Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Какви права ми дава гаранцията?


ferrarko

Препоръчано мнение

Здравейте. Искам малко инфорация за това какво ми помага гаранцията?

 

Или по точно отскоро ми се причуват разни шумове отпред в окачването при преминаване на неравности с бавна скорост и можеби спад в маслото!

Тъй като не съм сигурен в тези неща и можеби си внушавам искам да закарам Лансера в сервиза на Митсубиши и да проверят.

В случай че няма нищо ще ми иксат ли пари за този преглед и ако искат колко е горе долу? Само когато има дефект ли не се плаща имам ли право на такъв случаен преглед, освен годишния? Защото съм чувал, че във фирмените сервизи е доста скъпо!

Сега върви последната трета година гаранция и ако има нещо сега е момента да се възползвам.

Изгоря ми и лявата лампичка на плафона за осветление на тавана в колата, ама това не ме притеснява особено. И все пак си мисля дали да не я сменя сам, защото предполагам че гаранцията не ми покрива крушките и кой знае колко ще ми вземат за една лампичка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Крушката и маслото са си за твоя сметка, обаче по окачването ако има нещо, тичай, трябва без пари да го оправят :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега и с моята кола е така и в Сряда съм си уредил час за оглед на колата.

Ако има нещо веднага ти препоръчвам да се възползваш от гаранцията.

Ако нещо се направят на интересни българина трябва да се научи как да си търси правата а не да го рзиграват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах прегледа безплатен ли е?

Защото ако ми искат пари само защото са хвърлили един поглед, по добре да я закарам в някой номален сервиза да погледнат и ако се намери нещо, тогава да я карам в Мицубиши!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам аз на тез' неща... Точно по окачването....

 

Както обикновенно си ми в опозиция :), ама повярвай, вече съм тествал :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, не е така.... просто не ми се вярва шарнири, накрайници, тампони да са гаранционни.... с тези пътища....

Мисля, че Мирослав скоро писа, че части, които са свързани с триене и пр. - не са гаранционни. В това число съединител, накладки, дискове и пр... та в тази посока си мисля, че и ходовата част не е - и пак споменавам пътищата ни....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Искам малко инфорация за това какво ми помага гаранцията?

 

Или по точно отскоро ми се причуват разни шумове отпред в окачването при преминаване на неравности с бавна скорост и можеби спад в маслото!

Тъй като не съм сигурен в тези неща и можеби си внушавам искам да закарам Лансера в сервиза на Митсубиши и да проверят.

В случай че няма нищо ще ми иксат ли пари за този преглед и ако искат колко е горе долу? Само когато има дефект ли не се плаща имам ли право на такъв случаен преглед, освен годишния? Защото съм чувал, че във фирмените сервизи е доста скъпо!

Сега върви последната трета година гаранция и ако има нещо сега е момента да се възползвам.

Изгоря ми и лявата лампичка на плафона за осветление на тавана в колата, ама това не ме притеснява особено. И все пак си мисля дали да не я сменя сам, защото предполагам че гаранцията не ми покрива крушките и кой знае колко ще ми вземат за една лампичка.

Имах шум отпред от към двигателя някъде ми се чуваше.В Дарс АУТО-Бургас им казах за това,предположиха че е от маслото/беше вече за смяна/.След смяната му наистина шума изчезна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, не е така.... просто не ми се вярва шарнири, накрайници, тампони да са гаранционни.... с тези пътища....

Мисля, че Мирослав скоро писа, че части, които са свързани с триене и пр. - не са гаранционни. В това число съединител, накладки, дискове и пр... та в тази посока си мисля, че и ходовата част не е - и пак споменавам пътищата ни....

Колкото и да не ти се вярва, за новите коли няма никакво значение по какви пътища ги караме. Това не е мой/наш проблем.

Всичко по колата което е консуматив, а това са:

спирачни дискове, накладки, филтри, масло, спирачна и охладителна течност, чистачки и крушки, НЕ ВЛИЗАТ В ГАРАНЦИЯТА.

