Премини към съдържание

Свещи


Препоръчано мнение

Здравейте, искам да попитам понеже им дойде време за смяна на свещите, предлагат ми "иридиеви" свещи на денсо, като се опитват да ме убедят, че са с по концентрирана искра и спомагат за по доброто изгаряне и съответно по добра работа на мотора, а и цената им е двойна от тази на обикновенното денсо, или всичко е ала бала. Колата ми е Галант 2.0 136 коня, карам я и на газ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По най прясна информация от газаджия с ментета на Денсо е пълно и карат 2-3 дена,та внимвай какви и откъде ще си ги купиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За това няма да имам проблем.

Откъде си пък толкова сигорен бре колега ...че няма да имаш проблеми и да попаднеш на някои ментета.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами сигурен съм, защото и да попадна на менте мога да ги сменя, според тебе всичките ли трябва да са менте. А и аз питам за други свещи.

Редактирано от seducer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Staki, ти някога купувал ли си от сигУрни, доказани места? Има и такива, ша знаиш.

А би ли ми казал от къде bluffer са тези места...

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Обикновенните" свещи на Denso струват около 6лв, оргиналните от Mitsubishi - 8лв, иридиеви за 12лв няма - трябва да са пълно менте, цената им е над 25лв за 1бр. Единствената разлика, която ще усетиш е в цената за покупка на иридиеви свещи, а ползата е, че ще ги сменяш през 100 000км - с "обикновените" никелови това се прави през 20 000км.

Благодаря за отговора, а самите свещи ми ги дават наистина за 18 лв бройката с отсъпка, а иначе клиентската им цена е 25 лв
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен за този автомобил не е необходимо, дори бих ти препоръчал да си вземеш оргинални ОЕМ Mitsubishi - гарантираш си, че няма да попаднеш на менте и си спестяваш пари, който не мисля, че ако ги дадеш ще имат отражение (положително) върху работата на автомобила.

Ще те послушам и така и ще направя, само че попадам в такова положение, че тука в тоя град няма кой да ми предложи ОЕМ свещи, а само денсота и нжк.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А би ли ми казал от къде bluffer са тези места...

:mitsu-smiley:

 

Едно от доказаните и сигурни места, това е да се свържиш с колегата Miroslav и просто да му поръчаш това, от което имаш нужда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз съм с такива свещи-Denso Iridium и да ти кажа някаква разлика не намирам в поведението на автомобила.Взех ги с идеята да не сменям свещи на всеки 20 000 километра.Ако ще са такива,трябва да ги купиш от фирма Косер,те са представител на марката Denso за България.Купувах ги през 2009 година за около 150 лева четирите свещи.

И въпрос към Мирослав:OEM-ските с 3 полюса ли са и ако може да им напишеш цената ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Staki, ти някога купувал ли си от сигУрни, доказани места? Има и такива, ша знаиш.

Да, аз съм купувал и няма да го направя повече.... Може и партидата да е била скапана, предните 2 пъти не съм имал проблеми, но последният за няма 10к се скапаха зловещо - до такава степен, че стопиха кабел.... после втори, докато се усетя откъде идва драмата..... Не съм писал за проблема, защото в крайна сметка не са виновни вносителите, а и не мисля, че има полза от това....

Всичко в Бг е правено от дъщерна китайска фирма..... А гаранцията е обикновено някъде около Франция...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами сигурен съм, защото и да попадна на менте мога да ги сменя, според тебе всичките ли трябва да са менте. А и аз питам за други свещи.

Колега seducer според мен не-нетрябва да са менте,но не забравяй къде живеем ,а в БГ. май-май малко страдаме от към качество и контрол на каквото и да било.

:mitsu-smiley:

Редактирано от staki
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега seducer според мен не-нетрябва да са менте,но не забравяй къде живеем ,а в БГ. май-май малко страдаме от към качество и контрол на каквото и да било.

:mitsu-smiley:

Тука си напълно прав, ама така ще е и занапред за съжаление, но все пак се надяваме да попаднем на по-малкото менте.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз съм с такива свещи-Denso Iridium и да ти кажа някаква разлика не намирам в поведението на автомобила.Взех ги с идеята да не сменям свещи на всеки 20 000 километра.Ако ще са такива,трябва да ги купиш от фирма Косер,те са представител на марката Denso за България.Купувах ги през 2009 година за около 150 лева четирите свещи.

