Премини към съдържание

зимни гуми


hartiiko

Препоръчано мнение

Вальо, тук освен не можещи да карат шофери друго не виждам. Ние имаме Санта Фе, всяка вечер аз си прибирам Лансърчето и си перкам с джипа. Искам да отидем където кажеш, там където ти ще драпаш, а аз не. Това са пълни глупости, извинявай ако те засягам нещо, но да сравнявате коли 4х4 най-малкото и че и двете са с блокажи, с обикновени коли, просто не е сериозно. Вярно Кю-то сигурно е било с някакви баници, които не са най-доброто за сняг, но аз ти гарантирам, че няма заснежено място където ти ще минеш, а аз не. Ако искаш може да се хванем на едно сокче :). Няма как да стане това. Просто и по физични закони и по-всичко. Колите ни са хубави и тн, но не са колите на супер мен :). И Ултрагрип гумата е около поне 3класи над Нокиан, така че Васил ако може:), то просто шоферите на тези не могат :). Да знам че Васко все пак е роден в снега и му е много по-ясно как да се справя от всички останали и точно за това компенсира гумите. Но да твърдения от факта, че ДЖИП не може да мине в пресен сняг, пък кола може, вече са несериозни.

 

Ух, прерових ИЗВЪН ТЕМАТА, но не мога да намеря ТЕМАТА :), имаше точно подобна обаче там пък колегата с Мицу, беше надбягал с новия Лансър май, Q7, ако не се лъжа. Тези неща хора не са реални, а илюзия.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Рангеле, да не забравяме, че голяма част от джиповете нямат 4х4. Хората нямат пари, но им се иска да се возят на джип и скачат на по-ниската цена, което означава по-малък двигател и по-малко екстри.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вальо, тук освен не можещи да карат шофери друго не виждам. Ние имаме Санта Фе, всяка вечер аз си прибирам Лансърчето и си перкам с джипа. Искам да отидем където кажеш, там където ти ще драпаш, а аз не. Това са пълни глупости, извинявай ако те засягам нещо, но да сравнявате коли 4х4 най-малкото и че и двете са с блокажи, с обикновени коли, просто не е сериозно. Вярно Кю-то сигурно е било с някакви баници, които не са най-доброто за сняг, но аз ти гарантирам, че няма заснежено място където ти ще минеш, а аз не. Ако искаш може да се хванем на едно сокче :). Няма как да стане това. Просто и по физични закони и по-всичко. Колите ни са хубави и тн, но не са колите на супер мен :). И Ултрагрип гумата е около поне 3класи над Нокиан, така че Васил ако може:), то просто шоферите на тези не могат :). Да знам че Васко все пак е роден в снега и му е много по-ясно как да се справя от всички останали и точно за това компенсира гумите. Но да твърдения от факта, че ДЖИП не може да мине в пресен сняг, пък кола може, вече са несериозни.

 

Ух, прерових ИЗВЪН ТЕМАТА, но не мога да намеря ТЕМАТА :), имаше точно подобна обаче там пък колегата с Мицу, беше надбягал с новия Лансър май, Q7, ако не се лъжа. Тези неща хора не са реални, а илюзия.

Е, ти го взе много вътрешно...

Виж какво пиша - "ВСИЧКО Е ОТНОСИТЕЛНО"...

Всичко е относително....

На Васко пред хотела, онази сутрин наваля 35 см сняг.

Ауди с гудиър ултрагрип 2 и някъв смешен нюндай - санта фе с вредещайн Snowtrac/специално ходих да гледам - дот 2007г/, с триста зора и боксуване едвам се измъкнаха от паркинга и хванаха изчистеното пред хотела.

Аз със дъртата Каризма и дебица фриго 2 издрапах без замисляне и без боксуване. Ники Мизов видя как безпроблемно минах и заминах.

Вярно, че неизчистеното бе 30 метра.

Но е вярно, и че само 50% зависят от гумите. Другите 50% са от задкормилното устройство....

Никъде не казвам, че автомобилите са закъсали - а че видяха бая зор да излязат от 35 см сняг, докато аз се измъкнах от раз.

Определено, новата зимна гума е плюс. Но уменията и опита на водача са два плюса.

...................

Имам да те черпя и сокче.

Разбира се, че където може да мине 4х4, автомобил само с предно не всякога ще се класира.:good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Рангеле, да не забравяме, че голяма част от джиповете нямат 4х4. Хората нямат пари, но им се иска да се возят на джип и скачат на по-ниската цена, което означава по-малък двигател и по-малко екстри.

