Премини към съдържание

Местоположение на горивен филтър - бензинов


GGOROK

Препоръчано мнение

Здравейте, имам Галант 1997г. 2,0 бензин с VIN JMBLNEA2WVZ001194 и срам не срам ще питам :

Има ли горивен филтър и къде е неговото местоположение точно?

Когато купих колата през 10.2008г., като сменях маслото в сервиза ми казаха, че нямам горивен филтър, а в магазина ми продадоха такъв за 30лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам Галант 1997г. 2,0 бензин с VIN JMBLNEA2WVZ001194 и срам не срам ще питам :

Има ли горивен филтър и къде е неговото местоположение точно?

Когато купих колата през 10.2008г., като сменях маслото в сервиза ми казаха, че нямам горивен филтър, а в магазина ми продадоха такъв за 30лв.

 

колега аз не съм майстор на коли но от личен опит знам (2 коли а 3 та ми е галант) че всички коли имат горивен филър. на някои коли е до резервоара отзаде а на някои е отпред до двигателя. но поне аз не съм чувал кола без горивен филтър. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отзад отляво - такъв ми е спомена. Трябва да е скрит зад планка. Но проследи горивопровода и ще го намериш ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега горивен филтър има и се намира отзадната страна от ляво на нивото където свършва гумата... от едната страна влиза горивопровода директно, а от другата самия филтър има резба и е завит на самия горивопровод. Самия филтър се държи от една скобичка с едно болтче 10 или 13, но внимавай при развиването защото 100% е много ръждясало.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поне на тези след фейслифта (след 99г.) се намира отдолу до задна дясна гума. На твоят също трябва да е там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди и след фейслифта, бензиновия филтър се намира до задната дясна гума, закрепен от долната страна на купето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам Галант 1997г. 2,0 бензин с VIN JMBLNEA2WVZ001194 и срам не срам ще питам :

Има ли горивен филтър и къде е неговото местоположение точно?

Когато купих колата през 10.2008г., като сменях маслото в сервиза ми казаха, че нямам горивен филтър, а в магазина ми продадоха такъв за 30лв.

 

Здравей, колега!

За смяна на горивния филтър качваш колата на канал и търсиш филтъра пред задна дясна гума, както са казали колегите bluffer и vanio. Махаш скобата на жилото на ръчната спирачка, което отива към задното дясно колело. След това отваряш капачката на резервоара за да не започне да тече бензин като махнеш бензинопровода. На филтъра маркуча, който идва от помпата се хваща с един пластмасов накрайник, който трябва да се стисне от двете страни и да се дръпне за да излезе. Тръбичката от филтъра към мотора е с гайка. След като махнеш маркучите, филтърът се държи на една скоба, която е хваната към купето с два болта 12. Отвиваш тях и филтъра пада със скобата. Самата скоба е хваната към филтъра с болтче 8. Сваляш скобата от стария филтър и я слагаш на новия. После всичко се сглобява по обратния път.

Поздрави!

Редактирано от Galant2002
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналиня филтър си върви със скобата.

 

П.С. Това пласмасовото накрайниче някой знае ли дали се продава, че като сменях моя ми се стори доста изморено и следващия път мисля да го сменя ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой може ли да направи снимка на местоположението на горивния филтър? Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой може ли да направи снимка на местоположението на горивния филтър? Благодаря предварително

 

Точно където се поставя крика, за да вдигнеш задна дясна гума и още 10см навътре.

 

 

Днес един приятел смени филтъра пред дома си. Вдигна колата на крик и след 10мин беше готов.

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...