Премини към съдържание

Outlander 2 - качество на сглобка, материали, техника / Балкан Стар - качество на сервиз и обслужване ?!


Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

Искам да питам тези от вас, които са изминали повече км. какви са им впечетленията от качеството на окачването.

Аз съм на 79 000км. и имам доста оплаквания от дефекти , както и от обслужването им в БС.

1. Разбиха се кормилни накрайници - още на около 30 000 се разтропа леко, но в БС ме уверяваха, че всичко е здраво

чак до към 60 000 км. , когато луфта беше вече отчайващ. След като ги смениха гаранционно, падна голяма борба с реглажа

на сходимоста - 2 пъти я връщам за рекламация, първия път беше отчайващо, колата сама правеше обратен завой, втория път почти я уцелиха, но

още има какво да се иска /но определено получих непрофесионално обслужване!/. Малко след 60 000км. започна леко

потропване от задно дясно колело, чуваше се само по паваж със скорост до към 30-40км. Установих, че при натискане на

спирачка, тропането изчезва. В последствие се появи и отпред в ляво, при това доста по-силно, сега при скорост около

50км.ч. по павета изпада в някакъв резонанс и в колата шума е ужасяващ.Като натисна спирачка всичко изчезва. При проба на ръка

се усеща луфт в спирачния апарат и леко почукване, което вероятно се чува силно при неравен път.

На 75000км. я вкарах за смяна на масло в БС и им казах, че имам луфт в спирачните апарати отзад и неприятно тропане на паваж.

Върнаха ми колата със сменени ПРЕДНИ накладки /естествено за моя сметка/ и казаха, че проблемът е бил в тях......

Направо неповярвах на ушите си, но пък си викам "абе сигурно аз толкова разбирам, може би верно шумът е бил от тях, пък на мен ми се причувало отзад"

Да ама не! Оказа се, че всичко си е по старо му и торпането си остана. Междувременно се появи и черешката на тортата -

преди 4ри дни изведнъж се появи страхотно чукане в преден ляв макферсон при лека скорост, даже чука и на гладък асвалт при съвсем леко

поклащане на купето /чука и при паркирана кола, ако я разклатя в страни/. При преминаване през легнал полицай чукането е придружено и със скърцане....

Много неприятно съм изненадан и се питам как може всичко това да се появи за 79 000км., по-голямата част от които по извънградски пътища,

а доста и по първокласен европейкси асвалт. Колата се пази, подържа и гледа като писано яйце!

Интересно ми е друг има ли подобни оплаквания?!

 

П.С. Утре съм в БС да видим какво ще мажат този път!

Редактирано от Kokito
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато сестра ми и мъжът и си търсеха нова кола и се спряха на Аутлендър,започнахме едно проучване в интеренет,приятели познати и съседи с такива коли.Доста от тях се оплакват от подобни проблеми,най-често от шума в купето,некачествена сглобка вътре и обслужване в сервиза на Балкан Стар-Варна.А за отношението им към евентуалните си клиенти не мога да коментирам,защото не съм бил със тях когато са ходили,но не са останали очаровани от дилърите там,пък за сервиза не искам и да си мисля,на какво дередже ще е.Това беше и една от главните причини да се откажат от Мицубиши,и честно да ти кажа добре са направили,сега като ти прочетох и твоята тема.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от търговците им, даже те се опитват да ми окажат съпорт в сервиза, но в сервиза положението е потресаващо. Затова за две женски коли в семейството избрахме Сузуки Суифт пред Мицубиши Колт!

Редактирано от Mitsubishi
Пропуснати букви
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от търговците им, даже те се опитват да ми окажат съпорт в сервиза, но в сервиза положението е потресаващо. Затова за две женски коли в семейството избрахме Сузуки Суифт пред Мицубиши Колт!

В бокса сме! Да видим какъв ще е резултата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Вчера си взех колата. Този път останах приятно изненадан от работата на сервиза и приемчика.

По колата са сменени предна лява биалетка и съпорти на спирачните апарати на задните колела.

Всичко в рамките на денят.

Един голям + за БС този път!!!

Редактирано от Kokito
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо ми се струва, че някои май много завиждат на собствениците на Аутлендър...