Коя е тази голяма част ? По-скоро спестяват от гуми или карат с АТ(all terrain) . Гумите за джип не струват колкото тези за автомобил, да не говорим, че голяма част от собствениците на такива возила си ги купуват от куртоазия и за самочувствие. Няма да ти казвам лятото колко лимузини съм видял да карат с зимните гуми, както и онзи ден една S-класа с летните. Старото ми А6 го продадох преди 2 години с зимните гуми и до ден днешен се кара с тях...Нали се сещаш, че на този Ултра Грип 7,понеже беше с такива, мекия слой силика и ламелите са станали камък .

Виж какво може едно обикновено старо Ауди с хубави гуми... :D

http://www.vbox7.com/play:dda04f9f

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези от по-ниския ценови клас, включително и NEW ASX на Мицубиши.

При Мицубиши ASX цените започват от 34 000 лв., а при Ауди Q7 - 120 000лв.

И на мен ми се искаше вместо в новия Мицубиши Лансер да седна в Новия (тогава) Ягуар, но пред задаващата се криза 2008 предпочетох да си събера чергата. Сега цена от 270-370 лв. за гума ми се вижда нормална и не ми се налага да се чудя от къде да намеря пари за гуми, обслужване, застраховки и прочие разходи.

И обратно - тези които скочиха на Q7 сега едва намират 5 лв. за гориво и сипват за 3 лв. гориво и отиват на кафе в ОMV с останалите 2 лв., защото било престижо.

Вярно е, че кефа цена няма стига да не ти се смеят на чефтето пищови на голия ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е относително....

На Васко пред хотела, онази сутрин наваля 35 см сняг.

Ауди с гудиър ултрагрип 2 и някъв смешен нюндай - санта фе с вредещайн Snowtrac/специално ходих да гледам - дот 2007г/, с триста зора и боксуване едвам се измъкнаха от паркинга и хванаха изчистеното пред хотела.

Аз със дъртата Каризма и дебица фриго 2 издрапах без замисляне и без боксуване. Ники Мизов видя как безпроблемно минах и заминах.

Вярно, че неизчистеното бе 30 метра.

Но е вярно, и че само 50% зависят от гумите. Другите 50% са от задкормилното устройство....

Вальо ама май жена ти те возеше,ти май беше нещо изморен дали от хубавата музика или тортата на шефката

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Клипчето с ауди-то е страхотно. Тия аудита са ГОЛЕМИ МАШИНИ /точно тези/. Ники, аз говорех конкретно за Санта Фе-то и Кю-то, тях без 4х4 мисля, че ги няма, а може и да не съм се изразил правилно, но това имах в предвид :). Интересно е, че скоро пробвах, на една доста заледен уличка, винаги си я взимам на дрифт, то е един лек завой по-скоро, абе готино е, скоро обаче пробвах да вкл блокажа и тогава да си я взема, значи говорим само за лед ;), озовах се в позиция - невъзможна за тръгване в правилната посока, а когато си го оставям нормално да си е само на предното и без да пипам нищо, резултат такъв не бях получавал, можеби има малко повече поуа на задната ос и ме завъртя, нямам идея, но се оказа че по-добре беше само на предно и то да си вкл каквото му трябва, вместо аз да бърникам :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Леле, леле! Къде бехме, къде уидохме! Абе хора, зимата си иска зимна гума, както козата си сака пръч!

Познавам доста милионери в оставка, дето преди години си накупиха коли, на които трудно се издържа ако нямаш доход от поне 10 000 месечно. Та за такива става дума, че си карат скъпите SUVове по сред зима с летни гуми, щото пара нема, криза е! Ей тея са за трепане като ги видиш зимата на пътя!

Познавам и други с такива коли, които обаче си имат пари да ги издържат без проблем, но пък те хотата си ги е страх от снега и зимното шофиране като цяло!

Първите закъсват и немогат да минат през снега, защото са тъпанари с летни гуми!

Другите се пазят много и са много внимателни като карат през зимата, но ако случайно закъсат, слизат и чакат някой да помогне и не правят глупости!

Та мисълта ми е, че не всеки може да кара през зимата, без значение с каква кола е и с какви гуми!

Едните щот са ербапи, та ходят в гората без пушка и се насират, а другите дето ги е страх от мечката си седят мирно и кротко на пътя!

Шофьор и к..ва се раждат бе хора, не се става такъв! Или ти е заложено или не е! :icon_thumbup:

 

Ранга, виждал съм и съм го снимал даже Q7 с вериги!!! А беше със страхотни зимни гуми! Просто човека си го е страх. Това е.

 

Купих GY UG7+ и вече си монтирах двете! Сега чакаме да падне хубав сняг за да видим каква е разликата с Nokian!

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...