Премини към съдържание

Колко антифриз/вода събира инсталацията на Галант ГДИ?


pocketrocket

Препоръчано мнение

Здравейте,

не съм сигурен за цвета на антифриза ми - нещо м/у жълто и червено, а трябва да долея литър.

Има ли други цветове освен червен и син при него.

Галант 2.5 / 2002г.

......това е ръжда, има и зелен , както и син и червен антифриз, но при вас е син или зелен........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Здравейте,

Galant Avance 2.4 GDI (144hp) 2002 - Какъв антифриз ползва ?

 

Какъвто му сипеш, един колега и с бира е карал, но това е друга тема :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъвто му сипеш, един колега и с бира е карал, но това е друга тема :)

 

:drinks: и все пак там цветове нещо няма ли значение ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:drinks: и все пак там цветове нещо няма ли значение ?

 

Аз карам със син, само внимавай да не хванеш течност за чистачки.. аз веднъж правих тоя номер. Шишетата еднакви, лепенките подобни, сложени едно до друго и така. Добре, че тук зимата е топла и не стана беля докато видя, какво съм сипал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Син или зелен според книжката, но не купувайте какъв да е (евтин) антифриз.

Вземете Hepu, Swag, Febi G11 които са литър и половина шишета концентрат по около 14лв/бр или някакъв друг качествен и с ясен произход и разредете 1:1 с дейонизирана вода (не е добре да се кара само с концентрат). От българските евентуално единствено син Приста от бенз. "Лукоил", но тя цената идва подобна. Всякакви Мотокс и не знам си кво по 5лв за 5 литра е почти все едно да караш с вода (липсват или почти антикорозионните инхибитори). Да оставим на страна изпълненията боядисана солена вода и т.н. в шише с надпис "антифриз" взет от железарията на които съм бил свидетел .

И след това караш-некараш смяна макс на 3 години за да не почне корозия.

Галанта има пробка на радиатора и на блока на мотора, така че много добре и лесно се източва. Пълненето после през радиатора с фуния, която да уплътни в отвора - влиза почти цялото количество, после се пали докато отвори термостата и глътва още малко.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Син или зелен според книжката, но не купувайте какъв да е (евтин) антифриз.

Вземете Hepu, Swag, Febi G11 които са литър и половина шишета концентрат по около 14лв/бр или някакъв друг качествен и с ясен произход и разредете 1:1 с дейонизирана вода (не е добре да се кара само с концентрат). От българските евентуално единствено син Приста от бенз. "Лукоил", но тя цената идва подобна. Всякакви Мотокс и не знам си кво по 5лв за 5 литра е почти все едно да караш с вода (липсват или почти антикорозионните инхибитори). Да оставим на страна изпълненията боядисана солена вода и т.н. в шише с надпис "антифриз" взет от железарията на които съм бил свидетел .

И след това караш-некараш смяна макс на 3 години за да не почне корозия.

Галанта има пробка на радиатора и на блока на мотора, така че много добре и лесно се източва. Пълненето после през радиатора с фуния, която да уплътни в отвора - влиза почти цялото количество, после се пали докато отвори термостата и глътва още малко.

 

 

Благодарности за изчерпателната информация със сигурност ще ми е полезна за напред ! За сега ми трябва само да долея и навярно ще потърся този на Приста от "Лукойл".

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:good:

 

Приста освен концентрат има и направо готов за употерба, такъв си вземи еднолитровка :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам със син, само внимавай да не хванеш течност за чистачки.. аз веднъж правих тоя номер.

 

Вики, ма тя мирише на водка... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...