Премини към съдържание

Цени горива


Препоръчано мнение

Потресен съм от цените на горивото в България !

За сверка публикувам цени в ЕВРО на горивата в цяла Европа на 04.03.2011 г.

Всеки може да прецени за какво става дума.

Подред са дадени бензин 95,98 и дизел !

Не ми се коментира заплати,себестойност и т.н. и т.н., но НАГЛИТЕ Лукойл не се спират пред нищо !

За да не звуча голословно предлагам да спрем да зареждаме на техни бензиностанции като начало.

Колеги нека направим най-после нещо. Ще ни смажат разберете. Стига сме псували, поркали, мрънкали - на тези и подобни като тях изобщо не им пука за нас.Четох днешното им изявлвние - безочливи до дупка !

Ако имате други предложения - споделяйте !

 

Andorra 1.140 1.190 1.050

A Austria 1.299 1.457 1.288

B Belgium 1.591 1.615 1.414

BIH Bosnia and Herzegovina 1.099 1.125 1.150

BG Bulgaria 1.257 1.349 1.298

HR Croatia 1.248 1.303 1.193

CZ Czech Republic 1.383 1.457 1.362

DK Denmark 1.640 1.686 1.491

EST Estonia 1.252 1.292 1.307

FIN Finland 1.552 1.600 1.357

F France 1.525 1.526 1.419

D Germany 1.533 1.606 1.413

GB Great Britain 1.532 1.619 1.596

GR Greece 1.576 1.795 1.405

H Hungary 1.362 1.351

IRL Ireland (Eire) 1.445 1.385

I Italy 1.500 1.608 1.384

LV Latvia 1.235 1.273 1.242

LT Lithuania 1.329 1.369 1.242

L Luxembourg 1.270 1.296 1.148

MK Macedonia 1.233 1.257 1.081

MD Moldova 0.916 0.841

MNE Montenegro 1.310 1.250

NL Netherlands 1.689 1.754 1.393

N Norway 1.740 1.805 1.688

PL Poland 1.218 1.258 1.190

Portugal 1.501 1.569 1.318

Portugal / Açores 1.320 1.380 1.130

Portugal / Madeira 1.419 1.566 1.235

RO Romania 1.209 1.259 1.193

RUS Russia 0.658 0.682 0.625

SRB Serbia 1.236 1.187

SK Slovakia 1.380 1.260

SLO Slovenia 1.279 1.286 1.237

Spain 1.310 1.400 1.250

Spain / Canary Islands 0.960 0.940 0.750

S Sweden 1.597 1.643 1.598

CH Switzerland 1.354 1.401 1.455

UA Ukraine0.786 0.734

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С всичко съм съгласен. Ха сега госин Дянков да седне и с пискливия си гласец да обясни как нафтата в Люксембург е 0.90 евро цента литарчето.Къде са и рафинериите, къде са му складовете.

 

Каквото и да обяснява производствената цена на 1 литър на Нефтохима не е равна на 1 л. произведен в Италия.

 

Абсурдистан.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво момчета, ентусиасти сте :good:

Вече има създадена тема относно горивата и по точно в подкрепа на протеста. От нашия клуб ще има представители в много градове, ако имате интерес може да се организираме(видях че единия колега е от Пловдив) и да отидем заедно на протеста.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази вечер трябва да се гледат новините на НОВА,ЛУКОЙЛ намалявали цените на горивата,...май,......аз днес заредих на 2,42 за 95 октана..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-този повод колеги, очаквам да се включите в националния протест на 27.03.2011 :icon_thumbup: . Да покажем,че сме недоволни от цените...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ПРОТЕСТ СРЕЩУ ВИСОКИТЕ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА!!!От 4 април /понеделник/ до 10 април /неделя/, никой да не зарежда горива, на бензиностанции "Лукойл"! Разпространявайте това съобщение, по всички възможни начини!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Протест ( стачка ) настана, тупкат сърца ни

ето ги близо наште душмани ( монополисти ).

Кураж, дружина, вярна сговорна,

ний не сме вече монопола покорна!