Всичко друго обаче, във купето, извън него, както и цялото окачване се ПОКРИВАТ ОТ ГАРАНЦИЯТА! :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock:

Всеки ремонт, който е по гаранция е БЕЗПЛАТЕН. :)

Даже на мене и реглажа на предния мост на 20 000км, ми го направиха безплатно след "леки" пререкания! :yes3:

Заставам зад Рангел, защото и аз съм пробвал гаранционно обслужване вече няколко пъти! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Роско така е, както казах и аз вече съм го пробвал :), все пак за какво ми е нова кола, ако нищо не е гаранционно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дано да е така, както го казвате, просто съм останал с различни впечатления, че (цитирам) "Само талонът е гаранционен"... Дано да му оправят на колегата колата, няма нищо по-хубаво от това да ти оправят колата безплатно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дано да е така, както го казвате, просто съм останал с различни впечатления, че (цитирам) "Само талонът е гаранционен"... Дано да му оправят на колегата колата, няма нищо по-хубаво от това да ти оправят колата безплатно!

Това го бях написъл, когато ми се изкривиха дисковете на 12 000км, и ми казаха че са били консуматив.

Но после получих доста вътрешна информация, какво мога и каво немога да искам да се смени по гаранция.

Сега ходя на всеки 15 000км да ми преглеждат ходовата част на колата, като задължително ми сменят тампоните на стабилизиращата щанга отзад, защото ми "тропа". Малко мрънкат, но ги сменят всеки път БЕЗПЛАТНО! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ГАРАНЦИЯТА,покрива дефекти по автомобила , които са възникнали по вина на производителя, при спазване на гаранционните условия(редовно обслужване,незлоумишлени действия и т.н.) .Всичко е описано подробно в сервизната книжка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че прецакан тампон, заминала щангичка или какво има там друго по окачването, е дефект:), но си върви в гаранцията :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега ходя на всеки 15 000км да ми преглеждат ходовата част на колата, като задължително ми сменят тампоните на стабилизиращата щанга отзад, защото ми "тропа". Малко мрънкат, но ги сменят всеки път БЕЗПЛАТНО! :icon_thumbup:

Много е важно освен километрите да се гледа и времето!!! 15 000 км. или една година, което настъпи първо! То 15 000 нормално се минават за една година, но ако някой кара по-малко е много важно да си следи нещата иначе ГАРАНЦИЯТА ОТПАДА !!!

 

Още нещо: ако отидете на 15 000, но след една година в БС, примерно, ще ви вземат парите мигновено, а чак после ако ви потрябва гаранция -> .i.

 

Конкретно по основния въпрос: Колега, на мен крушки и такива неща ми ги сменят без да питат и после ми връчват фактурата. Не, че ако си смениш сам крушката ще спестиш много, но ти си решаваш.

 

Относно шумове и т.н.: На мен ми виеше лагер на главина отпред и ми го пренабиха гаранционно.

Редактирано от DIONISIUS...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много е важно освен километрите да се гледа и времето!!! 15 000 км. или една година, което настъпи първо! То 15 000 нормално се минават за една година, но ако някой кара по-малко е много важно да си следи нещата иначе ГАРАНЦИЯТА ОТПАДА !!!

 

Още нещо: ако отидете на 15 000, но след една година в БС, примерно, ще ви вземат парите мигновено, а чак после ако ви потрябва гаранция -> .i.

 

Конкретно по основния въпрос: Колега, на мен крушки и такива неща ми ги сменят без да питат и после ми връчват фактурата. Не, че ако си смениш сам крушката ще спестиш много, но ти си решаваш.

 

Относно шумове и т.н.: На мен ми виеше лагер на главина отпред и ми го пренабиха гаранционно.

Еми само да вметна, че и на интервал от 20 000км да ида да ми сменят масла, филтри и там какворо съм разбил от каране, гаранцията няма да отпадне. Освен това, ако не си сменил маслото на интервал по техни изисквания, ще има ЧАСТИЧНО отаз от гаранция на двигател и трансмисия. Как да стане да ми отпадне цялостно гаранцията?

 

Освен това, ако ида на 15 000, но след 1г в Б.С. няма как да ми вземат парите за нещо което се покрива от гаранцията. Единствено ако е минало повече време от една година е възможно да стане.

