Премини към съдържание

Вдлъбнатина


rafaelo

Препоръчано мнение

Айде направих сефтето. Натисна ме някой кретен докато бях паркирал днес най спокойно. Може да не е нещо особено

ама така ме дразнии... колеги какво ще кажете, да ходя ли да се разправям с авто-каското, или да не се занимавам. Има

ли начин да го оправя сам?

 

http://www.freeimagehosting.net/uploads/th.3e13dbea1a.jpg http://www.freeimagehosting.net/uploads/th.fb8b7b8e4f.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе щом плащаш каско отивай, а ако знаеш и кой те е ударил за да си попълните двустранен протокол още по-добре, но и без него аз бих отишъл. Нали за това се застраховаме уж?!?!

За да се оправи като хората без да личи може би трябва да се пръсне капака поне в отвесната му част, а това са си около 150 - 200 лв. и 3 дена разправий и без кола. И аз умирам от мъка от такива щетички. Ако я прасне някой яко не ме е яд толкова, а така нито да я правиш нито да не я правиш. На мен пък оня ден ми откраднаха емблемата от задния капак да им изсъхнат лапите, но поне са си свършили работата "професионално". Няма охлузвания по боята. Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А имате ли представа ако от каското се навият да се оправи, има ли вариант да се смени целия капак,

или ще трябва да ходя да го изправят. Мисля че ако се изправя ще има наранявания по боята, които

и в момента има между другото. Пукната е по средата, и ако тръгне вътре ръжда :icon_censored: уф...

писна ми от некадърни шофьори...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браточка, това да ти е проблема бе, ламаринките се поправят, ако не - се сменят, още повече, че имаш автокаско, ми...нямаш грижи бе, нали затова си плащаме, за да сме спокойни, да не си трошим нервите с незначителни неща :huh: Отивай на оглед и....действай B)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А имате ли представа ако от каското се навият да се оправи, има ли вариант да се смени целия капак,

или ще трябва да ходя да го изправят. Мисля че ако се изправя ще има наранявания по боята, които

и в момента има между другото. Пукната е по средата, и ако тръгне вътре ръжда :icon_censored: уф...

писна ми от некадърни шофьори...

 

Ами не мисля,че ще ти платят за нов капак.Според мен за изправяне китосване и боядесване на цял детайл, ще ти дадът пари

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А имайки предвид специфичния цвят на колата ми тъмно зелен металик с утенък на синьо... могат ли да издокарат същия цвят?

Аз ли трябва да се занимавам с карането до място където да я боядисат и ако да, знаете ли такова ?

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата ти е на над 10г застрахователите работят само на експертна оценка. Тоест оглеждат я и след около 2 седмици ти плащат кеш и те оставят сам да се оправяш. След като я оправиш пак трябва да минеш на оглед за да отразят, че е оправена щетата.

Със сигурност няма да ти пишат нов капак, ами лек ремонт и боя.

Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Ники, надявам се сумата която ми изплатят да е достатъчна... :icon_censored: искам Мицито ми да изглежда както преди :icon_crying:

Някой ще ми препоръча ли добро място за гореспоменатите лек ремонт и пребоядисване. Някой свестен тип в София се издирва :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да ти препоръчам моя майстор, с който сме приятели от деца, ама той в момента е на море. Иначе за боята - моята е същия цвят и преди известно време си пребоядисах задната броня. Цвета го докараха много добре и вобще не си личи. Някъде от Горубляне ги копува боите моя мойстор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, много ще се радвам ако споделиш повече информация за този твой човек. Пиши ми на лично или тук.

Всъщност и аз сега съм на море, и ще се върна следващия понеделник, така че мога да го изчакам, няма никакъв

проблем. Тъкмо и той ще си е отпочинал :) хаха.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги, пригответе се за дълъг пост. Който има нерви да го чете, евала.

 

Та... вдлъбнатината в момента е най-малкия ми проблем. По миналата вечер на кръстовището между Бул. България и бул. Гешев аз идвам от НДК по България,

при което светофара свети зелено. Пред мен се движи Шкода Фабия движа се на 6-7 метра от него, при което светва жълто и шкодата която пре спокойно можеше

да продължи защото беше точно под светофара като светна жълтото, реши да набие спирачки, аз както си бях зад него, видях че ще се спра в задницата му и видях че в

ляво лентата е свободна, бързо завивам, при което за мое огромно удивление има скрит 1200 кубиков мотор с двама на него. Набивам спирачки обаче не ми стигна

и с предницата ми се забих в задната му гума. Мотора мръдна с половин метър и му откачих калника, моята Мици обаче...

