Премини към съдържание

зимни гуми


hartiiko

Препоръчано мнение

Съвсем пресен тест гледах, съвсем на скоро и в него потвърдиха на 100% мойте впечатления. На мокро бяха в топ 3 по всички показатели, но сняг бяха на последните места.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук една добре оформена информация от тестовете за тази година.

http://www.peter.and.bilyana.net/index.php/2010/11/03/nay-dobrite-i-nay-loshite-zimni-gumi-spored-adac/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, как може да я няма дебицата в тази класация - като я има обута на всяка втора таратайка?

Това в кръга на шегата...

Иначе ми е интересно, миналата година същият автор дава на Yokohama W.drive 5 място, а сега 18?

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тестовете на АДАК са по-скоро ориентировъчни и като цяло няма панацея за зимна гума, понеже тя трябва да е една съвкупност от фактори, които е невъзможно да съчетае и да няма копромис. Колкото е по-добро поведението на сняг, толкова ще е по-дълъг спирачния път на асфалт и толкова по-малък скоростния индекс...Имаме и лед,, киша, асфалт и мокър асфалт...Съответно състава на каучука , шарката, броя на ламелите и размера на гумата са фактор, който реагира различно и има различни показатели според всяка повърхност и различните температури...

Ето един друг тест за 4Х4 ....

http://mail.dir.bg/~tkm_digital/AllSeason.pdf

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До сега 2 сезона зима карах с Nokian Wr G2http://www.margel.info/images/tire_model/img707_650x650px_1.jpg , от които съм много доволен, но за тази зима ще пробвам AVON от UK!

Ето този модел - http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/15035751/, на разбирасе много по-разумна цена (под 200лв за бройка)! :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо бе Василе, купи си пак Нокиан те са супер ;)))), тези изглеждат много по-зимни, сигурен съм че ще си много по-доволен, нищо че дори не съм чувал марката :), но съдейки по цената...

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям думите на колегата Васил за Нокиан-а. Аз също съм с такива и миналата зима имах много екстремно изживяване, когато на път за Добрич GPS-а ми ме натика не по главния път Варна-Добрич, а през някакви села - лудница, сняг до ушите. :) Проблема си беше мой де, че не погледнах настройките за избор на маршрут. Но всичко си мина добре, колата си движеше стабилно. Ако има някой от този район, знае за какъв път става дума. Страхувах се само да не заоре някъде предницата. Та с две думи, не са лоши гумите и определено стават и за извън градско зимно каране. ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо бе Василе, купи си пак Нокиан те са супер ;)))), тези изглеждат много по-зимни, сигурен съм че ще си много по-доволен, нищо че дори не съм чувал марката :), но съдейки по цената...

Имам някакъв спомен, че са Японски! Преди 4-5 години карах с летни на тази фирма и ми бе доста чудно, защото съм чувал за тази фирма, като козметична такава!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До сега 2 сезона зима карах с Nokian Wr G2http://www.margel.info/images/tire_model/img707_650x650px_1.jpg , от които съм много доволен, но за тази зима ще пробвам AVON от UK!

Ето този модел - http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/15035751/, на разбирасе много по-разумна цена (под 200лв за бройка)! :icon_rock:

Всъщност колеги и аз съм заинтересован от тези гуми. Очаквам мнения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те на Лансъра са Дънлор, но правени в Япония.

За мен от 2 години по-добри от Континентал няма, но в зависимост от класа на автомобила и размерите марките най-подходяшщи гуми са различни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност колеги и аз съм заинтересован от тези гуми. Очаквам мнения.

205/60/16 мога да ги намеря на 170лв...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

205/60/16 мога да ги намеря на 170лв...

Извинявай колега, не съм се изразил правилно. Интересувам се от марката AVON, дали някой има впечатления. Но засега много оскъдна информация и не чак толкова добри мнения за зимните гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай колега, не съм се изразил правилно. Интересувам се от марката AVON, дали някой има впечатления. Но засега много оскъдна информация и не чак толкова добри мнения за зимните гуми.

Имах за съвсем кратко едни 17 цолови летни AVON. Дойдоха просто с едни джанти Рота, бяха на по-малко от година и на 5,6000 км. Отвратителни гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук една добре оформена информация от тестовете за тази година.

http://www.peter.and.bilyana.net/index.php/2010/11/03/nay-dobrite-i-nay-loshite-zimni-gumi-spored-adac/

 

Eххх да го бях видял по-рано..... :icon_doh:

1. Continental WinterContact TS800/TS830 2,34

2. Michelin Alpin A3 / A4 2,38

3. ESA-Tecar Super Grip 7 2,44

4. Vredestein Snowtrac 3 2,46

5. Goodyear UltraGrip 7+ / Performance 2 2,46

6. Dunlop SP Winter Response / Sport 3D 2,47

7. Pirelli Winter 190 Snowcontrol 2,49

..........................

............................

 

А аз се обух с Michelin Alpin :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо бе Василе, купи си пак Нокиан те са супер ;)))), тези изглеждат много по-зимни, сигурен съм че ще си много по-доволен, нищо че дори не съм чувал марката :), но съдейки по цената...

 

Мисля че съм писъл за гумите AVON, че са UK, поне тези които гледах.

Ранга, тъпаците са вкарали за тази зима Nokian, ама с по-висок скоростен индекс и са с по 30-35лв по-скъпи.

АVON ще си купя за 170лв, а Nokian тази зима ще се продават за по 190-200лв.

Така че това е единствената причина да сменя Nokian с AVON.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

А да попитам, защо ти е да слагаш такъв размер ? 205/60/16 е много по-удачен...По принцип зимните гуми са с по-меки бордове и с по-тесни и високи гуми, поведението на колата ти ще се промени много, като страничната стабилност ще е в пъти по-зле...Ако джантите са ти 7.5J си на границата да сложиш 195...но не виждам смисъл...

