Премини към съдържание

АТВ


Препоръчано мнение

Много съм зарибен да си взема такъв дзвер, обаче нямам представа какво трябва да се гледа при покупката ...Мисля си да е нещо до 2000лв. някое китайче, понеже гледам японските са много скъпи....250 кубика 15-20 коня смятам ще се катери по баирите из гората...Например ето това http://nfs.mobile.bg/pcgi/printdet.cgi?id=51279004100921852 .... Ще се радвам да ме посъветва някой колега, който има или поне разбира от тези машини...Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....250 кубика 15-20 коня смятам ще се катери по баирите из гората...Например ето това http://nfs.mobile.bg/pcgi/printdet.cgi?id=51279004100921852 ....

За съжаление, много от пътеките на Витоша са вече съсипани от такива неща ... :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не ти препоръчвам китайско, но ако искаш един от най-добрите ми приятели ги внася, ще го питам.

 

Ще съм ти много благодарен колега! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам Kawasaki KFX700 вече почти две години. Това което каза колегата по-нагоре за китаеца и болният човек, не е точно така. Доста познати карат такива машини, вярно не са като made in Japan, но се представят добре. За китайска машина има няколко неща които трябва да се вземат на в предвид преди да се купи.

1-во. Колко килограма сте (за 220-50cc и маса над 100км на водача, по-добре да си ходи пеш).

2-ро. Нова ли е машината, ако да има куп болтчета които трябва да се натегнат и подменят.

3-то. Ако е стара да се направи преглед с някой "познавач", преди покупка. Знам за някои модели които пукат блокове.

4-то. Много други неща за които не се сещам. :)

Марките които препоръчвам са Shineray или Bashan. И двете вече са се утвърдили и има достатъчно резервни части за тях.

Другият форум в който членувам е точно АТВ форум и там има отговори на всички въпроси, описание на проблемните места по машините и прочие. Направете една регистрация и четете наволя, теми за тези машини, бол!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Ох и аз се бях зарибил миналата година по това време , но се отказах лека полека. Сега пак ме фана крастата като бях на вилата, че колата само я дера по шубраците и черните пътища, а покрай реката(Велека) и южното черноморие има толкова хубави местенца да се обикалят :) Харесах си Shineray XY250STXE 2750лв(с безплатна регистрация в София) .. мисля, че при спокойно каране, няма да има проблем с мен и приятелката ми да ни прекара през черните пътища :) Иначе и аз не се кефя на олигофрените дето правят на салата разни спокойни местенца сред природата :(

Редактирано от kr0tal
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно такова Shineray XY250STXE ще си взимам и аз...пак на такава цена, но малко по скъпо, понеже го взимам на лизинг....за тези пари си е много добра машината и като се внимава мисля че ще искара доста време...Иначе ходихме с един комшия до Аспарухово-Варна и там в гората са направили писта мнооого добра...Има 3 атв-та, които се дават за по 2 лв на обиколка...та направихме по няколко обиколки с комшията и вече бяхме зверски зарибени...толкова зарибени, че след два дни комшията си купи въпросния Shineray и вече си бръмчи :)) А аз чакам да дойде 25-ти, да взема кинти и се мятам също, че вече го сънувам :)))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко реклама, но ето ви писта за АТВ http://funsport.bg/ много близо до София, АТВ-тата са само Японски!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аз само ще цитирам един мой приятел бояджия , който е моторист от 12 годишен и си оправя моторите сам . Някакъв негов приятел му беше закарал едно китайско АТВ да го оправя/не помня марка/ и моят човек като го попитах за АТВ-то как е само ми каза : "Това за нищо не става." Сам си прави изводите .Така като гледам очакваш да може да возиш и приятелката ти отзад на АТВ-то , но тази кубатура определено ще е малка за целта/понеже съм возил втори човек на Polaris Scrambler 400cc и малко се бавеше на баирчетата / .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам очакваш да може да возиш и приятелката ти отзад на АТВ-то , но тази кубатура определено ще е малка за целта/понеже съм возил втори човек на Polaris Scrambler 400cc и малко се бавеше на баирчетата / .

Вече от два дни си карам китаеца :icon_rock: и да ви кажа много добре се представя....Още докато го взех и го вкарах в гората по черните пътища и пътеки...Катери си баирите без никакви проблеми и минава през такива места, дето и пеша ще ти е трудно да минеш....А за возенето на втори човек няма никакви ядове, даже и по баирите...Не знам ти какво разбираш под бавене по баирчетата, но аз не съм и очаквал да хвърча с високи скорости, особено с пасажер зад мен...

