Премини към съдържание

Колко гори лансер 1.3 VII генерация?


emosms

Препоръчано мнение

Предварително се извинявам, че пускам идентична с друга тема.

Колко ви гори Лансер 1.3?

Като този на обявата, 7-ма генерация мисля:

http://www.car24.bg/...tsubishi_Lancer

 

Благодаря!

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

В града гори около 9-10 литра при натоварен трафик.

Извън града е около 5-6 литра.

Зависи как го караш и какво гориво му сипваш. Също така зависи и в какво състояние е двигателя. Все пак автомобила е вече на години.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да намеря теглото на купето на лансер и теглото на колта, излиза че горят почти еднакво..

Семейния съвет е против кола с две врати, а спейс рънър идва малко тежък.

 

Също виждам някакви невероятни оферти за лансери по 2000 лв и под. Примерно кола 96 година без никакви екстри, без ел стъкла, даже централно заключване и аларма мисля че нямат, но са супер изпънати.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колега както каза по горе Big Boss градски разход ти е 9.5,10л./100км извън градски според моите изчлисления е 7л./100км Хубава е колицата маневрена, както за градски условия така и за извънградски условия.Има достатъчно място както в купето така и в багажника.Аз карам същото Мицубиши като на обявата от около една година и съм доволен, единственото недоизмислено на този Ленсър е малолитражния 1.3,75 h.p, който наистина е много малък двигател за това голямо купе. Но ако не си привърженик на големите скорости това е колата като цена и качество.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ползвам темата да попитам и за обслужването :icon_blush:.

Лансера и колта доколкото разбирам са с един и същ мотор 1.3см

Забравих му съкращението 413 нещо си, но въпросите са за Лансер като цяло.

 

- Колко са ремък и ролки? На един голф все пак е 20/30 лева ремъка :icon_thumbup:

Могат ли да се ползват SFK (мисля че беше) или някакви европейски аналози?

 

- Маслен филтър и въздушен, стават ли неоригинални?

 

По окачването

- карета колко струват горе долу? Има ли аналози?

- Разни там втулки и тампони - да не ми кажат "ами това са едни много специални втулки..."

- с по едро габаритни части ако стане нещо, примерно носачи: к'ви пари ще са?

 

Бях постнал в друга тема и за ламбда сонда. Последно въпросния мотор 1.3 има ли ламбда сонда/ сонди?

- ако има, може ли да се сложи някак си на БОШ или нещо по обикновено, да се ползва старата букса и да се запоят кабелите ако трябва (четох нещо подобно в една тема тук)

 

Най-накрая видях ЕДНА обява в пловдив за лансер, колата не е скъпа, но все пак е модела GL, малко нашарена:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11284104197616457&f1=details

 

Какво мислите за офертата?

Като гледам други подобни автомобили, ми се струва че цената за такъв базов модел трябва да е 2500 ама абсолютен максимум даже и надолу.

За сравнение:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11269887935453745&f1=details

 

Имам интерес, но всичко живо ми казва - "луд ли си да купуваш кола без климатик...", а и аз си знам, че пак ще дойде лято.

Редактирано от emosms
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мотора е един и същ и при колта и при лансера. Кодовото му название е 4G13. Колко точно струват ремъците и ролките в момента актуални цени не мога да ти кажа. Да, можеш да си купиш ролки SKF. Имам два колта и до сега въпросните части които си изброил не ми се е налагало да ги сменям, въпреки, че и двата са на години. Сонда има 1 бр. преди катализатора. Мисля, че става и бош да се сложи. Само, че ако с такова мислене вземаш кола....

Като цяло лансера е много добър избор и е японско производство. Много здрав автомобил, единствения недостатък наистина е, че не се намират с 4G92 мотора. Ако купуваш такъв автомобил закарай го при Пламен на оглед. Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Емо, той човека е от Пловдив, има майстор под ръка :)

И аз си мислех да му кажа същото - като гледам колко теми и какви питания пуска човека явно скоро няма да си купи кола. Поне :mitsu-smiley: явно няма да е...с най-добри чувства го съветвам да се ориентира към друга марка, например споменатото Голф-че. Части под път и над път, цени народни, всеки втори шофьор им разбира, всеки 3-те е майстор на тях :)

Като си помисля с майка си какъв зор беше докато си хареса автомобилче, едва вчера им купихме, ще се похваля тука ама май в друг форум ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Похвали се де :)

 

Пък колегата не е късно да открие истината :icon_blush: Ако вземе читав лансер и сравни влизанията в сервиз с гореспоменатите, ще разбере за силата на японския дух :) И щом е от Пловдив да се обърне към Милен или Марин за диагностика на автомобила преди да купува.