Нека пред света да се покажем,

нека му гордо, братя, докажем,

че сме строшили мръсни ( монополни ) окови,

че сме свободни, а не робове!

Дружно, братя българи, в протеста да вървим!

Дружно, братя българи, монопола да победим!

О, майко моя, Родино мила,

ний не сме вече Лукойла покорна!

С гняв и дързост днес ще издигнем глас,

времето няма все да чака нас.

Нека във стачка славна влезем ний,

нашта десница Бог ще подкрепи! :D :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ми е позволено, но (ако съм сгрешил моля да бъда извинен) :)

Искам да кажа на всички варненци, че въпреки премахването на страницата за протест във ФейсБук на 27.03 ще има протест и да споделя линк към новата страница :)

 

http://www.facebook.com/event.php?eid=119882588086920

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цените в Италия от 20.03.2011:

- дизелово гориво - 1,358 евро за литър (2.656лв.);

- газова смес ,, Пропан Бутан '' - 0,738 евро (1.44лв.) .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ми е позволено, но (ако съм сгрешил моля да бъда извинен) :)

Искам да кажа на всички варненци, че въпреки премахването на страницата за протест във ФейсБук на 27.03 ще има протест и да споделя линк към новата страница :)

 

http://www.facebook.com/event.php?eid=119882588086920

 

Вчера казаха, че всички групи, както и форума са били хакнати. Това е довело до тяхната загуба. Групите са направени отново и протеста продължава по план!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера казаха, че всички групи, както и форума са били хакнати. Това е довело до тяхната загуба. Групите са направени отново и протеста продължава по план!

 

Какъв манталитет само ! Ми нека спрат и цялото интернет пространство, телевизии, радиа, телефони сякакви комуникационни технологии и да си продават горивото на каквито си искат цени те. Каква демокрация само... :icon_doh: :argue:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно заради такива неща контактуваме много хора помежду си, за да запазим информацията за самите протести и въпреки външните намеси да излезем и да защитим исканията си. Както направихме и на 13ти март, тогава нямаше как да ни пренебрегнат, защото бяхме много хора от цялата страна. Нека сега бъдем повече!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, аз като гледам сравнението на цените тук и там, излиза, че У нас все пак са по-евтини от повечето други държави. Е, с изключение на 5-6 държави..

Пичове, не очаквайте дадена частна компания да се държи като добрия самарянин и да го удари на благотворителност. А тези протести са малко смотани, щото на практика не са насочени срещу никого. Ако ще се протестира, ще е добре да се започне например с канонада от камъни срещу посолството на Либия, Ирак, Иран, Саудитска арабия и всички онези, дето се ебават с цената на петрола. Естествено, може и няколко кофи с камъни по офисите на Лукойл - не за друго, просто да се чувстват притеснени.

Като цяло е тъпо да се протестира срещу пазара, при положение, че сме с продаден петролен гъз на руската Маша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, аз като гледам сравнението на цените тук и там, излиза, че У нас все пак са по-евтини от повечето други държави. Е, с изключение на 5-6 държави..

Пичове, не очаквайте дадена частна компания да се държи като добрия самарянин и да го удари на благотворителност. А тези протести са малко смотани, щото на практика не са насочени срещу никого. Ако ще се протестира, ще е добре да се започне например с канонада от камъни срещу посолството на Либия, Ирак, Иран, Саудитска арабия и всички онези, дето се ебават с цената на петрола. Естествено, може и няколко кофи с камъни по офисите на Лукойл - не за друго, просто да се чувстват притеснени.

Като цяло е тъпо да се протестира срещу пазара, при положение, че сме с продаден петролен гъз на руската Маша.

 

И аз като гледам заплатите тук и в ЕС тук са по-евтини. То е хубаво ЕС да има евтина работна ръка, но лично на мен не ми харесва идеята.. да сме ние :(

А горивото което ни продава Лукойл идва от Русия, така че не виждам какво общо имат останалите страни. И освен монопола, който прилага Лукойл над страната, ни пробутва и доста некачествено гориво(за дизела.. потвърждавам от опит). Може този протест да не е 6-ца от тотото, но пък е по-добре от колкото да седя и да си псувам пред телевизора.