И въпрос към Мирослав:OEM-ските с 3 полюса ли са и ако може да им напишеш цената ?

Благодаря за инфото, разбрах, че не си заслужават за парите си и ще се преорентирам към испитаните обикновени свещи
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

OEM-ските са еднополюсни и струват 8лв за един брой. Denso внасяме и ние (от около една година и проблеми със свещите не сме имали), така че не е проблем и Denso, но не мисля че има полза на този двигател да се слагат иридиеви или платиниеви свещи. 150лв са доста висока цена за 4 свещи.

Тука се поражда още един въпрос в мене, понеже не съм много вещ, триполюсните свещи не са ли по-добри от еднополюсните и особено ако се кара на газ?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тука се поражда още един въпрос в мене, понеже не съм много вещ, триполюсните свещи не са ли по-добри от еднополюсните и особено ако се кара на газ?

Категорично НЕ!За каране на газ единствено еднополюсни!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам понеже им дойде време за смяна на свещите, предлагат ми "иридиеви" свещи на денсо, като се опитват да ме убедят, че са с по концентрирана искра и спомагат за по доброто изгаряне и съответно по добра работа на мотора, а и цената им е двойна от тази на обикновенното денсо, или всичко е ала бала. Колата ми е Галант 2.0 136 коня, карам я и на газ.

Колега ,аз карам с NGK иридии и съм доволен.Карал съм ги и на други те си коли и при пробег от 50000 и на горе не съм имал проблеми.Едно приятелче ми ги доставя директно от Щатите.

http://www.ngk.com/more_info.asp?AAIA=1316573&pid=2383

Редактирано от borisovo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здравейте колеги, предстои ми да сменявам свещите, че :mitsu-smiley: малко хълца и се чуди какво да прави.

 

Дилемата е следната:

Галанта е 2.0i 136к.с. с ГИ

 

Във форума има една тема "http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=27489" и там гледам тези свещи ( V-Line 14 запалителна свещ ) на NGK. Пише, че са за същия мотор :) и са за газ. Някои има ли наблюдение над тях

 

Лек и успешен ден!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, предстои ми да сменявам свещите, че :mitsu-smiley: малко хълца и се чуди какво да прави.

 

Дилемата е следната:

Галанта е 2.0i 136к.с. с ГИ

 

Във форума има една тема "http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=27489" и там гледам тези свещи ( V-Line 14 запалителна свещ ) на NGK. Пише, че са за същия мотор :) и са за газ. Някои има ли наблюдение над тях

 

Лек и успешен ден!

Колега,аз карах до преди седмица с NGK V-Line,но за 10 000км започнаха да дават фира,при потегляне мейду 1000 и 2000 оборота започна едно прекъсване и скок в разхода. Сложих временно едно BERU докато си взема нещо по-читаво,проблема изчезна моментално,което означава,че нещо не им е наред на NGK-то ,насочил съм се към DENSO T.T. По 7лв бройката от Косер,казват,че били добри....ще видим :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз карах до преди седмица с NGK V-Line,но за 10 000км започнаха да дават фира,при потегляне мейду 1000 и 2000 оборота започна едно прекъсване и скок в разхода. Сложих временно едно BERU докато си взема нещо по-читаво,проблема изчезна моментално,което означава,че нещо не им е наред на NGK-то ,насочил съм се към DENSO T.T. По 7лв бройката от Косер,казват,че били добри....ще видим :)

 

Щом си се насочил към стандартни свещи, направо си вземи ОЕМ-ски по 8лв броя, поне качеството със сигурност ще е гарантирано и ще е сигурно, че са за твоя автомобил.

Редактирано от Miroslav
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом си се насочил към стандартни свещи, направо си вземи ОЕМ-ски по 8лв броя, поне качеството със сигурност ще е гарантирано и ще е сигурно, че са за твоя автомобил.

:good: Прав си,но много ми се иска да изпробвам тази уж нова технология на ТТ,нещо ме сърби да ги видия що за стока са.Отзивите са добри от други форуми на други марки,по този начин и нашия форум ще се обогати с отзиви и мнения,а и аз ще си начешам крастата да пробвам нещо ново :good: :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...