Премини към съдържание

Акция Пушек


Stig

Препоръчано мнение

http://www.dnes.bg/bulgaria/2010/10/14/akciia-pushek-dushi-kolite-v-bg.101164

 

Здравейте колеги,

 

Знам, че е малко прибързано, но стремейки се да станем европейци и да спазваме европейските норми, един ден ще трябва и за замърсяването да се замислим. Та, въпросите ми са

 

1. Как се разбира кога ти е заминал катализатора? (Моят е изкарал 225 000 вече, ...поне)

2. Някой знае ли какво е максималното допустимо СО2 на изхода на ауспуха?

3. Колко струва подменянето на катализатора?

4. Има ли алтернативи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми звучи като поредната причина да се поиска някой лев за почерпка. :mad:

 

Разбира се, че е поредната глупост от която да скубат пари... вместо да си налегнат задниците и да направят нещо полезно :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че е поредната глупост от която да скубат пари... вместо да си налегнат задниците и да направят нещо полезно :icon_censored:

 

На този етап няма спор, че е така. Но аз се съмнявам, че в "Европата" си карат с избушени катализатори и резонаторни гърнета без проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На този етап няма спор, че е така. Но аз се съмнявам, че в "Европата" си карат с избушени катализатори и резонаторни гърнета без проблем.

 

Ами и аз се съмнявам в "Европа" да работят за заплати като нашите. Всеки един от нас ако получава хубава заплата на 2 години, не само катализатор ще смени а и всички гърнета + тръбите :icon_thumbup: Не е нужно да обяснявам как е.. мизерията се вижда.. тъпото е че само разходите ни ги сравняват с европейските, а заплатите най-тактично ги пропускат :icon_censored:

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема ми напомни, да си видя техн. преглед - само с няколко месеца бях пропуснал :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема ми напомни, да си видя техн. преглед - само с няколко месеца бях пропуснал :icon_blush:

 

 

А на мен ми напомни, че ако тази акция се направи, това би трябвало да доведе до затварянето на повечето от пунктовете за ГТП....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За върнати от преглед знам само онези, които правеха безплатно с талонче от застраховката, за да може да се върнеш втори път и вече да си платиш...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А на мен ми напомни, че ако тази акция се направи, това би трябвало да доведе до затварянето на повечето от пунктовете за ГТП....

 

А защо не !!! Първо - и без това са прекалено много, и Второ - за 10 лв. отгоре минаваш само с документите, без колата!!!

А резултата - новините пълни с тежки ПТП.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човек, не само това е причина.. Малоумниците и в совалка да ги качиш ефект никакъв.. пак ще ги гледаш по медиите. Ей на преди малко, някъв смотаняк спрял в задната ми броня.. и дори не си е направил труда да си дръпне колата малко назад. Отивам аз и гледам, някъв курник ми натиснал бронята.. Добре че няма нищо счупено, че побеснях. Хайде подпрел ме подпрел, ма зими дръпни малко назад.. Вярвай ми ако ще колите и по релси да ходят пак ще си има ПТП-та..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Акцията е много актуална, защото този пред теб, ако бълва кълбета дим не съм длъжен да му дишам мръсотията.

Който не е в нормите да напуска пътя и да стои в гаража! Като се натровя с въглероден окис и пребия себе си и семейството си, вината ще е само моя.

Затова мерките трябва да са драконовски!

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе дизелова кола на 3-4 години какъв пушек и кадилка вади като и се даде зор... въобще не може да се сравнява с бензина. Да не говорим за камионите и рейсовете... или по-стари дизелчета. А пък на скоро такъв феномен видях от тези старите зилчета дет изнасят счупените клони от дърветата след бурите, че спрях да се изчисти пушека за да си виждам пътя. И след такава гледка за какъв катализатор говорим? Т'ва ще е няква поредна схема за лапане на пари.. а тия дето са си наредени пак ще минат под капките. Не че сум против, нека има такива проверки нека има ред.. обаче в България няма да стане, и то не вероятно ми със сигурност.