За тези пари си струва определено!!! Кефа е голям. Тази вечер май ще завали и утре ще го пробвам и в калта :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

СУПЕР!!! :) Дай някакви снимки да гледаме :drive: Дай повече подробности за модела , че мисля другото лято или напролет още да съм си взел и аз само че да е регистрирано, за да мога да щъкам не само из горите :)

Редактирано от kr0tal
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.atvvarna.com/atv-shineray-250-registraciq-kat-xy250stxe.html

Ето това е модела, който си взех аз..Регистрирах го в КАТ. Регистрацията става много лесно и бързо. Отиваш само с документите, подаваш заявление, плащаш си там таксите и само изчакваш да си вземеш номера. Отиваш с номера в магазина, слагат ти го и вече си готов да цепиш мрака :). Гражданска 40-50 лева, и в кат още 40-50 лева такси и си готов... Данъка му е 6 лева :D

Още не съм го снимал, но тези дни ще кача снимки обещавам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След такива добри отзиви , направо ме карате и мен да се замислям за някой китаец . Като качество на изработка как е на пръв поглед ? :icon_doh: :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.atvvarna....-xy250stxe.html

Ето това е модела, който си взех аз..Регистрирах го в КАТ. Регистрацията става много лесно и бързо. Отиваш само с документите, подаваш заявление, плащаш си там таксите и само изчакваш да си вземеш номера. Отиваш с номера в магазина, слагат ти го и вече си готов да цепиш мрака :). Гражданска 40-50 лева, и в кат още 40-50 лева такси и си готов... Данъка му е 6 лева :D

Още не съм го снимал, но тези дни ще кача снимки обещавам.

Айде давай снимки ,че как съм озверял за такава машина....... Само дето няма да ме огрее де! Декември ще ставам татко и ми трябват кинтиq та чак свят ми се вие. Затова и продавам Еклипса, ама има време ще се качим и на такъв маймун. Аз съм си харесал ето това........... http://bartera.cars.bg/m8509

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добър избор ... ама пусти кинти :) иначе и аз бих предпочел Раптора :)

Определено!Иначе и моя майстор парви скутери,и за китайски не иска и да чува.Когато и да мина през него да се видим,винаги ремонтира по някое китайче и все са на по 1000км.че и на по малко!Вярно е ,че са по евтини ама ........хората са го казали..............Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена!А пък и след време,като трябва да се продават,не могат да им се вземат никакви пари на китайчетата,просто нямат цена втора ръка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам наблюдения върху Ямаха Раптор мисля че беше и Ямаха Гризли. Раптора съм го виждал в акция на трасето за мотокрос в града ми, няма диференциал и гумите се крепят на полуоските. Докато гризлито си е с носачи, 4х4, багажници и дори теглич. Един вид работно муле.

Карал съм Кавазаки 700 сс V2 2005-6 година някъде. Не може да ми хареса колкото мотоциклет.

Гризлито го кара едно хлапе на 9 години. 12 000 лева даде баща му за втора ръка. Общо взето все едно аз съм дал 10 лева ...

Един приятел се качи на китайско АТВ и след 10 метра скъса веригата. Същото беше още в гаранция когато беше спряло някъде и онзи му беше свалил карбуратора да го проверява. Не можа да го сглоби и да му намери болката и го докара при майстора. Има и още едно в града китайско, което "не види пъкя", ама още се държи.

Общо взето има китайско и китайско. От едните не става чеп за зеле, а другите карат.

Това на снимките радва! Приятно и безпроблемно возене :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://img830.imageshack.us/i/069s.jpg/

http://img843.imageshack.us/i/142ea.jpg/

Ето две снимки от днес, малко с кофти качество, но имах само телефона под ръка....Вече ще взимам апарата, защото попадам на супер яки пейзажи и други неща интересни за снимане...За съжаление попадам и на много бунища и камари с гуми, счупени брони и всякакви други пластмаси и отпадъци...

 

А за Раптора, естествено че е много по-добър няма съмнение...Доста по-скъп, сигурно и доста по здрав, но и частите са скъпи сигурно....Абе ако имаш кинти няма какво да се заглеждаш по китайци....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Симпатично е жълтурчето!Със здраве да си го караш и дано се уцели.А за боклуците няма смисъл да говорим!Аз ходя всяка седмица на риба на едно и също място на р.Струма и всеки път събирам по един чувал боклуджарници и всеки път,като отида ,отново си е същата мизерия!Наскоро гледах подписа на еидн колега от рибарски форум,гласеше следното......

Един боклук в повече няма да навреди на никой!Така си мислиш ти и още 7 милиона българи :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...