Премини към съдържание

разход на гориво


rumkata10

Препоръчано мнение

Здравейте, имам голям проблем с Колта - дава ми голям раход. Градско ми гори един път 13/100, друг път 20/100, а извън градско около 8-9/100. Взех колата на скоро с мисълта да ми гори малко. Няма никакви проблеми с вървенето, пали си добре, не ми прекъсва, бе с една дума - върви супер, но това горене на бензин е прекалено, а карам само на бензин.

Ако можете да ми помогнете ще бъда благодарен!

Редактирано от somalietsa
: Колега, постарай се повече с правописа!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще си наяравя едно кафе и ще си гледам после да разбера какъв е колта,от коя година,двигател и ще хвърля боб после да ти кажа какво му има. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще си наяравя едно кафе и ще си гледам после да разбера какъв е колта,от коя година,двигател и ще хвърля боб после да ти кажа какво му има. :)

 

Да, наистина забравих да кажа, че колта е 1.3, бензин, 12vin.94година. Дали е възможно да е от катализатора и ако е от него, не би ли трябвало да ми губи мощност?

Колкото до правописа ми - не съм свикнал да пиша с бг букви, за това.

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да наистина забравих да кажа 4е колта е 1.3 бенз12vin.94година.дали е вазможно да е от катализатора и ако е от него небили триабвало да ми губи мо6ност

колкото до правописа ми не сам свикнал да пи6а с бг букви за това.

Ако искаш да продължаваш да се изявяваш в този форум - свиквай бързо!

 

Прояви малко уважение към потребителите, от които очакваш помощ!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да продължаваш да се изявяваш в този форум - свиквай бързо!

 

Прояви малко уважение към потребителите, от които очакваш помощ!

 

Така е, опитвам се да свиквам... ори ако съм обидил някои, не е уми6лено.

Редактирано от Emil Dimitrov
Колега, преди да си пуснеш поста го прегледай два пъти! Писането ти е под всякаква критика!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама като гледам колко помощ е получил до сега.

Два отговора и в двата само забележки(спам).

 

В последно време форума се е превърнал от автомобилен в правописен.

Да ли и затова активността е спаднала толкова много?

 

Разхода е доста висок.

13/100 е допустимо но 20/100 е много, освен ако не се кара на кратки разстояния постоянно студена.

От опит знам че малкия двигател с повечко настъпване на педала гори повече в града но все пак 20/100 е много.

Смени бензиностанцията от която зареждаш това също е фактор за разхода и най-лесно за направа.

 

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

SLU6AI KOLEGA NESAM TUK DA SE U4A DA PI6A A ZA PROBLEMA MI S KOLATA NEMA NUJDA DA MI PI6E6 GLUPOSTI KAKVI GRE6KI IMAM I NE AKO MOJE6 DA POMOGNE6 OK ILI AKO AS MOGA DA TI POMOGNA NO STIAGA S TIA GLUPOSTI KAZAX TI NESАM NA TI S KOMPA ZA TOVA

 

 

Както във всеки форум и тук си има правила и се стараем да ги спазваме за да е прилежно,лесно и приятно да се чете.Ако смяташ,че да пишеш правилно е глупост така да бъде!!!И аз правя грешки ама поне се старая да не пиша на маймуница.За мен не е нужно да си на "ти" с компютъра, за да пишеш правилно,но ти знаеш най-добре.Относно проблема пробвай да смениш бензиностанцията,на мен ми се е случвало и повече на Петрол не зареждам.Също така провери си свещите,а щом наскоро е взета колата предполагам ,че е бслужена с нови ремъци,масла,филтри и така на татаък.Увери се,че ремъкът е зацепен правилно.Друго за сега не се сещам.

 

С уважение

Светослав Илиев

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм влизал в този форум, тук потребителите се стремят да спазват определени правила.

Да пишат на български, на кирилица, грамотно.

Обратното дразни. Ако не си свикнал, не влизай във форума.

Не съм наблюдавал активността /дали спада или се покачва/, но истината е, че болшинството определя правилата.

