъпи. А може да се организира и един трудов съботник :D Този вариант би бил най-удачен, имайки предвид колко трудности би имало с наемането на подходящо помещение, договарянето на дългосрочен наем и т.н. Освен това, ако бизнесът потръгне би могло на голото поле да се дострои например магазин за части, аксесоари, а дори и да се направи нещо като една супер честна :mitsu-smiley: автокъща.

 

Какво ще получат в края на всичко това хората, които ще помогнат на начинанието - несъмнено възможност за бизнес инициатива, но вероятно преди всичко един отличен сервиз, в който за разлика от всички други няма да гледат колата ти с досада и да претупват работата наполовина.

 

Този подход ми харесва и е разумен. Предлагам да пуснем тема за предварително сондиране на готовността на членове и съмишленици в това начинание и после да мислим върху окончателното решение.

 

За регистрация на ООД се изискват 5000 лв. капитал, като е задължително да са по набирателна сметка 2500 преди регистрацията.

За регистрация на АД се изискват 50000 лв., но познанията ми се изчерпват дотам. Моля ако има юрист сред членовете или потребителите да помогне с предварителна информация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е добра идеята за АД защото това означава DJ да работи с договор за управление към него и да е на заплата един вид освен дивидента от дела си. А и всеки, който вложи средства ще иска и някакъв дивидент като част от печалбата или поне да може да си продаде дела при нужда, а печалба поне първите години няма да има, защото ще се реинвестира....ще има глас в общо събрание и т.н....много сложно :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е добра идеята за АД защото това означава DJ да работи с договор за управление към него и да е на заплата един вид освен дивидента от дела си. А и всеки, който вложи средства ще иска и някакъв дивидент като част от печалбата или поне да може да си продаде дела при нужда, а печалба поне първите години няма да има, защото ще се реинвестира....ще има глас в общо събрание и т.н....много сложно :D

 

Естествено, че който работи в сервиза трябва да е на заплата там, това не се отнася само за DJ. Колкото до дивидентите, на всеки предполагам му е ясно, че първите години такива няма да има. Когато се формира реална печалба, вече може да се мисли дали ще се раздава дивидент, или ще се реинвестира.

 

Но поста ти ме наведе на една друга идея. АД изисква повече "грижи" и разходи, сега се сещам за задължителен одит, което не е евтино. А какво би станало с ООД с повече съдружници по същата схема както с АД?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май тази идея започва вече да се разисква доста сериозно, което може само да ни радва :D до колкото проследих изказванията май се ориентираме към събиране на пари помежду си, което може и да е един от начините сервиза да стане реалност. Все пак си мисля, че ще се наложи и да се помисли за някой заем, но съм сигурен, че Ди Джея вече е помисли по този въпрос. Що се отнася до формата на дружеството по долу съм сложил някои извадки от търговския закон за Командитно дружество. Може би и то си стува да бъде обсъдено. ООД е също вариант, но и там има оправителен орган, надзорен съвет, одити, капитал и т.н.

 

КОМАНДИТНО ДРУЖЕСТВО

Раздел I.

ОБЩИ РАЗПОРЕДБИ

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

Чл. 99. (1) Командитното дружество се образува с договор между две или повече лица за извършване търговска дейност под обща фирма, като един или повече от съдружниците са солидарно и неограничено отговорни за задълженията на дружеството, а останалите са отговорни до размера на уговорената вноска.

(2) (Ал. 2 - отм., предишна ал. 3 - ДВ, бр. 103 от 1993 г.) За командитното дружество намират съответно приложение разпоредбите за събирателното дружество, доколкото в тази глава не е предвидено друго

 

УПРАВЛЕНИЕ

Чл. 105. Управлението и представителството на дружеството се извършват от неограничено отговорните съдружници. Ограничено отговорният съдружник няма право на управление и не може да спира решенията на неограничено отговорните съдружници.

