Премини към съдържание

Мнение за Галант


Препоръчано мнение

Здравейте,решил съм да купувам тази кола..http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11299853375702631&f1=details.Кажете ми как са тези коли,скъпи ли са за подръжка,как са им авоматиците,здрави ли са

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама си пуснал един линк... Галант V6 типтроник

 

Според мен колата е чудесна. Харесва ми много комбинацията между цветовете, с най-хубавите волан, табло и конзола :-) .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Външно изглежда повече от добре,както я гледаш колата само не е с изпълнение Avance,но е рядко срещан екземпляр със всички екстри накичени.Само трябва да я погледне някой разбиращ от нашите самолети и останалото е само.... кеф :icon_thumbup:.Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си приготвил 10К за машина друг такъв Галант едва ли ще намериш скоро!

 

Плащай и не се обръщай назад!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Визуално и като екстри е страхотна, а и в Швейцария ги поддържат добре автомобилчетата. Дано наистина технически е перфектна. Аз лично си мечтая да покарам такъв самолет. Един колега от форума ми е обещал да ми даде едно кръгче, ама още не можем да се засечем по срещите. Прегледай я с някой който разбира и ако е наред всичко - грабвай я. Галанта е религия - влезе ли ти под кожата.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единственото, което липсва на тоз хубавец е AVANCE изпълнението, както каза по - горе колегата. Добре изглежда колицата, важно е да се прегледат внимателно сервизните документи...Парите са добри за тези километри...Дано няма скрити проблеми. Успех :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,решил съм да купувам тази кола..http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11299853375702631&f1=details.Кажете ми как са тези коли,скъпи ли са за подръжка,как са им авоматиците,здрави ли са

 

Колега от кога го гледам този Галант, ако имах повече пари щях да си го купя да си имам още един :icon_dance:

Вземай го веднага поне да не се дразня.

Както знаеш жена и кола се вземат на късмет, е разбира се първо гледаш малко, но никога няма как да си сигурен на 100%.

За първоначално обслужване (към август 2009) мога да ти кажа 380 лв ми беше излязло оригиналното масло 8 литра DIAQUEEN SP3 и филтъра за скоростната кутия, то се сменя на 40 000 км, но е добре веднага да го смениш и не с друго, а с това за да е здрав автоматика; 340 лв - ролки и ремък; 40 лв меки връзки на гърнето; 165 лв маслото на двигателя и другите филтри без поленов; Отделно като сложиш екотакса, номера, аларма, гражданска и други. Да не забравя годишният данък поне за Велико Търново е 400лв. Така че на първо време приготви поне още 1500 лв, а ако автомобила е читав ти гарантирам, че поне година няма да пипаш нищо друго било то окачване и т.н.

Колкото до други елементи не съм запознат с цените още надявам се и скоро да не ги узнавам, може някой друг колега да сподели.

Успех и да знаеш, че няма да съжаляваш ще го разбереш още първият път когато спреш на светофар с друг автомобил до 200 коня :mitsu-smiley: :icon_rock:

Редактирано от iskrenkrustev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е тоя данък 400 лева,ти да не караш Ролс Ройс,на моята 136 к.с. е 200 лева,ако го платя сега е 189 лева.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега от кога го гледам този Галант, ако имах повече пари щях да си го купя да си имам още един :icon_dance:

Вземай го веднага поне да не се дразня.

Както знаеш жена и кола се вземат на късмет, е разбира се първо гледаш малко, но никога няма как да си сигурен на 100%.

За първоначално обслужване (към август 2009) мога да ти кажа 380 лв ми беше излязло оригиналното масло 8 литра DIAQUEEN SP3 и филтъра за скоростната кутия, то се сменя на 40 000 км, но е добре веднага да го смениш и не с друго, а с това за да е здрав автоматика; 340 лв - ролки и ремък; 40 лв меки връзки на гърнето; 165 лв маслото на двигателя и другите филтри без поленов; Отделно като сложиш екотакса, номера, аларма, гражданска и други. Да не забравя годишният данък поне за Велико Търново е 400лв. Така че на първо време приготви поне още 1500 лв, а ако автомобила е читав ти гарантирам, че поне година няма да пипаш нищо друго било то окачване и т.н.

Колкото до други елементи не съм запознат с цените още надявам се и скоро да не ги узнавам, може някой друг колега да сподели.

