Премини към съдържание

Колко антифриз/вода събира инсталацията на Галант ГДИ?


pocketrocket

Препоръчано мнение

Здравейте. Искам да сменя антифриза и въпроса ми е колко литра събира цялата инсталация на Галанта - 99г. ГДИ ?

 

И още един въпрос. Препоръчайте ми какъв да взема и от къде

Мерси предварително :)

Редактирано от pocketrocket
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Принципно е 7 л, но е трудно да се източи напълно и затова е по-добре да вземеш 4 л концентрат, който да налееш след промиването и да доплъниш с вода, за да е сигурно колко концентрат има...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А син или червен трябва да сложа? Четох, че зависи от това дали ти е чугунен или алуминиев блока ... ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От българския само за Приста съм сигурен че има антикорозионни добавки (а Мотокс със сигурност няма и ръждясва яко :) ), иначе най-добре вземи Swag/Hepu/Febi в разфасовки от по 1.5л концентрат за 1:1 (струват около 17лв на шише) или Motul/Bardahl от Проспиид за да си сигурен следващите 2-3 години. Аз лично си взех 4.5л концентрат (=9л готова смес) и ми остана много - около 2л и нещо, т.е. влезе около 6.5л някъде, но 3л концентрат нямаше да ми стигнат за малко - е, сега имам за доливане ако се наложи...

 

Поздрав.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се възползвам от темата. А някой знае ли колко литра фреон събира галант 2.0 99-та ?

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пак 7 литра............и за тези коли само син или зелен, но не и червен, тъй като няма антикорозионни свойства..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

7 л. фреон?! :wacko: Фреона е около 750гр.(по спомен) :)

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, погледни другата тема "Галант и климатик (поддръжка на климатика)", там се разисква това надълго и нашироко. Иначе фреона е 670-710 според ръководството. Пълнещият би трябвало да си има съответните каталози и да го знае това най-малкото .. масло трябва да ти сложи ISO46.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пак 7 литра............и за тези коли само син или зелен, но не и червен, тъй като няма антикорозионни свойства..........

И фреона ли е син, зелен и червен бре ?..:D Това не го знаех..

Пък и тези 7 литра, не виждам къде ще ги събере..:)

Ти прочете ли че Рафаело пита за фреон, или си писал по инерция за антифризите (преди да си пиеш сутрешното кафе за разсънване :P) ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взех HEPU 5 литра, син. 36лв за 5 литра концентрат. Половината го сипаха и допълни с вода :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И фреона ли е син, зелен и червен бре ?..:D Това не го знаех..

Пък и тези 7 литра, не виждам къде ще ги събере..:)

Ти прочете ли че Рафаело пита за фреон, или си писал по инерция за антифризите (преди да си пиеш сутрешното кафе за разсънване :P) ?

Опс.............. :lol: :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А защо половината? Така имаш 2.5 литра концентрат, което е малко

Ами предполагам защото източиха антифриза само от радиатора ... нямам представа честно казано

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мися, че като оставиш колата на майстор да ти смени нещо, в случая антифриза, нямаше за какво да му се чуда и интересувам ... един антифриз е. Явно не се е справил както трябва

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От един месец се обзаведох с нов Галант комби турбо дизел ЕА6. Прекрасен автомобил /аз си харесвам комби/ в отлично състояние. При друг повод ще споделя наблюденията си за него.

Та наплашен от разказите във форума за пукнати глави на дизели и разтревожен от мътнозеления цвят на антифриза

реших да го сменя. купих хубав немски антифриз концентрат по 1.5 л. бутилката с хубав син /като колата/ цвят, дестилирана вода, намерих пробката на радиатора, мислех си, че съм намерил и пробката на блока и ще сменявам.От радиатора лесно източих около 3 литра, развих "пробката" на блока, точно под задния край на стартера, обаче нищо не изтече. На края на болта имаше малко масло, явно това е мястото от където се центрова балансиращия вал. Насочих се от вътрешната /от към купето/ страна на двигатеяя, развих тамошната "пробка" в долния край на блока близо до картера, на нея има скоба за прокрепване кабела на датчика за нивото на маслото /мисля/ - ядец. Сещайки се за