Мисля обаче, че собственика на такава кола трябва да е пълен глупак, защото когато остане 500км или 1 месец до крайния срок за техническо обслужване, на дисплея се изписва съобщение с ГОЛЕМИ БУКВИ! :icon_thumbup:

 

Само да попитам: ка ще стане да ми направят нещо по колата, без мое съгласие и то при положение че ще искат пари за това???????????????????????? :icon_hmm:

Не че ще спестя много, но за информация в Б.С. за Lancer 2008+ - крушка за стоп светлина струва 7 или 8 лева/ другаде е 3лв/, въздушен филтър 65-70лв/ Ратола 50-60лв/ другаде 35-40лв/ филтър купе 70-80лв/ Ратола 55-60лв/ другаде 40-50лв/ накладки предни или задни 160-180лв/ Ратола 120-130лв/ другаде 70-80лв/ спирачни дискове предни комплект 380-420лв/ Ратола 300-340лв/ другаде 180-220лв. Мога доста такива примери за цени на така наречените от Б.С. "консумативи" да ти дам, но мисля това е достатъчно. И в този ред на цифри, нали се сещаш че ако ми донесе фактура за някои от тези неща на някоя от техните цени, ще го изгоня като куче и ще му кажа да си я завре в задника тая фактура, защото няма да я платя!

 

Относно шумове и други звуци дето ме дразнят: сега ми вие лагер на задна главина!

Ще закарам колата и може би ще ги накарам да ми сменят(пред моя поглед) и двата по гаранция БЕЗПЛАТНО!

 

След което, ще си взема колата и си тръгвам удоволетворен от това което съм свършил.

А от Б.С. са излезли на вратата, механиците от сервиза и хората от приемната и ми махат с ръчички и се молят поне 15 000км да не стъпвам там! :icon_n_king:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не се напрягам да гледам КИЛОМЕТРИ или ВРЕМЕ, нали за това тея ми нагласят бордовия, да си покаже ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не се напрягам да гледам КИЛОМЕТРИ или ВРЕМЕ, нали за това тея ми нагласят бордовия, да си покаже ;)

Това исках да кажа, че то си показва кога да ходиш. Трябва да си моо зле да пропуснеш инспекция! :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сивков, като цяло си прав, но без да навлизам в излишни разисквания и офф' искам да коментирам няколко неща просто за инфо на колегите.

 

На първо място е способноста на БС (и др. сервизи предполага) да овъртат и да пробват дали ще мине номера. Нали това е идеята на форума - запознатите да светнат останалите овреме, а не.. "еми то трябваше еди кво' си..." Та, в този ред на мисли искам да цитирам конкретен случай. Мой познат доброволно се отказа от гаранция на двигателя именно поради споменатите по-горе цени. Та нямате представа къв зор беше докато му сменят една главина!!! То си е цял казус със всичките му тълкувания кое отпада и кое не! За съжаление нямам документи пред себе си, но преди като съм ги преглеждал не съм забелязал да е ясно дефинирано какво отпада ако не спазиш условията, естествено може и просто да съм го проспал :icon_blush: Но, така или иначе, се връщаме на твоята препоръка човек да ги натиска здраво за всяко нещо и да не се огъва!

 

Мисля обаче, че собственика на такава кола трябва да е пълен глупак, защото когато остане 500км или 1 месец до крайния срок за техническо обслужване, на дисплея се изписва съобщение с ГОЛЕМИ БУКВИ! :icon_thumbup:

Че са големи - големи са, но кога се появяват - това е друг въпрос. На мен като ми изтичаше срока не ми светна, а от онзи ден ми свети без нито да е време, нито да съм на километри за профилактика. Моя съвет е не разчитайте на тая чудесия твърде много!

 

Аз пък не се напрягам да гледам КИЛОМЕТРИ или ВРЕМЕ, нали за това тея ми нагласят бордовия, да си покаже ;)

Е да, ама ако не е нагласена както трябва това едва ли ще те оправдае при евентуална необходимост от гаранционнен ремонт и неспазен срок.

 

нали се сещаш че ако ми донесе фактура за някои от тези неща на някоя от техните цени, ще го изгоня като куче и ще му кажа да си я завре в задника тая фактура, защото няма да я платя!

