Премини към съдържание

Покупка на автомобила свързано ли е с Гражданството


Препоръчано мнение

Здравейте Колеги,

 

Заглавието може би не е много точно, но сега ще обясня.

По принцип съм от Бургас, но живея и работя в София. Ако искам да си купя кола

и трябва да я регистрирам тук, мога ли да направя регистрацията тук, и накрая да

излеза със СА регистрация?

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,

 

Заглавието може би не е много точно, но сега ще обясня.

По принцип съм от Бургас, но живея и работя в София. Ако искам да си купя кола

и трябва да я регистрирам тук, мога ли да направя регистрацията тук, и накрая да

излеза със СА регистрация?

 

Поздрави

Да, свързано е с местожителството на собственика. Ако постоянният ти адрес е в Бургас и колата ти е с бургаска регистрация. Не можеш да регистрираш кола в друг КАТ, различен от този по постоянен адрес.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен ако я вземеш на лизинг.

 

Тогава ще е по адреса на управление на лизингодателя, което е същото. Поне като принцип. Но ако детската ти мечта е да караш кола със софийски номера, пък си от другаде, купуването и на лизинг от софиска компания е най-прекият път към осъществяването на мечтата ти.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата на колегата - в случай, че съм имал постоянно местожителство във Велико Търново и колата е регистрирана там, а в последствие съм променил постоянното местожителство в София - необходимо ли е да се пререгистрира автомобила?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата на колегата - в случай, че съм имал постоянно местожителство във Велико Търново и колата е регистрирана там, а в последствие съм променил постоянното местожителство в София - необходимо ли е да се пререгистрира автомобила?

Не е задължително. Но подмяната на личната карта и шофьорската книжка е. За задграничния паспорт предлагам да не отваряме дума, че г-н Цветанов може да ми прати барети утре сутрин да ми разбият вратата.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif Шегувам се, г-н министър, шегувам се.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително. Но подмяната на личната карта и шофьорската книжка е. За задграничния паспорт предлагам да не отваряме дума, че г-н Цветанов може да ми прати барети утре сутрин да ми разбият вратата.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif Шегувам се, г-н министър, шегувам се.

Ти се шегуваш ама на г-н Аврамов хич не му е било смешно. :rolleyes:

Извинявам се за спама.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти се шегуваш ама на г-н Аврамов хич не му е било смешно. :rolleyes:

Извинявам се за спама.

 

Аз така се радвам за тоя "певец". Трябвало и да го ошамарят малко. Иначе хората от малките градове никак не се натискат като живеят в голям град да си пре-регистрират мсп-сто защото ако в Хасково или Казанлък да речем данъка е един, то в София и другите големи градове е съвсем друг...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти се шегуваш ама на г-н Аврамов хич не му е било смешно. :rolleyes:

Извинявам се за спама.

 

Между другото, някои "грешни" арести не са съвсем случайни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е айде сега случаен арест ... :) какво случайно има в един арест и то показен :)

Ако колата е взета на лизинг като си излпатиш лизинга става твоя и пак трябва да си я регистрираш в КАТ по постоянен адрес.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е взета на лизинг като си излпатиш лизинга става твоя и пак трябва да си я регистрираш в КАТ по постоянен адрес.

До тогава я камилата, я камиларя.

Човека си има причина да иска СА регистрация. Фактори много - съседи, катаджии, обслужване и т.н.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До тогава я камилата, я камиларя.

Човека си има причина да иска СА регистрация. Фактори много - съседи, катаджии, обслужване и т.н.

 

Правилно :) , а отделно от това.... нали знаете по принцип тука има много "хейтъри" :)

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, свързано е с местожителството на собственика. Ако постоянният ти адрес е в Бургас и колата ти е с бургаска регистрация. Не можеш да регистрираш кола в друг КАТ, различен от този по постоянен адрес.

 

А имайки предвид, че това ще ми е първа кола ?

 

И още един въпрос:

А имайки предвид, че имам временна адресна регистрация в София?

Пак ли трябва да се регистрира в Бургас

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А имайки предвид, че имам временна адресна регистрация в София?

Пак ли трябва да се регистрира в Бургас

Колегата SLX ти е отговорил-трябва ти постоянна адресна регистрация в София,за да можеш да си регистрираш колата там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми карай я с пълномощно,като искаш да е СА. По-принцип хората пари дават да нямат кола на тяхно име :rolleyes:.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, днес минах покрай едни катаджии и си викам, бе дай ще ги питам.

Обясниха ми, че трябва да си сменям личната карта. Че това било единствения начин.

Трябва да заявя новия адрес и т.н., което мен не ме устройва честно казано... така

че... явно ще се регистрираме в Бургас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...