Успех и да знаеш, че няма да съжаляваш ще го разбереш още първият път когато спреш на светофар с друг автомобил до 200 коня :mitsu-smiley: :icon_rock:

 

Tуй масло и маслен ,въздушен филтър 165лв. де го намери и тез ролки с ремъка за 340 лв. :icon_doh:

 

п.с. Колкото до обявата на автомобила за мен лично изглежда уникално :yes3: :good:

Редактирано от alex2511
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Tуй масло и маслен ,въздушен филтър 165лв. де го намери и тез ролки с ремъка за 340 лв. :icon_doh:

 

 

Сигурно е искал да напише 240, ама се е объркал ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам спомен за 305 лева за ремъка с двете ролки (Sun и Koyo). Записал съм си кое на каква цена съм купувал, но цифрите са на служебния компютър. Знам че 246 лева ми излязоха двете ролки на пистовите ремъци + късия ремък (който струваше 15-16 лева), само че имах и доставка 15-ина лева. Така че с 240 лева за обслужване по тази кола човек е за никъде. Ако веднага ще се втурне да сменя де...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата изглежда добра , има и шанс наистина това да са и километрите , но си зависи и как е карана.Според мен с малко пазарлък ще и свалиш цената още и то съществено :), отделно ако наистина са сменяни консумативите си личи ...само твое ще е решението дали да го правиш или не .Мен лично страшно ме дразни това махагоново нещо ...., но ако ти харесва скачай :)А за обслужване .. няма как да разбереш преди обстоен преглед от-до , защото може да минеш с 1000 лв, но и до 3000 е възможно с всички щуротии :)

Успех !

ПП. Цените са наистина около 100 лв ремък на SUN и ролки около 120-130 за двете на KOYO.

Редактирано от ipj
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е тоя данък 400 лева,ти да не караш Ролс Ройс,на моята 136 к.с. е 200 лева,ако го платя сега е 189 лева.

Моята е 136 коня и във Търново данъка е 250 с отстъпка иначе е 260, данъка се определя и от годината, на един лексус 150 коня е 350 лева
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отговорите,не очаквах да са останали толкова добри хора на този свят и да се отзоват на въпроса ми.Вчера пак го палих и има нещо което ме притеснява.Колата работи добре на празен ход,форсира се добре,но в момента който и паднат оборотите след като е изфорсирана,на около 1500-1800оборота се чува някакво причукване в мотора.Чесно казано малко ме притеснява това.Не знам какво е.

Редактирано от mario64
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам спомен за 305 лева за ремъка с двете ролки (Sun и Koyo).

Цените вече не са това което бяха преди време ..Кризата си оказва влиянието ..

 

в момента който и паднат оборотите след като е изфорсирана,на около 1500-1800оборота се чува някакво причукване в мотора.Чесно казано малко ме притеснява това.Не знам какво е.
Най вероятно неправилно центрован обтегач, или изтървал .. Редактирано от mario64
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичове не е нужно да ме нападате, човекът иска съвет, а вие само си чешете езиците.

Колкото до цифрите които съм написал да поясня:

 

1. Масло DIAQUEEN SP3 - 8литра (понеже е в туби по 4литра), а автомата събира около 7литра - 300 лв. (от РАТОЛА).

2. Филтър на скоростната кутия - 72 лв.

3. Ремък с ролки 240лв, а не 340лв грешката е моя, но тогава смених и демпферна шайба, която беше 100 лв (която не е необходимо да се сменя ако си е ок)

4. Две меки връзки на ауспуховата система - 40лв

5. Двигателно масло Motul 6100 Synergee 10W40 - 4 литра + 1 литър (защото събира 4,3 литра) -> 74 + 23 = 97 лв

6. Филтри AMC - маслен, въздушен, горивен -> 10 + 20 + 37= 67 лв

 

Ще спомена и някой други които човек купувайки автомобил за първи път, може да е пропуснал да предвиди.

 

7. Транзитни номера -> 45лв

8. Еко такса -> 147 лв

9. Регистрационни номера -> 67лв

10. Аларма (моята нямаше) -> 100 лв с монтажа

11. Гражданска отговорност (годишна) -> 220 лв

 

До тук 1495 лв (пак казвам 2009 година сега не знам как е, едва ли е по-евтино)

 

12. Автокаско и маркиране - няма да коментирам (те са по желание все пак)

 

Не знам дали знаете, но във всеки град данъкът на автомобила може да е различен.