Едва ли биха си позволили подобно нещо, но кой да знае. За такива скъпи неща би трябвало да питат, а и си заслужава да спориш. Аз имах такъв случай конкретно само с крушки, но за тях ми е все тая къде ги сменят. Ако ми докоснат накладките примерно без да съм ги молил над сервиза ще се издигне гигантски облак с форма на гъба :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен нещо не си наясно с гаранцията:). Значи, какво разбираш под гаранционен срок на нещо? Второ, ТЕ СА СИ ГО НАГЛАСЯЛИ, да се оправят, аз разни хартийки, закачени нямам, май само в сервизната има написани кога е сменян, това за това е направено, да си гледам и да ми казва кога трябва да ходя, така че не мисля, че е мой проблем, ако е са направили грешка. Иначе просто като се развали нещо, тичам и сменят, това е гаранцията :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен нещо не си наясно с гаранцията:). Значи, какво разбираш под гаранционен срок на нещо? Второ, ТЕ СА СИ ГО НАГЛАСЯЛИ, да се оправят, аз разни хартийки, закачени нямам, май само в сервизната има написани кога е сменян, това за това е направено, да си гледам и да ми казва кога трябва да ходя, така че не мисля, че е мой проблем, ако е са направили грешка. Иначе просто като се развали нещо, тичам и сменят, това е гаранцията :).

Аз до сега никога не съм споменавал нищо за "гаранционен срок"? Писал съм само и единствено за срока от една година в който си длъжен да си обслужиш автомобила в оторизиран сервиз за да ти важи гаранцията. А това за документацията го споменах, защото мой познат, който кара кола от друга марка, закупена от друг дилър, твърди, че си има клауза, че ако не спази времевия срок или превиши километрите за смяна на масло, филтри и т.н., то губи гаранцията САМО НА ДВИГАТЕЛЯ. Т.е. ако има проблеми с окачването няма никакво значение каде и дали изобщо си е обслужвал колата. Аз таквоз черно на бяло нямам. Лично пред мен в БС са отказвали да сменят главина гаранционно, защото маслото и филтъра не били сменени при тях.

 

Всеки сам да си прави изводите. Аз просто споделям.

 

П.С. Чух и друг пиниз. Няма директно отношение със случая, но е важно да се знае. Примера е следния: "Добър ден, вие ми един лагер" - "А да, амо то това е щото си се набил в дупка, демек е щета, иди при застрахователя". Да ама застрахователя не признава щетата и клиента остава от два стола на земята. Това е просто пример, но съм чувал за такива "прехвърляния на топката".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен малко преди първата смяна на маслото ми се разхлопа нещо отзад. Нито съм се гъзил да гледам, нито съм се интересувал. Като отидох за смяната (при мен е на една година), ги уведомих за проблема и оставих колата. Като отивах да си взема колата видях, че някой я караше, което ще рече, че са я изпробвали. Наистина проблема бе отстранен и във фактурата нямаше нищо по-различно от масло, филтри и преглед за диагностициране на проблема. Сумата за прегледа бе символична, а части не съм плащал. Явно това, което са сменили е било в рамките на гаранцията, включително и труда за това.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Малко закъснях да кажа какво е станало, гледам темата доста се развила.

Та баща ми закарал колата в Мицубиши, обяснил им за тропането което чувам и за спада на маслото. Огледали я и наистина има за смяна тампони и още нещо което забравил. Казали, че ще ги поръчат и сменят безплатно, не са взели пари за прегледа. За маслкото казали, че е нормано, тъй като почти сме минали над 10000 км, доляли "една капачка", отново безплатно.

Вкарали някаква идея да отидем да сменим частите след като изминем 4000-те км , да не сме се разкарвали!!! Но настоявам и ще ги сменим веднага, това разкарване не е проблем ;).

 

Незнам дали да се притеснявам, че за по малко от три години вече се сменят части по окачването!?! Верно че пътищата са много кофти, също не намалям до 2-5 км като има някаква неравност, ама не я и блъскам със всичка сила! Мога да определя стила си на каране, като средно динамичен, нито бавно, нито много бързо, около средата и малко отгоре ;)

Май японските коли не са като старите, който са им извоювали славата. Даже един приятел ми каза, че можеби вече Лансерите се правят Турция, защото там видял Лансер на който отзад до името имало и букви с логото, на турския холдинг Сабаташ. Тази фирма прави рейсове Митсубиши.

Редактирано от ferrarko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това за Лансарите, че се сглобяват в Турция, защото имали лепенка звучи много смешно. Нали не очакваш в завод, където правят нещо (коли, климатици, aвтобуси) с марката Mitsubishi да карат Toyota или Honda. Просто това са служебни коли.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мицубиши Лансер се произвежда единствено и само в Япония!!! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_rock.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...