женските роднини на производителя започнах да развивам всички подозрителни болтове по блока - нищо. След половин

час развиване и завиване, пцуване и потене съзрях под турбото една "бурма" за ключ 23 или там някъде която държи

една тръбичка с характерен накрайник и води с маркуч към областа на термостата. Обаче там може да бръкне само 4

годишната ми внучка с нейната ръчичка, а да свалям турбото или поне кожуха му - просто не ми се мислеше.

Промих два пъти радиатора и дебелите маркучи, налях половината от антифриза и сега ще чакам добри съвети от колегите от форума да ме светнат къде е тази пробка на блока /ако има изобщо такава/ или как са процедирали за да източат поне по-голямата част от осемте литра антифриз на този двигател.

Поздрави!!

Краско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, погледни в документациите (важна тема в този раздел) сервизното ръководство и ще разбереш къде е пробката.

 

Мися, че като оставиш колата на майстор да ти смени нещо, в случая антифриза, нямаше за какво да му се чуда и интересувам ... един антифриз е. Явно не се е справил както трябва

 

 

Освен на радиатора, при Галант има и пробка (всъшност при 6а13 дори 2) отдолу на блока. Трябва да се източи и от там. На другата ни кола (Mazda 323) се източва само от радиатора (т.е. има И такива коли наистина), но при Галанта всъшност по-голямото количество излиза именно от блока. "Майстора" явно не е знаел, а не е и гледал. Така че сега си вземи и още едно шише 1.5л от HEPU-то да събереш 4л концентрат и айде обратно да си свърши работата както трябва .. като не е знаел да е прочел бе мама му стара... трябвало да му направи впечатление че излиза много малко като за 7л система и да почне да търси причината.. то и малко специфично се и налива, дано не се оака съвсем сега... :icon_hmm: .

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мися, че като оставиш колата на майстор да ти смени нещо, в случая антифриза, нямаше за какво да му се чуда и интересувам ... един антифриз е. Явно не се е справил както трябва

А кой ти е майстора ??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, погледни в документациите (важна тема в този раздел) сервизното ръководство и ще разбереш къде е пробката.

 

 

 

 

Освен на радиатора, при Галант има и пробка (всъшност при 6а13 дори 2) отдолу на блока. Трябва да се източи и от там. На другата ни кола (Mazda 323) се източва само от радиатора (т.е. има И такива коли наистина), но при Галанта всъшност по-голямото количество излиза именно от блока. "Майстора" явно не е знаел, а не е и гледал. Така че сега си вземи и още едно шише 1.5л от HEPU-то да събереш 4л концентрат и айде обратно да си свърши работата както трябва .. като не е знаел да е прочел бе мама му стара... трябвало да му направи впечатление че излиза много малко като за 7л система и да почне да търси причината.. то и малко специфично се и налива, дано не се оака съвсем сега... :icon_hmm: .

Две са -да............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А кой ти е майстора ??

 

Майстор ми е който не трябва :)

Трябваше да дойда при тебе направо

Иначе един познат, сервиза му е в Орландовци

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Майстор ми е който не трябва :)

Трябваше да дойда при тебе направо

Иначе един познат, сервиза му е в Орландовци

Ми ти беше преди 5-6 месеца при мен ( може и да греша ) ,защо не каза за това?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Беше юни месец, смени ми масла, филтри ...

За антифриза си бях намислил да е есента, някъде това време. Както вече казах реших, че не е кой-знае каква философия смяната на антифриза за това реших да го сменя някъде по-наблизо. Вчее ще започна да идвам при тебе дори да е само за зареждане на горивото :)))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Здравейте,

не съм сигурен за цвета на антифриза ми - нещо м/у жълто и червено, а трябва да долея литър.

Има ли други цветове освен червен и син при него.

Галант 2.5 / 2002г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...