Така че утре съм сред протестиращите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вики, заплата тук не чакай. Казвал съм ти моето мнение по въпроса, барем занаят имаш вървежен, учи език и бягай.

Тони, протестът е срещу политиката на правителството, което е издигнало чадър над монополистите и ги/се облагодетелства. Няма да хвърля камък срещу посолството на изброените от теб държави, че са им малки градинките и ще взема да нараня накой човек... Виж, кофа камъни пред руското посолство мога да изсипя, и други работи бих могъл, но ще ме арестуват..... за неприлично поведение......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво ви е виновно руското посолство ? Цените у нас и политиката на Лукойл нямат нищо с политиката на Русия. Руснаците са наши братя и ни обичат . Харесват страната ни и носят пари в нея. Вместо да живеем и уважаваме братския славянски народ, благодарение на който сме свалили потурите, вие искате да им отвърнете с камъни...

 

Протестът има нужда освен от ясна позиция и искания и от условия, които да бъдат поставени на правителството. Винаги могат да бъдат блокирани магистрали, пътища и бензиностанции. трябва да разберат, че няма нещата да приключат току така...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво ви е виновно руското посолство ? Цените у нас и политиката на Лукойл нямат нищо с политиката на Русия. Руснаците са наши братя и ни обичат . Харесват страната ни и носят пари в нея. Вместо да живеем и уважаваме братския славянски народ, благодарение на който сме свалили потурите, вие искате да им отвърнете с камъни...

 

Протестът има нужда освен от ясна позиция и искания и от условия, които да бъдат поставени на правителството. Винаги могат да бъдат блокирани магистрали, пътища и бензиностанции. трябва да разберат, че няма нещата да приключат току така...

 

Евала, Тоше! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_clap.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът с цената може да се реши донякъде, ако си спомним призива на Димитър Попов (министър-председател от началото на деветдесетте): "За Бога братя, не купувайте!"

Ако спрем за зареждаме гориво за 1-2 месеца, положението може би ще се подобри значително. Вярно е, че могат да изнасят горива от ЛУК, но никога няма да могат да изнасят толкова голямо количество, колкото реализират на вътрешния пазар. А за едно такова голямо предприятие няма по-страшно от пълни складове и липса на реализация. Давам си сметка, че това е много трудно и практически невъзможно-трябва на практика цялата икономика да замре. Но може би трябва да понесем тежестта за възпитанието на пазара. Поне можем да ограничим покупката на гориво до санитарния минимум, и това хич не е малко. Тогава и приходите от акциз и ДДС от горива ще спаднат драстично и синковците евентуално ще се плеснат по челата, че нещо трябва да се предприеме.

 

Баща ми навремето ми разказваше една интересна случка от ГДР: По онова време бананите се вкарваха както и тук- еднократно по Нова Година. Та една зима в ГДР решили да вдигнат цената на бананите с почти 100%, т.е., една банана вече струвала два банана :). Немците, нали са дисциплиниран (и стиснат)народ, все едно си били плюли в устите и никой (или почти никой) не купувал банани на тези цени. И това без призиви по радиото и ТВ, без Интернет и пр.! Бананите са нетрайно нещо, след време почернели по магазините и складовете. Свалили цените до старото ниво, но отново никой не ги купувал... В резултат на този бойкот изхвърлили на практика цялата доставка и в следващите години на никой не му хрумнало даже да опитва да вдига цените.

 

Има и един трети вариант, но за целта е необходимо да имаме правителство, което е загрижено и отговорно за хората и бизнеса, каквото не си спомням да сме имали :). Ако се премахне (или намали до символични стойности) митото за вносното гориво, за да бъде конкурентно, това би намалило значително мераците на ЛУК като монополист за неприлични печалби и пладнешки грабеж на икономиката на страната.

 

Та идеята ми беше че ограничаването на потреблението до санитарния минимум, следва да повлияе повече на цените, отколкото разни мораториуми, които накрая пак ще ни излязат из носа.