ДЕЙСТВИЯ НА ОГРАНИЧЕНО ОТГОВОРНИЯ СЪДРУЖНИК

Чл. 106. Ако ограничено отговорният съдружник извършва сделки от името и за сметка на дружеството, без да е негов управител или пълномощник, той отговаря лично освен ако дружеството потвърди сделката.

ЗАБРАНА ЗА НЕОГРАНИЧЕНО ОТГОВОРНИЯ СЪДРУЖНИК

Чл. 107. За неограничено отговорните съдружници се прилага правилото на чл. 83.

ПРАВА НА ОГРАНИЧЕНО ОТГОВОРНИЯ СЪДРУЖНИК

Чл. 108. (Изм. - ДВ, бр. 66 от 2005 г.) Ограничено отговорният съдружник може да преглежда търговските книги на дружеството и да иска препис от годишния финансов отчет. При отказ по искане на съдружника окръжният съд постановява предоставянето им.

УЧАСТИЕ В ПЕЧАЛБАТА И ЗАГУБАТА НА ОГРАНИЧЕНО ОТГОВОРНИЯ СЪДРУЖНИК

Чл. 109. (1) Ако ограничено отговорният съдружник не е внесъл изцяло предвидената вноска, полагащата му се част от печалбата се прихваща до размера на вноската.

(2) Ограничено отговорният съдружник участвува в загубите до размера на предвидената вноска. Той не е задължен да възстанови получените печалби при последвали загуби.

ЗАБРАНА ЗА РАЗПРЕДЕЛЯНЕ НА ПЕЧАЛБА

Чл. 110. Когато след приключване на календарната година се установи, че дружеството има загуби, които се отразяват на направените вноски, до възстановяване на предвидения им размер не се разпределя печалбата.

 

Все пак ако сме обединени от идеята ми се струва възможно да съберем достатъчно средства за да започнем :icon_thumbup: :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е добра идеята за АД защото това означава DJ да работи с договор за управление към него и да е на заплата един вид освен дивидента от дела си. А и всеки, който вложи средства ще иска и някакъв дивидент като част от печалбата или поне да може да си продаде дела при нужда, а печалба поне първите години няма да има, защото ще се реинвестира....ще има глас в общо събрание и т.н....много сложно :D

 

Има много варианти. Може да са акции без право на глас.

 

DJ-я не може да е на заплата. Вероятно трябва да е на процент и то дебел, защото е един :icon_clap: Освен това той може да влезе с нематериален актив, т.е. себе си, който да се равнява на определен процент от общото. В крайна сметка и да се оборудва сервиз за милиони, ако вътре работи някой мърльо няма да има смисъл, нали?

 

Наистина първите години няма да има печалба, това вероятно е ясно на всички. Затова в горния ми пост споменах, че идеята е да има добър сервиз, а не добър доход. Ако някой иска лесни пари да се обърне към някоя от пирамидите по морето :no2: Но идеята за доброволни заеми или спомоществувателство не ми харесва, защото ако нещата се поставят по този начин, винаги ще има недоволни. А всеки знае, че парите убиват и най-доброто приятелство, а и разни други неща.

 

Одит несъмнено не е евтин, но има разходи, без които не може да се мине.

 

Ако все пак DJ-я наистина има идея откъде да намери пари, това е още по-добре. Вероятно рискът да се направи автосервиз не е особено голям, особено при наличието на твърда клиентела, но.... Но все пак винаги има има едно НО.

 

П.С. Идеята за Командитно дружество е отлична.

 

А защо не КДА.