П.С. Да добавя към колегите, като изказвате впечатления към определена марка гума, да споделят и с какъв размер карат и на какъв автомобил, защото разликите в поведението при различните размери и автомобили не са малки...

 

Благодаря за съвета, миналата седмица се "обух" с Goodyear UltraGrip 7+, 205/60/16, 195 лева/бр. а тази имах възможност да ги пробвам на пресен сняг, "рохкав" сняг върху лед,а днес и на киша.Поведението на колата е очаквано добро, като приятно ме изненада в ситуацията, когато трябваше да кача лек баир /около 15 градуса/ а под рехавия сняг имаше 2 пръста, корав лед - не завъртя нито веднъж.С две думи засега съм доволен, предстои по-сериозен тест Варна-Стара Загора и ако си променя мнението ще "доложа" своевременно:)Весели празници на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със съгурност ще останеш доволен колега с тези гуми и на дълъг път, дори и да няма сняг. :icon_thumbup: Аз съм със същите гуми Goodyear UG 7+ само,че на 195/65/15. До 130км./ч. са по-тихи от летните ми Toyo Proxes T1R- 205/55/16. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със съгурност ще останеш доволен колега с тези гуми и на дълъг път, дори и да няма сняг. :icon_thumbup: Аз съм със същите гуми Goodyear UG 7+ само,че на 195/65/15. До 130км./ч. са по-тихи от летните ми Toyo Proxes T1R- 205/55/16. :rolleyes:

В момента ми предлагат Goodyear UG 7+ 205/60/16" за 160лв. До колкото видях ДОТа беше 4510, което си е прясно прясно и са произведени в Германия!

Как мислите? По-добър избор ли ще са от AVON? Цената е еднаква!

Никога до сега не съм карал с Goodyear. Нито зима, нито лято!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В момента ми предлагат Goodyear UG 7+ 205/60/16" за 160лв. До колкото видях ДОТа беше 4510, което си е прясно прясно и са произведени в Германия!

Как мислите? По-добър избор ли ще са от AVON? Цената е еднаква!

Никога до сега не съм карал с Goodyear. Нито зима, нито лято!

Да колега няма да съжалявате. Хубава немска гума. И моите са със същия ДОТ. Ако знаете допреди два дни в големия сняг и виелиците какви стръмни баири съм изкачвал.Със закъсали РАВ 4-ки.Как не се сетих да снимам ? И не бяха с летни гуми. Навръщане поспрях до един от тях, а той ми вика: "Е-е друго си е да си с нова Субару Импреца 4х4 !". Припозна ми Нисан Алмера-та на Субару Импреца. :icon_clap:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Все пак трябва да се има пред вид големия и тежък дизел и това,че съм с ESP-включваща в себе си и опростена система против буксуване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Василе, взимай. Аз карам с летни и са много добри. До сега не съм чул и някой да се оплаква от UG-то.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В момента ми предлагат Goodyear UG 7+ 205/60/16" за 160лв. До колкото видях ДОТа беше 4510, което си е прясно прясно и са произведени в Германия!

Как мислите? По-добър избор ли ще са от AVON? Цената е еднаква!

Никога до сега не съм карал с Goodyear. Нито зима, нито лято!

Добре е много зимния УГ 7+. По принцип е на челните места в класациите от 3 години насам. На сняг драпат мощно. Спиране и потегляне доста добре. Страничната стабилност в завой малко им куца, но говоря за 195/65. Предполагам с 205/60 ще е по-добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е относително....

На Васко пред хотела, онази сутрин наваля 35 см сняг.

Ауди с гудиър ултрагрип 2 и някъв смешен нюндай - санта фе с вредещайн Snowtrac/специално ходих да гледам - дот 2007г/, с триста зора и боксуване едвам се измъкнаха от паркинга и хванаха изчистеното пред хотела.

Аз със дъртата Каризма и дебица фриго 2 издрапах без замисляне и без боксуване. Ники Мизов видя как безпроблемно минах и заминах.

Вярно, че неизчистеното бе 30 метра.

Но е вярно, и че само 50% зависят от гумите. Другите 50% са от задкормилното устройство....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е относително....

На Васко пред хотела, онази сутрин наваля 35 см сняг.

Ауди с гудиър ултрагрип 2 и някъв смешен нюндай - санта фе с вредещайн Snowtrac/специално ходих да гледам - дот 2007г/, с триста зора и боксуване едвам се измъкнаха от паркинга и хванаха изчистеното пред хотела.

Аз със дъртата Каризма и дебица фриго 2 издрапах без замисляне и без боксуване. Ники Мизов видя как безпроблемно минах и заминах.

Вярно, че неизчистеното бе 30 метра.

Но е вярно, и че само 50% зависят от гумите. Другите 50% са от задкормилното устройство....

:icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е относително....

На Васко пред хотела, онази сутрин наваля 35 см сняг.

Ауди с гудиър ултрагрип 2 и някъв смешен нюндай - санта фе с вредещайн Snowtrac/специално ходих да гледам - дот 2007г/, с триста зора и боксуване едвам се измъкнаха от паркинга и хванаха изчистеното пред хотела.

Вальо при положение, че актуалния модел на Гудиър е 7+, което е след 7...двойката би трябвало да е... не знам на колко години. Зимна гума след третата си година е пластмаса, колкото и грайфер да има...

При дизел, двигателя тежи повече на предния мост и въртящия момент се предава по-директно върху колелата, което значи по-малка склонност към пробуксуване. Подобно е и при GDI. Уменията на шофьора трябва да са съобразени с това и при потегляне да се търси сцепление и прав волан. А иначе си прав, пълно е с летни шофьори...зимата :)

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...