Премини към съдържание

Новият Лансър


kesten

Препоръчано мнение

Здравейте на всички!

 

От скоро се подвизавам с този автомобил и с времето възникват все повече въпроси. Всъщност това Лансър ли е или Галант? От къде идва въпросителната. Търся си багажник за ски и в един сайт искат първо да укажеш модела на колата и годината. Да ама не. Срещу Лансър няма година 2008, а срещу Галант-а - да. Какви са първите ми впечатления!? Ами в сравнение с Пунтото от което слизам е яка. Но ... Как може да е толкова орязана откъм глезотийки за окото в купето!? Едно Ауди или БМВ вътре свети като в самолет. По вратите грам светлинка няма. Пълно разочарование! Дали в по-високия клас ЕВО имат същия "проблем"? И дали няма начин това да се промени, т.е. да се подменят въпросните копчета!? Интересно ми е, как стои въпроса с газовите уредби за този модел. Има ли и на какви цени. И накрая - багажник за ски. Ясно е, че няма да купувам от БС, но какви са алтернативите!?

 

Благодаря!

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пусни ВИН-а за да видим каква ти е колата, ако е Галант трябва да е хамаерикански...

За какво ти са лампички, копчета, врътки? Мен си ми харесва изчистената визия и функционалност на :mitsu-smiley:, важното е поведението на пътя.

На баджо Фиат Улисето вътре е наистина като самолет - илядо копчета и врътки, лампчки отляво, отдясно, отваряне на най-задните стъкълца, пускане на лампичките централно, поотделно. И какво - едно се чупят и постоянно трябва да се прави нещо по тях, второ докато нагласи климатроника пристигаме, трето - толкова неща измислили и наблъскали а монтирали централното реле за управление на двигателя на място което най-много се мокри - така беше корозирало че едва го закрепих докато си намери друго ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В София има много магазини за оптичен тунинг. Продават светодиоди в най-различни цветове. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лансер се води като Галант в някой страни...за това и ти излиза по този начин. За ергономията и дизайна в купето си прав. Има какво още да се желае. Да кажем, че интериора е останал на втори план , а са обърнали внимание на външността е по-правилно. Все пак Лансер е среден клас автомобил на добра цена и трудно може да се очаква лукс и изобилие от екстри . Всички се надяваме при флагмана на марката , а именно Галант, тези недостатъци да са изчистени и по-скоро да имаме възможността да му се порадваме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички!

 

      От скоро се подвизавам с този автомобил и с времето възникват все повече въпроси. Всъщност това Лансър ли е или Галант? От къде идва въпросителната. Търся си багажник за ски и в един сайт искат първо да укажеш модела на колата и годината. Да ама не. Срещу Лансър няма година 2008, а срещу Галант-а - да. Какви са първите ми впечатления!? Ами в сравнение с Пунтото от което слизам е яка. Но ... Как може да е толкова орязана откъм глезотийки за окото в купето!? Едно Ауди или БМВ вътре свети като в самолет. По вратите грам светлинка няма. Пълно разочарование! Дали в по-високия клас ЕВО имат същия "проблем"? И дали няма начин това да се промени, т.е. да се подменят въпросните копчета!? Интересно ми е, как стои въпроса с газовите уредби за този модел. Има ли и на какви цени. И накрая - багажник за ски. Ясно е, че няма да купувам от БС, но какви са алтернативите!? 

 

Благодаря!

Извини ме за резкия тон,но ако търсиш газова уредба за :mitsu-smiley: LANCER,скачай си обратно в Пунтото и се радвай на лампичките.Колега може би не си попаднал на правилния автомобил???.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Що така колега ? Лансерите да не би да са имунизирани против газта ? Ако не си забелязал при много марки има модели , които от завода излизат със системи за алтернативни горива...Мисля , че живеем в 21ви век и няма нищо странно една кола да се кара на газ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Що така колега ? Лансерите да не би да са имунизирани против газта ? Ако не си забелязал при много марки има модели , които от завода излизат със системи за алтернативни горива...Мисля , че живеем в 21ви век и няма нищо странно една кола да се кара на газ...

Подкрепям за газифициране на Лансера! :icon_rock:

Особенно с моето каране и в този район, в който живея половината месеци от годината и то студените, гори доста повече от описаното в дебелата и безполесна книжка!

Питах на няколко места за поставяне на газови уредби! Исках най-доброто, течна фаза му викат. 3200-3600лв ми казаха че ще ми струва това удоволствие, НО е безмислено с нашите "прекрасни" горива. Така ми казаха момчетата. Сложили са на доста автомобили за 2г от както го има това нещо, дори ми споменаха няколко Аутлендъра.

Но след известно време всичките започнали с проблемите, помпата, дюзите, филтри някакви там. И всичко това заради горивото.

Посъветваха ме да си сложа класически газов инджекцион, който мога да намеря на всякъде за от около 1300лв за по-нормални, та до 1800лв за най-добрите производители.

Освен това, вече и самите вносители на :mitsu-smiley: , любимите ни Б.С.Аутомотив, предлагат Лансери с газови уредби!

В процес на проучване на този въпрос съм и имам ли резултат ще го споделя! :icon_rock:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За газов инжекцион Ланди Ренцо е много добър избор. Дори българските Фобос не са лош избор , но в комбинация с изпарител BRC или Ланди и хубави и качествени бързи дюзи. Един вид само компютъра ще ти е БГ . Газта особено с тези цени на горивата и ако колата се кара много е голям плюс. Аз се газифицирах преди месец след като имам към 100 000км за 2 години на бензинови коли с разход около 13/100 бензин и основния недостатък , който открих е , че е трябвало да го направя това по-рано... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Mога да те посъветвам за избор на уредба - Prins - http://www.unigas-vt.com/Katalog%20PRINS/prins%20MITSUBISHI.pdf.

Щом търсиш качествен ГИ това е избора. Цената за твоя автомобил 1500-1600 евро.

Карам с такъв вече 6-7 месеца и съм възхтен - няма разлика с работа при бензин, икономичен, въобще никакви ядове. За разлика от българските - кофти дюзи, редуктори, проблемни управления. На едно приятелче Фобос-а му превключва самичък на бензин като минава под далекопровод, не го вярвах докато не видях ;)

Аз лично Prins-a си го монтирах и настроих сам - хората от Унигаз не били монирали и чакали някой да си купи за да извикат човек от Холандия за да ги обучи :icon_doh:

Дори сега в студа още на 1-та минута превключва на газ, настроил съм го на 15 градуса температура и няма никакви ядове :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера чух, че в София някъде монтирали генератори за Браунов газ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо да си слагаш газ колега,след като разхода е перфектен 15.5 градско просто не виждам смисъл,колата гори почти колкото една S-класа :icon_doh: :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Eeee , стига де ...Верно ли прави такъв разход ? Това с механичната трансмисия или с вариатора ?

Да колега 311 км.,от които 160 само в центъра на София със 48,5 литра предполагам можеш да направиш сметка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В София има много магазини за оптичен тунинг. Продават светодиоди в най-различни цветове. :icon_bye:

Това вече веднъж го "проигравах" :) Проблема сега е, че няма къде да се монтират :( Иначе отдавна да съм му спретнал един тунинг. Виждам, че се е разгорял малък спор за ГУ. Интересно ми бе, след като за всички автомобили има ГУ, дали вече има и за този двигател и каква, надеждна ли е и т.н. 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...