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Та идеята ми беше че ограничаването на потреблението до санитарния минимум, следва да повлияе повече на цените, отколкото разни мораториуми, които накрая пак ще ни излязат из носа.

Тишо, има много логика в предложението ти и това наистина е най-добрата форма на протест, но ми се струва, че е трудно за изпълнение по нашите географски ширини, защото не сме единни. :icon_blush:

Лично аз бих се прежалил да пътувам известно време с градски транспорт, но ме съмнява много хора да сторят същото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тишо, има много логика в предложението ти и това наистина е най-добрата форма на протест, но ми се струва, че е трудно за изпълнение по нашите географски ширини, защото не сме единни. :icon_blush:

Лично аз бих се прежалил да пътувам известно време с градски транспорт, но ме съмнява много хора да сторят същото.

Като начало ще бъде достатъчно, да оптимизираме маршрутите си и да не се качваме на колата за щяло и нещяло. Ако работех по-наблизо бих се прехвърлил и на колело. Била ми е на около 1 км.- ако не са тежки покупките е чудесна разходка. Доколкото пътувам всеки ден 2 х 40 км извън София за работа, за себе си съм решил проблема: просто тръгвам с около 20-30 мин. по-рано и от нас до Елин Пелин не спирам на нито един светофар, няма и задръстване... съответно си тръгвам по-рано :) и отново почти избягвам задръстването по околовръстното на Младост. Стремя се да се контролирам и да се движа с 80-90-100 км/час максимум (Ценов, карай по-бавно! :)). Днес например, вместо да се върна да взема Мария да пазаруваме в Метро, просто аз ще напазарувам на връщане (хем икономията ще се мултиплицира, защото с жена в магазин си е опасно :):)) След около 2 седмици ще докладвам за разхода. И т.н. и т.н. Мисля, че количеството закупувано гориво може да спадне с около 1/3. А ако така постъпват примерно 1.000.000 шофьори, сметката ще бъде потресаваща. Например, ако всеки харчи средно 60 l/месец (за личен автомобил говоря:

 

60 х 1/3= 20 l x 2.50 x 1.000.000= 5.000.000 лв/месец

 

Не е много, но не е и малко- и държавата и ЛУК се борят за тези 5 милиона и си ги делят по равно. А ако 2.000.000 души постъпват така? А 3.000.000??? Ами ако фирмите обърнат малко повече внимание на логистиката и си оптимизират още малко курсовете, представяте ли си с колко ще спадне потреблението? Да не говорим за това, че и въздухът ще стане по-чист, като страничен ефект...

 

Върти ми се в главата да напишем един призив от Митсубиши Фен Клуб и да го разпространим по другите автофоруми, до групата във фейсбук на организаторите на протестите против високите цени на горивата, а защо да не го изпратим този призив и до радио, ТВ и вестници? Журналята и без това са жадни за сензации... Този вариант ми се струва много по-работещ, от измисления едномесечен мораториум. Ако сте навити-дайте да почнем да съчиняваме.

 

P.S. Корекция на 31.03.2011: Язък, че се занимавам с външна търговия и логистика!!! Направил съм огромна грешка в изчисленията: милионите в горната сметка са 50, а не 5, както съм написал, явно в несвяст :) Но става даже още по-хубава сметката!

Редактирано от tmintov
Грешка в изчисленията
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви 1 цитат :icon_hmm:

 

Лъжат естествено.От Бургас съм и съм работил 7 години в Лукойл.Когато са идвали големите руснаци и са обхождали рафинерията после на коктейлите в голямата сграда на трите пътя под влиянието на много изпит алкохол руснаците са се подигравали с "българската рая" и са споменавали,че сега е момента щом сме тръгнали срещу тях,а със Европейския съюз да ни изцедят до капка.Наистина интересна тактика,защото както знаем с цените на горивата в една държава се формира почти цялата и икономика.Както каза един колега само референдум и стачки му е майката,ама ефективни и не в неделя,защото иначе "българската рая" ще е вечно наведена назад в очакване друг да им го вкара. :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...