Премини към съдържание

Много мек волан на Carisma - може ли да се втвърди?


GMM

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Един въпрос. Възможно ли е да се регулира рейката, за да стане малко по-твърдо управленито.

Карам доста често по магистрали. Волана е много мек и създава усещане за нестабилност на автомобила.

Много неприятно усещане със висока скорост. А ако има и мако страничен вятър колата се клати аз се клатя в нея и съответно мърдам волана.

За да избегна този ефект държа волана с един пръст.

Смешно но факт.

Автомобилa е Carisma 2007 1.6, 90HP

 

Предварително Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: :icon_thumbup: :mitsu-smiley: хах , всеки иска лек волан ти искаш да е тежък,.... значи една от причините да се получава това явление по магистрала и с висока скорост може да е от неправилна сходимост на колелата. Моят съвет е да отидеш при добър майстор да ти направи стенд на преден и заден мост задължително, да провери всички тампони, биалетки и шарнирни съединения, да си балансираш гумите и да провериш състоямието на хидравличната рейка, погледнете за течове, луфтове и шум. Аз имах абсолютно същият проблем на а4 и след смяна на гуми и хубав стенд проблема изезна, колата стана като залепена на пътя даже и при 180км/ч, а при ниска скорост и на място волана си беше лек като перо. :mitsu-smiley: Успех и да споделиш какво е станало.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Един въпрос. Възможно ли е да се регулира рейката, за да стане малко по-твърдо управленито.

Карам доста често по магистрали. Волана е много мек и създава усещане за нестабилност на автомобила.

Много неприятно усещане със висока скорост. А ако има и мако страничен вятър колата се клати аз се клатя в нея и съответно мърдам волана.

 

Възможно е, сложи си нископрофилни гуми 215 /40/16 (примерно) и колата ще заспи ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А при мен се получава интересно нещо-волана омеква когато стане студено.Имам предвид омеква когато съм на място разбира се :rolleyes: .Не , че ми е проблем , но на какво ли може да се дължи ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А при мен се получава интересно нещо-волана омеква когато стане студено.Имам предвид омеква когато съм на място разбира се :rolleyes: .Не , че ми е проблем , но на какво ли може да се дължи ?

 

Не мога да се сдържа да не се пошегувам. Ама ако си стъпил на лед ?? Да става много лек :) :icon_doh:

 

Нищо лично :drive: виж го този какъв му е лек волана.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На майтап ме взехте ей :rolleyes: .Нямах предвид точно на место , а в нормалния случай-маневри или ниска скорост.При висока си е стабилен волана.Не ми пречи , че е по-лек , а искам да е такъв и през лятото , когато се втвърдява :yes3: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На майтап ме взехте ей :rolleyes: .Нямах предвид точно на место , а в нормалния случай-маневри или ниска скорост.При висока си е стабилен волана.Не ми пречи , че е по-лек , а искам да е такъв и през лятото , когато се втвърдява :yes3: .

 

Еми пак ще се изкажа ама се пак си мисля че си се сетил за това.

 

Да погледнеш нивото на маслото, теч ако има...

 

Аз при моята не усещам разлика, не разбирам ти как си усетил.Защото се пак температурите не падат из веднъж а постепенно.

Както и да е.Аз не мога да ти помогна с друго

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А при мен се получава интересно нещо-волана омеква когато стане студено.Имам предвид омеква когато съм на място разбира се :rolleyes: .Не , че ми е проблем , но на какво ли може да се дължи ?

 

:mitsu-smiley: колега, аз няма да се шегувам относно твоя въпрос ;) само като идея мога да те посъветвам да си смениш хидравличната течност и да обезвъздушиш добре системата и го направи сега докато е още студено и като се затопли времето ще видиш дали има разлика, мисълта ми е че това може да се дължи на въздух и стара течност.Нищо не ти пречи да опиташ,... :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: колега, аз няма да се шегувам относно твоя въпрос ;) само като идея мога да те посъветвам да си смениш хидравличната течност и да обезвъздушиш добре системата и го направи сега докато е още студено и като се затопли времето ще видиш дали има разлика, мисълта ми е че това може да се дължи на въздух и стара течност.Нищо не ти пречи да опиташ,... :mitsu-smiley:

Мерси за мнението . Аз се чудех дали да не го направя това нещо-кой знае кога е сменяна хидравличната течност.Някакви изисквания към течността да ме посъветвате.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

И аз не мога да не се пошегувам: Дай на някоя засукана кака да погали волана, рейката (или там каквото искащ) и би трябвало да се втвърди :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...