 

http://img230.imageshack.us/img230/8953/img0016lj.th.jpg http://img704.imageshack.us/img704/8679/img0017ot.th.jpg http://img210.imageshack.us/img210/3504/img0018q.th.jpg http://img706.imageshack.us/img706/7816/img0019zr.th.jpg http://img245.imageshack.us/img245/8886/img0020bm.th.jpg

 

Така... след удъра, хората се оказаха разбрани, аз супер се уплаших защото все пак... мотор, и жена имаше че и паднаха на страни, то тежка машина, но за радост

всички бяха добре, мъжа беше леко одраскан. Обадихме се на КАТ (той има само гражданска, аз пълно автокаско в ДЗИ). След 3 часа дойдоха, това се случва в 9

вечерта, съответно по закон се води че аз съм виновен (поради неспазване на дистанция), при което отделно от това, аз съм си зарязал талона от гражданската

в нас... :icon_doh: съставиха ми акт за непритежание на гражданска, както и втори акт за нарушението. Такаа... при втория акт (това че съм ги блъснал), пораженията

са много кофти - отнемат талон или книжка не съм сигурен, но аз както съм от Бургас, трябва да ходя от там да си ги взимам и т.н. , за щастие обаче, колегите полицаи

се оказаха "разбрани" хора, и срещу сериозна почерпка, ми върнаха всички документи, обаче ми оставиха акта за липсващата гражданска. Така... не ми дадоха и

протокол с който трябва после да отида в ДЗИ :icon_censored: . Та оправихме се там, след всичко си стиснахме ръцете с моторджиите всички бяхме живи и здрави и това беше най-

важното.

 

На другия ден, отивам аз в КАТ да се разправям за този протокол. Ченгетата ми казаха, отиваш там, плащаш 10 лева и си взимаш протокола. Така... сега по принцип

аз след като заплатя този акт (1 месец след като дойде решението) от КАТ Бургас би трябвало да ми върнат документите (които са всъщност в мен). Сега идва ред на

въпроса: Тъй като всички документи са в мен, и след като съм занесъл акта в КАТ и те са го пратили за обсъждане в Бургас, трябва ли след време да ходя да се

занимавам пак с тях, и да си плащам глобата?

 

Между другото, малко послезна информация:

Ако сте участник в ПТП и не разполагате с Талона от гражданската отговорност както и големия талон, и тези документи са примерно у вас - глобата ви е 10 лева.

Ако обаче нямата никаква гражданска отговорност глобата скача на 400 лева.

 

Та, отделно че в моя акт, е записано чл. 259, ал1, т1 което си е баш 400 левовата глоба, а на тях изрично им казах че имам талон, но е в къщи, а и имам стикер на колата.

Честно казано наистина бих се радвал ако мога да получа някакво мнение от вас по случая... надявам се да няма усложнения.

 

В крайна сметка това е с легалните работи.

 

 

ДЗИ:

Направиха ми първи оглед на колата, от първия оглед казаха, че ще оправяме двата фара, халоген десен, предна броня, капак. Ще има и втори оглед но след като

колегата на DJ-a се освободи в понеделник и ми разглоби предницата. Там вече имам изкгирвен радиатор и още нещо изкривено беше... не помня :icon_crying:

Мнооого се надявам каското да ми покрие всичките щети, защото определно не ми се ръсят повече пари... тези дни ми е болно направо...

 

В крайна сметка всичко е добре коато завършва добре. Надявам се да имам Happy End накрая, радвам се и че никой не пострада в инцидента, можеше да е много по

сериозно... можех да ги кача двамата мотористи на капака и какво ли още не... Не ми се мисли...

 

Благодаря ви ако сте изчели всичко. Ще се радвам ако получа някакво мнени по въпроса с Акта и ДЗИ.

 

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако талона с точките е в теб би трябвало да няма проблем да се плати по банков път.

 

Тук пише как: http://www.otgovor.bg/83654/Kak_se_plashta_globa_s_fish_ot_KAT_po_bankova_smetka.html

 

Въпроса е после дали няма да искат да им носиш хартийката.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На кой? На КАТ ли? Ще ходя след един месец да видя какво е решението и ако има вариант, да го заплатя тук в София

вместо да ходя до Бургас и да върша тази работа. Въпреки че не виждам смисъл в цялата тази работа... какво ще стане

ако не си платя акта? Имам документите... могат ли да ми направят още нещо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а защо не си попълнихте двустранен протокол със собственика на мотора? Аз до колкото съм запознат той върши работа за ПТП-та без жертви. Само трябва да се обадите в КАТ за номер и на застрахователите ако желаят да дойдат на мястото на ПТП-то. Така няма актове, няма протоколи. Не забравяй да си заведеш и вдлъбнатината на капака при ДЗИ.

Редактирано от miro253
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...