Премини към съдържание

Стартер


Препоръчано мнение

Колеги можете ли да ме ориентирате колко горе долу струва нов стартер, че нещо изведнъж спя да пали и в сервиза ми казаха че стартера е "спечен".

 

Колицата в Galant 2002, 2.0 бензин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пиши едно ЛС на Мирослав, но цената ще те уплаши. Питай Слави или Алекс от Ямбол, те може да имат втора употреба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека прегледат и втулките.

От нов няма смисъл. Не че не го знаеш де. Ако не знаеш, ще ти се изясни....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бил спечен :icon_doh:

 

Ако си от София, това е мястото:

 

http://www.fransizkup.com/index.php?lang=bg

 

ако не си, виж на сайта "Магазини" - имат и по други градове представителства, ама сигурно ще почакаш. Иначе са супер тези момци, правят ги като нови, проверено 5-6 пъти вече на различни коли.

 

А ако държиш на друг, виж тази тема : http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=17047, ако седи го вземай, може би и ще излезе по-евтино от рециклиране (то е около 50-100лв според до колко пълно е).

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Четките.....

Ако може да се говори за "характерна" повреда в Галантите, то това е бързото износване на четките на стартера. Втората е клеясване на спирачните апарати. Други няма.

При мен средно два пъти на година се налагаше смяна на четките /беше се наял малко колектора/. Лошото е, че не знаеш кога ще те остави.

Един ден ми писна и от местната автоморга си взех почти нов /след почистването/ стартер от Мазда. Абсолютно еднакви са, производство

на Мицубиши с две малки разлики: четките при маздовия са четири, а не три както при мен /което е огромен плюс/ и "човката" алуминиевия

корпус за закрепване към двигателя е с три болта, а не с два, обаче ще сложиш твоята без проблем.

Цялата операция ми излезе 50 лв. като дадох моя стария за скрап и един час общо работа по демонтажа и монтажа.

Родих се.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако ротора ти позволява, му пускаш една стружка на струг. Четките ги лепя със точков апарат, а не като някой с поялник и после кабелчето да им се одърви, защото след това четка остава без ход във водача.

Освен това, практиката ми показва че по често износват четки, колите които имат проблем с паленето, но не е гаранция че няма да попаднеш и на менте четки.

Редактирано от Anatoli
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 години ...

Четките.....

Ако може да се говори за "характерна" повреда в Галантите, то това е бързото износване на четките на стартера. Втората е клеясване на спирачните апарати. Други няма.

При мен средно два пъти на година се налагаше смяна на четките /беше се наял малко колектора/. Лошото е, че не знаеш кога ще те остави.

Един ден ми писна и от местната автоморга си взех почти нов /след почистването/ стартер от Мазда. Абсолютно еднакви са, производство

на Мицубиши с две малки разлики: четките при маздовия са четири, а не три както при мен /което е огромен плюс/ и "човката" алуминиевия

корпус за закрепване към двигателя е с три болта, а не с два, обаче ще сложиш твоята без проблем.

Цялата операция ми излезе 50 лв. като дадох моя стария за скрап и един час общо работа по демонтажа и монтажа.

Родих се.....

От каква Мазда е стартера или няма значение?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От каква Мазда е стартера или няма значение?

 

Нямам идея. Скрападжията каза, че е от Мазда. Ще ги сравниш.

 

Практиката показва, че по-често се износват четките при такива като мен които днес палят около 40 пъти, а не при тези които като запалят минават 300-500 км и тогава гасят :D .

Иначе за четките менте е вярно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...