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: По каталог 6.9. :drive: През лятото ако не го ръчкаш много на дълъг път може да падне и до 5 на 100 :mitsu-smiley:

Редактирано от Стефан
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мотора е един и същ и при колта и при лансера. Кодовото му название е 4G13. Колко точно струват ремъците и ролките в момента актуални цени не мога да ти кажа. Да, можеш да си купиш ролки SKF. Имам два колта и до сега въпросните части които си изброил не ми се е налагало да ги сменям, въпреки, че и двата са на години. Сонда има 1 бр. преди катализатора. Мисля, че става и бош да се сложи. Само, че ако с такова мислене вземаш кола....

Като цяло лансера е много добър избор и е японско производство. Много здрав автомобил, единствения недостатък наистина е, че не се намират с 4G92 мотора. Ако купуваш такъв автомобил закарай го при Пламен на оглед. Поздрави!

 

Еми да, ще взимам кола с мислене на тотален СКРЪНДЗА, то е защото основните ми парични ресурси ще са насочени към строителни ремонти.

Има да се занимавам със замазки, дограми, плочки, климатици, кухни, каквото се сетиш още.... И то на 2 места.

 

Колата просто искам да работи и да не е някой насран голф или опел :icon_dance:. Също да има и климатик.

А тази има и газова даже, утре трябва да се обадя на продавача, нищо чудно да е продадена:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11283334670321165&f1=details

 

Големия минус е, че.. всъщност не е японска :icon_blush:..

 

Всякакви мнения за поддръжка на Лансер VII са добре дошли. Споделете какво сте ремонтирали ,колко е струвало, къде сте намерили части.

 

Мерсим!

Редактирано от emosms
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, в тоя филм със строителните дейности се намирам от ученическите си години. Строя си сам дома, и имам още дълги години да се занимавам с него. Когато си купувах колата бях на много на зор за автомобил и въпреки това не съм си избирал по този начин колата. Просто не съм толкова богат, че да си купувам евтини неща. Преди малко повече от три години дадох 4250 лв. за колта, но за това време не съм брал никакви ядове с него, не ме е оставил един път на пътя и се е доказал като изключително здрав и устойчив градски автомобил. Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А бе човеко...ти си като майка ми - иска кола хем малка, хем вътре широка че и багажник да има, да не е тъмен цвят, да е висока от пътя, да не се разваля, да не ръждясва като стои целогодишно навънка + 1000 неща още.

С няколко думи - лансера както и всяко :mitsu-smiley: са доста добри автомобили, ако се гледат с внимание и качествени части не правят проблеми а само доставят радост.

Частите - има предостатъчно оригинални в Ратола и Балканстар, понякога цената им е учудващо ниска, понякога :icon_box:

Аз ако съм на тебе се качвам на един Рънър, Ланцера е разкошен но за пенсионери с 1.3 мотора. Но ако държиш на нисък разход си го вземи него.

Успех :)

А Хондата няма АБС!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

А Хондата няма АБС!

Тя и климатик май няма, ама карай- това са подробности..:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Разхода наистина зависи от това как я караш. Извън града съм стигал до 5,7л/100км. В града около 8. Но това през лятото. Предполагам зимата може малко повечко да гори.

Редактирано от MadAxeman
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Разхода наистина зависи от това как я караш. Извън града съм стигал до 5,7л/100км. В града около 8. Но това през лятото. Предполагам зимата може малко повечко да гори.

 

Колега как стигна до 5,7 извънградско след като по каталог и дават 6,9л/100км ти да не кара с 30км/ч? Или караш на газ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега как стигна до 5,7 извънградско след като по каталог и дават 6,9л/100км ти да не кара с 30км/ч? Или караш на газ?

Бензин е, не е на газ и нямам намерение да минавм на газ. Варна-Русе, средна скорост около 85-90км/ч, разхода беше под 6л. Дори и да съм сбъркал в десетите, пак си беше под 6л на 100км. Друг колега тук беше писал някъде, че е постигнал 5,5/100 (говорим за същия модел). Тогава не повярвах, но като засякох моята останах доста приятно изненадан.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Лансера е много хубава количка ! Моята е 94 г с 1.3 и както каза колегата по-горе е изключително икономична ! Не е бегачка но е кола която ще ти върши работа ! Багажника и не е голям и не е за товарене или такива дивотий но ако смяташ да я караш повече "градско" е точната кола ! Моята я имам от скоро но се радвам че направих тоя избор !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Колега как стигна до 5,7 извънградско след като по каталог и дават 6,9л/100км ти да не кара с 30км/ч? Или караш на газ?

 

 

приятел 4Г13 мотора на лансер който е от 93 до 96 година по каталог извън града му дават 5,4/100 понеже имам такъв (който го продавам на части) имах и с 1.6 113 коня който го взех с оригиналната му книжка и данните ми са от нея, на него му дават 5,7/100 (ако държищ ще ти я приснема и ще ти пратя снимката със данните за всеки един мотор като мах скорост и разход). И ако не ти е известно разхода на гориво всяка една компания го засича при равен път и при скорост от 90км/ч

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...
  • преди 4 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...