Ако видите Законът за Местните Данъци и Такси (ЗМДТ) чл.55, ще установите че има огромна разлика между 136 коня и 163 коня (каквато е моята). Ето някои факти, нищо че не карам Ролс Ройс, аз и не искам предпочитам :mitsu-smiley:

 

 

Чл. 55. (Изм. - ДВ, бр. 45 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г., изм. - ДВ, бр. 112 от 2003 г., в сила от 01.01.2004 г., изм. - ДВ, бр. 100 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 106 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г., изм. - ДВ, бр. 110 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.)

 

(1) За леки автомобили общинският съвет определя размера на данъка с наредбата по чл. 1, ал. 2 съобразно мощността на двигателя, коригиран с коефициент в зависимост от годината на производство, както следва:

 

1. до 37 kW включително - от 0,34 до 1,02 лв. за 1 kW;

 

2. над 37 kW до 55 kW включително - от 0,40 до 1,20 лв. за 1 kW;

 

3. над 55 kW до 74 kW включително - от 0,54 до 1,62 лв. за 1 kW;

 

4. над 74 kW до 110 kW включително - от 1,10 до 3,30 лв. за 1 kW;

 

5. над 110 kW - от 1,23 до 3,69 лв. за 1 kW.

 

В зависимост от годината на производство данъкът се умножава със следните коефициенти:

 

Брой на годините от годината

на производство, включително

годината на производство

 

-> Коефициент

 

Над 14 години -> 1

Над 5 до 14 години включително -> 1,5

До 5 години включително -> 2,8

 

 

Колата е 120 kW и е между 5 и 14 години, цената за 1kW (за автомобили над 110 kW) в град Велико Търново за 2010 година беше 2,20 лв. Не знам в другите градове каква е, но при всички случаи е между 1,23 и 3,69 лв (тоест данъкът може и да е по-висок).

Простата сметка -> 120*2,20*1,5= 396 лв

 

Има разлика дали караш това :drive: или това :plane:

Хайде със здраве и не се палете толкова тук сме за да се подкрепяме, а не да се заяждаме.

Редактирано от iskrenkrustev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Към кой от форума да се обърна,в смисъл имате ли някой който ви подържа колите,да я закарам да я чуе той за това причуквана

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Към кой от форума да се обърна,в смисъл имате ли някой който ви подържа колите,да я закарам да я чуе той за това причуквана

 

 

Всички колеги от София, препоръчват DJ Tymbi - Пламен, все още не го познавам, но скоро ще го търся и аз.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

3. Ремък с ролки 240лв, а не 340лв грешката е моя, но тогава смених и демпферна шайба, която беше 100 лв (която не е необходимо да се сменя ако си е ок)

 

Хайде със здраве и не се палете толкова тук сме за да се подкрепяме, а не да се заяждаме.

Никой не се заяжда, просто те поправяме като сгрешиш някоя цифра, защото това подвежда колегите и може да ги стресира ..:icon_thumbup:

Както сам виждаш, си сбъркал цената на ремъка и ролките и няма лошо в това, че сме те поправили ..

А този целият списък можеше да не го повтаряш пак, защото по горе си ги написал повечето работи ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никой не се заяжда, просто те поправяме като сгрешиш някоя цифра, защото това подвежда колегите и може да ги стресира ..:icon_thumbup:

Както сам виждаш, си сбъркал цената на ремъка и ролките и няма лошо в това, че сме те поправили ..

А този целият списък можеше да не го повтаряш пак, защото по горе си ги написал повечето работи ..:)

 

 

Е коментари имаше и за филтрите и за данъка и за това поясних само в приятелски дух разбира се :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е коментари имаше и за филтрите и за данъка и за това поясних само в приятелски дух разбира се :drinks:

Много добре колега, тези сметки трябва да се правят :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Към кой от форума да се обърна,в смисъл имате ли някой който ви подържа колите,да я закарам да я чуе той за това причуквана

Ако в момент на подаване на газ се чува притракване, може и от повдигачи да е, но може и да е по лошо, я биела, я бутален болт ( не искам да гадая и да плаша) ,ако при подаване на газ до някакви обороти, и следващо падане на оборотите и тогава се чува притракването и то откъм агр. ремък, то тогава най вероятно да е изпуснал обтегач и в него да се удря люлката на обтяжната ролка.....

От къде сте колега?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...