Премини към съдържание

Ремонт на скоростна кутия


partizanina

Препоръчано мнение

Здравейте,

Днес като се връщах от морето, скоростната кутия ми отказа и за съжаление се налага да я ремонтирам.

Някой може ли да ми препоръча добър майстор в София?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай малко повече информация.Каква е скоростната кутия - ръчна, или автомат? Какво означава"отказа"?

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Днес като се връщах от морето, скоростната кутия ми отказа и за съжаление се налага да я ремонтирам.

Някой може ли да ми препоръча добър майстор в София?

Какво значи отказа ? Каква е кутията? модел ,година на колата ти ........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Модела е 1997 г. 2.5 24V автоматик.

 

Ей този DJ Tymbi по-горе напоследък все на скоростни кутии му върви да прави, тъй че карай му я направо таман е набрал инерция :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Модела е 1997 г. 2.5 24V автоматик.

Най вероятно са превъртяли шлиците на главината на торка и/или на вала........в една друга тема съм обяснил защо става така........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей този DJ Tymbi по-горе напоследък все на скоростни кутии му върви да прави, тъй че карай му я направо таман е набрал инерция :icon_thumbup:

 

...е, ти ли само не си разбрал, че DJ-я прави самолетна писта пред гаража! :plane::icon_rock::icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...е, ти ли само не си разбрал, че DJ-я прави самолетна писта пред гаража! :plane::icon_rock::icon_clap:

 

Само възниква въпросът каква е тая писта за самолети, които колкото и да им местиш скоростния лост напред-назад, не помръдват по земята, камо ли да литнат...:icon_doh:

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само възниква въпросът каква е тая писта за самолети, които колкото и да им местиш скоростния лост напред-назад, не помръдват по земята, камо ли да литнат...:icon_doh:

Таралежът е птица упорита, без да я ритнеш не полита...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е така, те летят, летят и вече като стане тази работа с лоста, там кацат.

 

...е те това исках да кажа! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте.Използвам темата за да вмъкна и моя въпрос.От 1 година имам CARISMA 1.6 98 г.и миналата зима (като паднаха температурите)започна да се чува при запалване сутрин докато не е загряла,но не винаги шум,който в началото не можех да определя от къде идва,но после го локализирах към скоростната кутия.Шумът го имаше само докато е на свободна и натиснех ли съединителя изчезваше но и да оставех колата да поработи на празни обороти изчезваше след минута -две.Доста търсех по форума ,но когато открих че най-вероятно е лагер на първичния вал вече беше се затоплило времето и проблема изчезна.Понеже знам , че не е решен а и наближава застудяване да попитам какво ще ме посъветвате-дали ще си кара така или да я отварям кутията (не аз )при условие , че в момента дори го няма проблема.Между другото проверих маслото -като количество е добре , но цветът не ми харесва.Дали е добре да го сменя-ще забави ли евентуалните неприятности или си трябва ремонт?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какво е маслото в скоростите в момента?

Предполагам, че е доста гъсто и зимата става на грес :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ми е да определя колко точно е гъсто,понеже не съм чак такъв специалист, но ще накарам някой такъв да си каже мнението.Да разбирам ли че е добре да го сменя ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ми е да определя колко точно е гъсто,понеже не съм чак такъв специалист, но ще накарам някой такъв да си каже мнението.Да разбирам ли че е добре да го сменя ?

Принципно не е лошо, но ако са ти тръгнали лагерите, това няма много да помогне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София, иди при диджея да ти сипе хубаво масълце и да ти сложи от онази добава. И да се окаже лагер/и, легла и т.н., ти ще си го сипеш пак след ремонта. Нищо не губиш. Щом това не ти харесва на цвят и ако не е сменяно скоро...

 

Едит: Видях от къде си. Поискай да ти прати маслото и добавката и ти ще си го смениш. Скоро ли го смени или не знаеш кога е сипано? Ако ти си го слагал, карай и дано няма проблеми.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го сменял и май трябва да го сменя.

Ако исакте, първо да смениш маслото и към новото да се сложи една добавка, която е на молидбенова основа ........след това като покараш малко и на студено ако не забелязваш тропане , значи ти се е разминало, но ако тропа, ще трябва да се отвори кутията

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако исакте, първо да смениш маслото и към новото да се сложи една добавка, която е на молидбенова основа ........след това като покараш малко и на студено ако не забелязваш тропане , значи ти се е разминало, но ако тропа, ще трябва да се отвори кутията

И аз смятам , че така е най - удачно.Какво трябваше да е маслото -ако не се лъжа срещах по форума 75W80 или 75W90 и ако има значение марката, а за добавката някаква информация евентуално като пари и как да я намеря или поръчам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте,

от скоро съм собственик на Мицубиши Галант 2.0 ТДИ и малко след като го закупих установих че имам проблем със скоростите. Проблемът се състои в това че първа скорост мога да я включвам само когато автомобилът е напълно спрял и в повечето случаи с повторно натискане на съеденителят а от трета на втора също превключването става много трудно. До колкото разбрах имам проблем със синхронизатора на първа и втора скорост, от къде мога да ги намеря на сносна цена или някои колега ако продава цяла кутия... От Варна съм може ли някой колега да ми препорача кадърен майстор тук във Варна или региона който да се е занимавал с ремонт на ск. кутии и да може да ми я отремонтира безпроблемно (не ми се ще да се учат на моята кола).

Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...