Премини към съдържание

Малко въпроси относно GDI


Petar_

Препоръчано мнение

Здравейте колеги !

Имам Каризмата от 1г. и съм страшно доволен от нея ! :first:

 

Колата е Каризма 1.8GDI 125к.с. 2000г.

 

Въпросите ми са следните :

 

1. Има ли вариант да си монтирам CD в централната конзола под врътките на климатроника, защото съм с касетофон и ми писна да слушъм с трансмитер. Другия вариант е да си сменя касетофона с орегинално CD, но те доколкото знам четът само CD-формат без MP3.

 

2. Възможно ли е на този двигател да се монтира газова или метанова инсталация ? Питал съм няколко маъстора и ми казват различни отговори. В общи линий можело да се монтира, но имало опасност от детонаций или нещо такова ми обяснявът.

 

3. Може ли и има ли проблем да се чипва този двигател, като чипа евентуално ще е на BREZEL.

 

4. От кой модел на :mitsu-smiley: мога да присъдя двигател ( естествено с по - мощен ) на Каризната си без особени преправяници ?

 

Прочетох доста интересни неща и компетентни мнения, ще бъда много благодарен ако ми дадете информация на въпросите ми !

 

Благодаря предварително !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: За 1 може невиждам пречка да може да монтираш CD в централната конзола :good:

:mitsu-smiley: За 2 Възможно е на този двигател да се монтира газова или метанова инсталация.Газов инжекцион пропан-бутан 950.00 - 1400.00 лв СТАНДАРТНИ ГАЗОВИ УРЕДБИ: 520,00-550,00лв ЦЕНИ НА ГАЗОВИ УРЕДБИ ТУК Метан не скъпо преобурудване.

:mitsu-smiley: За 3 Препоръчвам ти (DigitalTuning) тунинг чип ТУК

:mitsu-smiley: За 4 Това е незаконно :D :drive:

 

Ако съм ти помогнал пиши да знам да ли да се чувствам полезен в този форум :D

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми помогнал си му ама само на 25%, 1 от 4 зададени въпроса...... За газовите на ГДИ, има толкова писано в форума че поне три дни ще четете теми. За чиптунинга на този мотор също. Ако искаш по мощна и вървяща кола......Продай тази и си купи друга, друг вариант няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да колеги прочел съм темите, но пак зададох въпроса понеже има майстори дето ми казват че може да се сложи газ или метан и реших за по сигурно да попитам и тук. Иначе за по - мощна кола още не съм решил със сигурност, но или ще е Галант или БМВ 740и Е38. При всички положения която и да е ще е с десен волан понеже скоро заминавам пак за Англия и ще се прибера с кола най - вероятно.

 

Относно СД-то, как стои въпроса с кабелите за връзване има ли някой който вече е минъл тази процедура ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да колеги прочел съм темите, но пак зададох въпроса понеже има майстори дето ми казват че може да се сложи газ или метан и реших за по сигурно да попитам и тук. Иначе за по - мощна кола още не съм решил със сигурност, но или ще е Галант или БМВ 740и Е38. При всички положения която и да е ще е с десен волан понеже скоро заминавам пак за Англия и ще се прибера с кола най - вероятно.

 

Относно СД-то, как стои въпроса с кабелите за връзване има ли някой който вече е минъл тази процедура ?

 

Колега Petar_,

 

Прочети внимателно какво пише навсякъде колегата Milen Z - той е гуруто на GDI двигателите и щом той ти казва или пише нещо, то е точно така.

От него знам че в Бг има една Каризма GDI с газова и тя е на трупчета сега, понеже след не повече от 300-500км. каране на газ дюзите(инжекторите) на GDI изгарят.

колкото до въпроса с мненията на газаджиите - естествено че ще те убеждават че става, нали трябва да реализират продажба без да ги интересува след това двигателя ще го бъде или не.

От четирите ти въпроса само на 1-я може да получиш положителен отговор. Отиваш при някой кар аудио жичкаджия, даваш му твоето избрано CD и ти го монтира. Аз лично съм със СОНИ GT300s и усилвател - дъни та се цепи.

 

Надявам се да съм ти бил полезен. И един съвет - доверявай се на писаното във форума относно GDI, особено когато е потвърдено от Милен. И ще караш дълго време Каризмата си.

 

Поздрави,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се да съм ти бил полезен. И един съвет - доверявай се на писаното във форума относно GDI, особено когато е потвърдено от Милен. И ще караш дълго време Каризмата си.

Поздрави,

:good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса за CD-то Ако е след фейслифта - с дисплей на централната конзола, за да не правиш разни "гимнастики", за да смениш показанията, ако още не са измислили емулатор за бутона може да се наложи да се навре старото радио някъде отдолу и да му се изведе един бутон. За свързването трябва да има стандартна букса ако CD-то е с друг вид конектор се продават преходници за тази цел. Не е нужно да се режат жиците. По-мощен двигател който да пасва почти без преправяне ще е много трудно да намериш. Относно чипа - паметта до колкото знам е в самия процесор и е доста опасно да се правят такива експерименти, а и взимат много пари за тази работа. За сега няма някой ентусиаст, който да е писал някакви отзиви след "чипване". По-добре си задели средствата за една профилактика на двигателя, може да има по-добър резултат. Относно газовите - има два варианта - маха се GDI системата и се слага обикновена газова. Разхода става двоен, двигателя се скапва и забравяш работата на бензин. Другия вариант е със специална уредба уж за такива двигатели, струва малко повече от колата и до сега не се е чуло някой да е сложил такава, но са изразени известни съмнения до правилните режими на работа на двигателя с такова нещо. Има много писано из форума, ползвай търсачката отгоре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията колеги ! :good:

 

Чип се отказам да слагам, газ или метан щеше да е добре да мога да си сложа, че нещо с тези цени на бензина :mad: но тя така или иначе ми дава перфектен разход на гориво ! Когато имам време ще се опитам да си монтирам сегашното СД и ще си я карам докато не си купя нещо по - голямо :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Мерси за информацията колеги ! :good:

 

Чип се отказам да слагам, газ или метан щеше да е добре да мога да си сложа, че нещо с тези цени на бензина :mad: но тя така или иначе ми дава перфектен разход на гориво ! Когато имам време ще се опитам да си монтирам сегашното СД и ще си я карам докато не си купя нещо по - голямо :rolleyes:

 

Монтажа на СД няма да е проблем за човек, занимаващ се с това. Масово СД-тата на пазара са с евро букси, а Каризмата няма. Жичкаджиите ти нагласят една евро букса и си готов. Да те предупредя, че ако си с дисплей след като си сложиш СД-то на него няма да показва вече станциите а само оставащи километри до БЕНЗИНОСТАНЦИЯ ;), а не газстанция защото GDI на такова жУвотно не спира да зарежда ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...