Не мога по други начин да си обясня супер "компетентните" мнения,които се пръкнаха напоследък,

как след няколко години тези коли ще се разкапят окончателно, как до момента на това "сигурно

и неминуемо" разкапване всеки един, дръзнал да си купи такава кола, ще се разори заради

смяната на части, двигател, купе и т.н.....

Колеги писачи, кога успяхте да натрупате толкова опит с модела, и то за малкото години от

началото на производството му, че да пишете вече нееднократно какъв ужас са тези SUV -ове???

Аз лично мога да заявя, че за седемте месеца, през които карам колата си, съм много щастлив

и се кефя непрекъснато. Дай Боже да е все така!!!! А дори и да има проблеми /то къде ли няма/,

да сме живи и здрави - ще си плащаме за кефа, или ще си сменяме новите коли на няколко години.

Колеги, не тълкувайте грешно по-острият ми тон, но помислете, дали все пак някои от вас

наистина не попрекалиха с черните краски и отрицателните становища....

Е, наистина - всеки си има лично мнение, а и има свобода на словото...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ваньо, я си карай джипката и си свиркай...

Нали знаеш, че прасе, кола и жена са на късмет!:D

Като се счупи - ще се направи!

Нали и майсторите искат да ядат хляб...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ваньо, я си карай джипката и си свиркай...

Нали знаеш, че прасе, кола и жена са на късмет!:D

Като се счупи - ще се направи!

Нали и майсторите искат да ядат хляб...

Вальо, както винаги си прав...

Дразни ме само факта, че/ поне аз не видях до сега / никъде няма никакво отрицателно мнение на

собствениците на нови коли към колите от по-старата генерация... А обратното - го има - и то

от определен малък брой хора...

Нали всички сме фенове на :mitsu-smiley: - а то какво излезе - да бяхме си купили Опел,Фолксваген

и т. н. вместо Аутлендър...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еееееееееее, не се муси де!

Много вътрешно го взимаш!

Мненията не са отрицателни - а по скоро съжалителни....

Все пак, новопроизведените автомобили, като цяло, отстъпват по качество на по-рано изработените.

Жалко е - но е факт!:icon_crying:

И това се наблюдава не само при Мицубиши.

Но такава е нагласата на производителите - с минимум средства и труд, максимум печалба. А това се отразява на качеството.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,кефа цена няма :icon_thumbup: дали е новата или старата генерация марката трябва да е :mitsu-smiley: ,другото е въпрос на бюджет :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо ми се струва, че някои май много завиждат на собствениците на Аутлендър...

Тази докачливост ми намирисва на избиване на комплекс :D

Колегата, който спомена за многото ремони кара нов Аутлендер, няма как да завижда. В края на краищата това е бюджетен паркетник, не трябва да се очаква повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази докачливост ми намирисва на избиване на комплекс :D

Колегата, който спомена за многото ремони кара нов Аутлендер, няма как да завижда. В края на краищата това е бюджетен паркетник, не трябва да се очаква повече.

 

Кое му е бюджетното? За мен бюджетен е Йети или новата Дачия Дъстър. Автомобил струващ 70 000лв определено не е бюджетен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кое му е бюджетното? За мен бюджетен е Йети или новата Дачия Дъстър. Автомобил струващ 70 000лв определено не е бюджетен!

Не забравяй че този автомобил не е проектиран за България, нито се продава само тук.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяй че този автомобил не е проектиран за България, нито се продава само тук.

 

И какво от това?! Същото важи и за посочените от мен модели...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Считам, че темата се изражда....

Всеки иска нов автомобил.

Друг е въпроса, дали всеки има дупе да си го позволи.

Нека не изпадаме в положение, да казваме на хората - купили си нов автомобил, че са сгрешили. Гроздето винаги е кисело, особенно когато не можем да си откъснем от него.

Нали добре разбирате, че собствениците на нови возила са притеглили многократно плюсовете и минусите на колите.

А дали ще издържат достатъчно дълго на разбитите ни пътища - времето ще покаже....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази докачливост ми намирисва на избиване на комплекс :D

Колегата, който спомена за многото ремони кара нов Аутлендер, няма как да завижда. В края на краищата това е бюджетен паркетник, не трябва да се очаква повече.