А ако искаш да видиш колата ти как е иди някъде дето правят технически прегледи (ама не на ушким) и плати 10лв. да ти измерят газовете.

То някой ако се е зачитал в листчето дето дават след техническия преглед колко неща отбелязват за изправни, а ако въобще проверяват нещо то е само 6-7 неща. Друго вскичко по подразбиране айде.. добре си... Не е проблема да проверяват колите (и пак да изпускат големите машини) ми да се зачудят защо тия коли са в движение въобще.

 

И още едно допълнение.. кола карана 15години в Англия идва с здрав катализатор и след 6 месеца в БГ е запишен... а защо ли? Нищо глоба... дошло му е времето. Няма да се скатаваш ще сменяш катализатори по 1000лв на всеки 2 години и това е.... трябва да пазим околната среда, нали? :)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е точно в това, че играят на дребно. Нека ни проверяват и аз съм за. Но, всеки пушещ като комин автомобил да се види къде е минал преглед и директно да се затваря съответния сервиз за прегледи. Също така проверка през ден на всички бензиностанции и на горивата им. Видяхте какво стана със стандарта "стара планина". Всеки знае, че същото се случва и с горивата и то много по грубо. Нека проверяват от А до Я, а не само обикновения човечец който като вземе паричките на края на месеца и се чуди на кой да ги даде, на майстора ли, на бензиностанцията ли, на НАП ли...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все пак където съм ходил на ГТП винаги са тествали и държали на спирачките - това е най-важното от цялата работа ама ха де - как да тестват спирачки при проверка на пътя :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пак могат да го направят, ако монтират стенда на платформа например - може да измислят такава дивотия, ама не виждам как ще тестват тежкотоварните автомобили. Иначе е крайно време да спрат от движение, тези бълващите черни кълбета отрова, даже нарушаващи видимостта. Също трябва да има контрол и за прекалено шумни коли без или с издънени гърнета. Но не трябва да се преминава и в другата крайност да се изнасят техническите прегледи на пътя. Относно спирачките - по-важната част са гумите, защото и да има спирачки, ако няма гуми пак няма да спре. Ще продължи да се хлъзга по асфалта... :senile:

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да тестват на пътя.... Ако всичко ни е наред - няма и нужда....

Бе ей, какви катализатори са ви налегнали, вие добре ли сте? Да сте виждали скоро Москвич, лада, или дори ГАЗ-ка по пътищата? Или Орел Крадец, 87-ма? А да сте чули случайно за разработка от НАСА, която е разработила специални катализатори за гореспоменатите марки? Не сте ли чули, че има и специализирани сервизи, в които се вграждат катализаторите на тези марки?

 

Всичко това е много добре, ама няма да стане скоро... Не и в България, където винаги идват следващите избори, на които гласува Илекторато, който кара Жигулатор.... и ако му го вземеш - нЕма да има кой да им гласува, щото и ние не гласуваме, и те така - няма да се оправим....

Какви норми и какви екологии, бе ей? Бай мангал не ги разбира тези работи, гори гумите за тел, вие за някакви си коли говорите... Пък и с катализатори, разбираш ли....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...Да сте виждали скоро Москвич, лада, или дори ГАЗ-ка по пътищата? Или Орел Крадец, 87-ма? А да сте чули случайно за разработка от НАСА, която е разработила специални катализатори за гореспоменатите марки? Не сте ли чули, че има и специализирани сервизи, в които се вграждат катализаторите на тези марки?...
Иронията е неуместна в случая - тези автомобили рано или късно ще отпаднат от експлоатация.