Както навсякъде в живота.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както във всеки форум и тук си има правила и се стараем да ги спазваме за да е прилежно,лесно и приятно да се чете.Ако смяташ,че да пишеш правилно е глупост така да бъде!!!И аз правя грешки ама поне се старая да не пиша на маймуница.За мен не е нужно да си на "ти" с компютъра, за да пишеш правилно,но ти знаеш най-добре.Относно проблема пробвай да смениш бензиностанцията,на мен ми се е случвало и повече на Петрол не зареждам.Също така провери си свещите,а щом наскоро е взета колата предполагам ,че е бслужена с нови ремъци,масла,филтри и така на татаък.Увери се,че ремъкът е зацепен правилно.Друго за сега не се сещам.

 

С уважение

Светослав Илиев

 

МЕРСИ ЗА МНЕНИЕТО

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Форума има правила, за които не мисля, че е нужно да даваме обяснения на всеки. :link: Към колегата пуснал темата: от тук нататък всеки не грамотно написан пост ще се трие директно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, обаче аз имам колт CA4A 4G92 и съм забелязал, че когато е студено времето и колата ми е студена, стрелката на горивото не ми показва вярно. Т.е. показва ми че ми свършва бенза, но си имам. Установих го преди седмица ли беше не знам точно ама както и да е, сутринта беше много студено и стрелката най-долу. На обяд пече слънце, и колата ми е черна, и на горещ двигател стрелкта ми се нормализира. Точно предния ден бях заредил. Но лампата за бензина не ми е светвала!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колеги имам Колт 1.3 12клапана 94година и е на 50,000 км (сигурен съм километрите) защото колата е купих от приятел и зная всичко за нея.Извън градско ми гори 5,7 литра, но в града ми гори 13,7-14,2 литра бензин А 95 H при около +5 градуса .Като чета данните в Руските сайтове усреднен разход 6,9 литра ми се струва ,че колата ми гори в повече.Струва ми се че и оборотите са малко високи и играят.В Пловдив където отида на елкон ми казват ,че нямат софтуер за модела защото бил стар,а на много места не им се занимава включително и в Балканстар.Този разход нормален ли е и къде в Пловдив могат да ми видят колата?

Редактирано от ipa111
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пиши на Milen_Z той е твоя човек. Ама 94-та година кола на 50 000 км....тя да не е седяла 15 години в гараж?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пиши на Milen_Z той е твоя човек. Ама 94-та година кола на 50 000 км....тя да не е седяла 15 години в гараж?

Колата е била задържана като вещественно доказателство и е стояла 14 години в дъжавен гараж в чужбина,но това не е интересно защото не я продавам.

Редактирано от ipa111
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Също така мащай и катализаторите, ще се родиш да знаеш ;)(казвам катализаторите, щото аз имах два)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Също така мащай и катализаторите, ще се родиш да знаеш ;)(казвам катализаторите, щото аз имах два)

 

Това що за глупост е? Ако колата е на 50 000 км. както твърди колегата, то катализатора му не е минал и половината си живот. Моя го махнах на 183 000км и твърдя, че няма абсолютно никаква разлика (освен в звука). А аз си усещам колата много добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това що за глупост е? Ако колата е на 50 000 км. както твърди колегата, то катализатора му не е минал и половината си живот. Моя го махнах на 183 000км и твърдя, че няма абсолютно никаква разлика (освен в звука). А аз си усещам колата много добре.

Забравих да спомена, че откакто съм я взел съм сменил само свещите с NGK BPR5ES-11 и колата върви перфектно ,но даже и след 500км. извънградско каране ауспуха никога не съм го виждал бял или светлокафяв.Това ми е първата японска кола и незная дали така трябва да работи.Имал съм 10-15 автомобила (шофирам 33 години) и всичките са белели ауспуха въпреки ,че някои са горели и малко масло.Смених маслото на двигателя 10w-40w полусинтетика IGAT немско като прочетох ,че еза моя автомобил и незнам дали си внушавам но смятам ,че това оказа някакво влияние.Макар ,че колата пали от четвърт оборот разхода и ауспуха ме дразнят и искам да я види къдърен майстор в Пловдив. Колата ми изобщо не гори грам масло,а и един майстор който монтира ауспуси ми каза ,че катализатора е наред.При работещ двигател ме накара да форсирам и запушваше и отпускаше ауспуха отзат и ми каза ,че катализатора е наред.

Редактирано от ipa111
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...