 

Съчетава в себе си предимствата на КД и АД

 

командитисти (ограничено отговорни съдружници) най-малко 3 лица, срещу техните вноски се издават акции

 

Учредява се от неограниченоотговорните съдружници. Неограниченоотговорните съдружници изготвят устава на дружеството и свикват учредителното събрание.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При едно съвместно начинание със събран капитал кой ще се наеме да отговаря лично и неограничено с цялото си притежавано имущество за загубите на това дружество....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е това е риск който все някой трябва да поеме. Дали парите ще са от банка, събрани от нас или някаква друга форма все някой ще трябва да е отговорен и да има предвид този факт. Но не се сещам за бизнес в който да няма риск от загуба. Все пак ние говорим да си помогнем на нас и на Ди Джея и да се открие сервиз в който да сме сигурни какво ни правят по колите. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм, май много си разчесахме езиците. Защо просто DJ-я не каже какво мисли и какви виждания има по въпроса? :icon_doh:

Ще ви кажа довечера ............. :) че сега няма време............ :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тука много разширена и обстоина дискусия се е подела. Тази идея за автосервиз е нещо много добро. Но всяко нещо от ниво идея до реализиране си е свързано с доста галимации. Дори мисля че преди време нъкъде в друга тема пак е имало предложение.

И всичко започва от желанието да има сервиз които е специализиран за :mitsu-smiley: или други японски марки, както и там да работят хора които хем си разбират а същевременно и съвестно се отнасят към работата си. Едва ли ще има някои от всички тук който няма да е "за" -всичко това да стане реалност, при това не че защото ще ползва някаква отстъпка а защото ще има сигурноста че си е закарал колата на правилното място и за нея е направено най-доброто. Колкото и да съм оптимист по принцип, реалното осъществяване на един такъв добър замисъл не е шега работа и все пак става въпрос за един бизнес и трудностите са много. Не че това е нещо ново - DJ Tymbi ти виждам че си съвсем наясно с перипетиите.

Всичко опира до финансиране на проекта и до намиране на хора с необходимата квалификация - желанието и съвестноста ги има. Много е похвално желанието на всеки да допринесе кои с каквото може всичко това да стане факт - пък и не би трябвало да е по друг начин. По въпроса с набиране на необходимата първоначална сума - възможностите не са много или поне аз ги виждам две а/кредитиране и б/събиране от всички ни. Тук лично аз си мисля че всеки да има принос в осъществяването на нещо добро има приоритет. Да обаче създаването на даденото търговско дружество под каквато и да е форма и статут издържани юридически, ако ще има акционери които са го финансирали - това като че ли поражда някаква зависимост. Значи има участие и от всички - и като разходи и като приходи, и тъи като ще става въпрос за доста хора то допускам че и вероятноста да стане обърквация е голяма - че недаи си боже и до опорочаване на замисъла. В края на краищата в този сервиз ще има няколко човека на които ще им пушат главите и сигурно ще събират ядове щот без ядове не може и не би следвало да не изпитват чувство за самостоятелност. Ето това мисля че е достатъчна причина - за безвъзмездно всеки да даде някаква определена сума за да се помогне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... за безвъзмездно всеки да даде някаква определена сума за да се помогне.

Всъщност това е вариант, но не безвъзмездно а срещу бъдеща услуга един вид предплащане на бъдещ ремонт :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност това е вариант, но не безвъзмездно а срещу бъдеща услуга един вид предплащане на бъдещ ремонт :D

 

Искаш да го заробиш човекът да работи сума ти време ангария ли? А ако някой реши да даде повечко пари - ми то няма толкова скъп ремонт :no2: :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеята за :mitsu-smiley: сервиз е чудесна,НО от хора,а и от личен опит знам,че най-трудно се работи с хора.Идеята за събиране на първоначален капитал от членовете е добра с оглед на това,че няма да се плащат безБожните лихви на банките и то в труден момент като стартовия.Обаче съм сигурен 99%,че ще дойде момент в който ще възникнат противоречия между нас самите,а това няма да е добре и може би ще попречи на работата като цяло.За това според мен финансовото ангажиране на много хора не е много добро като идея,но пък не се сещам за нищо по-добро с което да се помогне на човека,който реши да се нагърби с тази не лека задача.Дано успеем всички заедно да измислим нещо което да е ефективно и добро,и накрая да няма някой сърдит.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...