Въпросът е на всички по-нови коли, екологичните системи оборудвани от производителя да се поддържат в изрядност, а не да се 'изолират'. Въпрос на време е въвеждането на данък, зависещ от количественото замърсяване, както е в по-напредналите европейските страни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на много време е според мене. Виж, че още хората с нови коли плащат значително по-високи данъци от такива като мен с 14+ годишни. Вземаш нова кола и - плащаш скъпи горива, че е капризна; плащаш задължително каско; плащаш по-висок данък; плащаш луди суми за обслужване от дистрибутора, щото колата е гаранционна; за гражданската не знам как е и т.н. Е, и мислиш, че скоро ще се наредят нещата?...едва ли...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на много време е според мене. Виж, че още хората с нови коли плащат значително по-високи данъци от такива като мен с 14+ годишни. Вземаш нова кола и - плащаш скъпи горива, че е капризна; плащаш задължително каско; плащаш по-висок данък; плащаш луди суми за обслужване от дистрибутора, щото колата е гаранционна...
Не слагай тези разходи в графа 'данъци'. Това са разходи, пропорционални на стойността на колата и се плащат за да има удоволствието съответния човек да кара нова кола. Аз говоря за задължителен данък за МПС (пътен данък + екологична такса) при който колкото по-малко замърсява колата, толкова по-малка е тази такса - нещо такова:Пътен Данък
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти сега к'во? Опитваш се да ни обясниш, че трябва да ни сложат още един данък.. подобен на Пътен Данък? :) .. като искаш да оставим на страна винетката, данъка на колата (наречен удобство от теб), застраховката, прегледа и т.н.

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Именно. Данъците трябва да са умни, за да насочват развитието на където трябва.

Във Франция през средновековието имало данък за прозорци и резултата е огромни къщи без прозорци.... В Япония има данъци по обем на двигателя и резултът е бил малки, високотехнологични двигатели, такси за мощност - ефективни климатици.

Ако има данък за емисии, ще се насърчат коли с по-малки емисии.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, обещавам ви да стане така.... Вие май не вдявате и си личи, че живеете в София.... Излезте малко от града и се забийте по селата - кой мангал плаща данък там, според вас? И какво ще му вземеш на въпросният, когато пали гуми, за да събере тел и да я върне на вторични? Обещавам следващия път като си ходя по Сливен да направя подробен снимков материал как се събират стари коли, как се трошат с чукове, а маслата изтичат директно в земята... Какви автомобили се карат, как с 30 годишна жигула се тегли друга такава на колесар... колко е опасно всичко това....

И какво, няма кой да ги спре ли? Нима не нарушават 8 000 нормативни документа? Нарушават. Ама бай Плешива манерка ще трябва да си подсигури още един мандат... и никой не ги закача. Тъй че, Къна, не ми говори за ирония, и ако живееш някъде в чужбинско - моля - не вземай отношение по проблемите кое как трябва да бъде, ами си ела тук и гласувай..... Отдалеч всички много разбират!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опитваш се да ни обясниш, че трябва да ни сложат още един данък.. подобен на Пътен Данък?...
Не, опитвам се да обясня, че данъка за управление/притежаване на МПС (наричай го както искаш) трябва да е обвързан с това какво и колко това МПС 'използва' докато се употребява - амортизация на пътища, замърсяване с изгорели газове и подобни. Това, че една кола струва 10к, а друга 100к не трябва да има отношение към този данък, за това има ДДС, застрахователни премии и подобни.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... Къна, не ми говори за ирония, и ако живееш някъде в чужбинско - моля - не вземай отношение по проблемите кое как трябва да бъде, ами си ела тук и гласувай..... Отдалеч всички много разбират!
Лошото е, че и отблизо нещата са оставени на самоход -
и ако му го вземеш - нЕма да има кой да им гласува, щото и ние не гласуваме
- това са твои думи, ако не се лъжа.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На самоход ли? Не те разбрах.... Оставени са на самоуправление от местни феодали, които си веят байряците....

Що се отнася до гласуването - спокойно, винаги съм гласувал и ще гласувам, само дето последните 3 мандата нещо гласувам за тез', дето не са на власт.....

И пак казвам - отстрани погледнато е много лесно, все едно да даваш акъл на някой как да такова жена си....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...