Хей, колега - когато ми станеш на годините, когато навъртиш стотици хиляди км. с доста на брой различни автомобили

/включително и чисто нови /и когато поработиш повече от 15 години в собствен автосервиз, тогава ще пишеш за

избиване на комплекси...

Моят съвет към тебе е първо да си пооправиш правописа, после да четеш по-внимателно всички постове,

след това да пообмислиш добре всичко и чак тогава да пишеш...

 

Това не е вярно, производството стартира в Япония - MMC, за уточнение дори Пежо 4007 и Ситроен Кросър се сглобяваха в Япония на същата линия. В края на 2008 производството на моделите за Европа се премести в Холандия - Nedcar.

Мирославе, и аз това се чудя на някои колеги - това в края на краищата си е японски автомобил, това си е :mitsu-smiley: ,

а обстоятелството, че впоследствие се сглобява в Холандия, не би следвало да е причина да се опорочава всичко. Ами Карисмата, ами новия модел Аутлендър,, ами Пежото и Ситроена, които са братя на Аутлендъра - всичко това също ли вече е

"...ужас...", защото е сглобено извън Япония... Нали целта на "изнесената " сглобка е добиването на евросертификат и отпадане на мита и такси, като по този начин цената става по-достъпна за масовия европейски потребител...

Не знам дали на някои "писачи" им е известно кои са разликите между Аутлендъра, Пежото и Ситроена /като например че това е единствено емблемата на волана за цялата вътрешна част, както и фейса на предната и задната страна на автомобилите.../. Та значи, горко и на собствениците на другите марки...

 

Ами това че 70 хиляди са си пари в България и като ги дадеш очакваш нещо повече отколкото всъщност вземаш.

Когато избирах какво да си купя /от класа на Аутлендъра/, сравних няколко марки от този клас - в това число и Субару

Форестър, Нисан Кашкай, Сузуки Витара, Нисан Х-трайл, Хюндай, Опел Антара и още няколко. Всичките са в един ценови клас, с подобно оборудване и системи за сигурност. Къната, и тези ли коли попадат в твоя "модел..."

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Считам, че темата се изражда....

Всеки иска нов автомобил.

Друг е въпроса, дали всеки има дупе да си го позволи.

Нека не изпадаме в положение, да казваме на хората - купили си нов автомобил, че са сгрешили. Гроздето винаги е кисело, особенно когато не можем да си откъснем от него.

Нали добре разбирате, че собствениците на нови возила са притеглили многократно плюсовете и минусите на колите.

А дали ще издържат достатъчно дълго на разбитите ни пътища - времето ще покаже....

 

Вал, докато творих писанията си, ти си написал нещо много по-кратко, по-съществено и по-точно от моите словоизлияния.

Съжалявам, че не съм го видял навреме, за да не повтарям мислите ти с такова многословие като моето...

За по-синтезиран и конструктивен вариант не съм и мечтал... :worthy: :thx: :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хей, колега - когато ми станеш на годините, когато навъртиш стотици хиляди км. с доста на брой различни автомобили

/включително и чисто нови /и когато поработиш повече от 15 години в собствен автосервиз, тогава ще пишеш за

избиване на комплекси...

Точно за това говоря. Нито знаеш колко стотици хиляди съм навъртял, нито на какви автомобили, нито дали са били стари или нови...

Както сам каза по-горе - наистина - всеки си има лично мнение, а и има свобода на словото

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно за това говоря. Нито знаеш колко стотици хиляди съм навъртял, нито на какви автомобили, нито дали са били стари или нови...

 

Ами като виждам, че си на 24 години /за което искрено ти завиждам !!! /, колкото и да смятам, не са ти много навъртените километри и броя на колите....

Желая ти много здраве, стотици хиляди безаварийни километри и лично щастие в живота... :icon_thumbup:

 

От тук насетне темата за мен е приключена !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами като виждам, че си на 24 години /за което искрено ти завиждам !!! /, колкото и да смятам, не са ти много навъртените километри и броя на колите....

Желая ти много здраве, стотици хиляди безаварийни километри и лично щастие в живота... :icon_thumbup:

 

От тук насетне темата за мен е приключена !

 

Е,ако това не е един перфектен начин да се приключи спор здраве му кажи.:icon_clap:Браво,Бат Ваньо,радвам се,че те познавам:icon_thumbup:!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...