Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

bi xenon


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

От скоро съм собственик на lancer и имам огромно желание да му сложа bi xenon. За съжаление само Instyle моделът вървеше с такива. Въпросът ми е от къде ми препоръчвате да си взема тъй като искам, когато вземам нещо то да е качествено. Ако може да ме упътите по-подробно ще съм ви страшно благодарен!

 

P.S. Lancer-а е брутална кола с 1,8 бензин съм и реже всичко на пътя със стил при това!

Редактирано от YoYoBulgaria
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм с Luxima от една година и съм доволен http://luxima.bg/?gclid=CIjlleydxaACFQOS3wodoRWIaQ

Има и по-евтини(нелоши) варианти, потърси из нет-а.

Трябва да знаеш, че ще ти отпадне гаранцията(ако имаш такава) ако си монтираш ксенон.

 

П.С. Какво реже Лансъра? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм с Luxima от една година и съм доволен http://luxima.bg/?gclid=CIjlleydxaACFQOS3wodoRWIaQ

Има и по-евтини(нелоши) варианти, потърси из нет-а.

Трябва да знаеш, че ще ти отпадне гаранцията(ако имаш такава) ако си монтираш ксенон.

 

П.С. Какво реже Лансъра? :)

 

BMW-та, Audi-та, пешеходци всичко, което се опита да му се наежи :P Ако някой ром тръгне да му мие стъкло само изръмжава и човека почва да бяга :P Колкото до гаранцията на 1 месец е колата така че все още си имам всички гаранции, но попринцип тази гаранция за какво точно мога да я позвам след като той си има авто каско?

Редактирано от YoYoBulgaria
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Колега не се набутвай за bi-xenon повече от 100 лева да знаеш, ето това си купих аз и си го монтирах сам: Ultra-Vision-HID, няма да съжаляваш

със магнитен превключвач за да измества ъгъла на крушката съответно къси/дълги ! Супер доволен съм никакви ядове да чукна на дърво, моите баласти са дебели,а има и Slim ! Tова чудо се мoнтира за 40 минути,

има си инструкции, супер е, ето ти линк за магазина на продавача Магазин Ultra-Vision-HID, държа да подчертая че за 5 дни след поръчката ми в

еBay баничарката на DHL дойде до пред блока ми в Перник и куриера ми предаде на ръка ксенона ! Няма друга опция за доставка освен посочената от продавача и погледнете, че цените със доставката,

излизат винаги под 100 лева и това е за bi - xenon ;), а да не говорим, че ако играете на търг за някой от Xenon-ите може да го спечелите и за със 10-15 долара по - евтин ! Ай наздраве на печелившите

Утре ще ще направя снимка на кутията от комплекта, да видите колко цивилизовано, то инструкции, то свински опашки, то омекотено да не се прецакат нещо крушките !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не ръчкай по колата, че от БС само си търсят повод да ти отпадне гаранцията. Новият Лансер има пракрасни фарове. Дори с настоящите крушки при дълги отразената от знаците светлина те заслепява.

Освен ако ти се иска куките да те фиксират от далеч и да те спират по-често за някой лев.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не ръчкай по колата, че от БС само си търсят повод да ти отпадне гаранцията. Новият Лансер има пракрасни фарове. Дори с настоящите крушки при дълги отразената от знаците светлина те заслепява.

Освен ако ти се иска куките да те фиксират от далеч и да те спират по-често за някой лев.

 

Много добър съвет. Послушай колегата и не се вкарвай в ядове излишно. Нека и мине гаранцията, да остареят малко рефлекторите, пък тогава…

Сега просто гледай да и се радваш повече :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих ксенонче на късите. Мога да кажа че видимостта е много по-добра, много по-отдалеч се виждат знаци и всичко което отразява светлина вкл. куки!!! Това че с ксенон те спират по-често не е така! Преди не ме спираха често, след поставянето му - нищо не се промени!(освен видимостта ми) :)

Относно крушките - те са отделни къси и дълги!!!

къси светлини: 51w цокъл: 9006 HB4

дълги свелини: 60W цокъл: 9005 HB3

 

Гаранция - все пак системата е "plug and play" - всеки може да ги демонтира преди посещаване на сервиз на БС! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да попитам на чисто нова кола 2009 год.модел,какво ти трябва да и слагаш???На мен лично ми трябва само дискове с нова музика и бензин като няма.Мое мнение,но всяка външна намеса по колата на тоя етап е глезотия и излишен разход на пари.Пък ако ти е много мерак,сложи едно русо гадже на предната седалка вместо тия ксенони-менони.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да попитам на чисто нова кола 2009 год.модел,какво ти трябва да и слагаш???На мен лично ми трябва само дискове с нова музика и бензин като няма.Мое мнение,но всяка външна намеса по колата на тоя етап е глезотия и излишен разход на пари.Пък ако ти е много мерак,сложи едно русо гадже на предната седалка вместо тия ксенони-менони.

 

:icon_thumbup: :specool: :clapping2: :icon_peace: :worthy:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Без да насърчавам колегата да си съсипе гаранцията, искам само да споделя, че от както карах кола със ксенон, се надявам повече да не карам без, не че ще умра, но ксенона прави ден, очите не се натоварват и едно от мн важните неща, без проблем пробива през мръсотията след дъжд на фаровете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом не ти се натоварват очите - да знаеш случил си на добър ксенон. Много внимавайте да не попаднете на ментета тип "братята китайци са го сглобявали в някой гараж" - наистина един ксенон си струва парите, но пък удоволствието от похарчения лев за тая екстра ти е най-малкия проблем :)

ТУК можеш да видиш също ксенонови светлини директно от вносителя. Малко са хората за момента, които слагат би ксенон, цената му е по висока, но всеки си преценява сам доколко иска да му е удобно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Без да насърчавам колегата да си съсипе гаранцията, искам само да споделя, че от както карах кола със ксенон, се надявам повече да не карам без, не че ще умра, но ксенона прави ден, очите не се натоварват и едно от мн важните неща, без проблем пробива през мръсотията след дъжд на фаровете.

 

Ето и от мен нещо от сърце ! ;)

bi - xenon Hi/Lo (Произход Kowloon - Hong Kong)

http://img580.imageshack.us/img580/3022/30062010312.jpg

http://img139.imageshack.us/img139/2298/30062010313.jpg

http://img63.imageshack.us/img63/6351/30062010314.jpg

Пояснение за Едногодишната гаранционата карта ! Не е написано кога е закупен Xenon KIt-а, защото продавача лесно може да погледне номера на paypal транзакцията и да види,

кога точно ви е продал продукта и да си сметне дали една година е изтекла :) (моят Kit е все още в гаранция ;) )

http://img819.imageshack.us/img819/7240/30062010315.jpg

http://img190.imageshack.us/img190/6715/30062010316.jpg

http://img265.imageshack.us/img265/342/30062010317.jpg

http://img813.imageshack.us/img813/7834/548859o.jpg

 

Това е 35W HID Kit, а има и 50W-тови за коли чиито компютри се шашкат ако им сложиш 35W и започват да дават някакви съобщения на таблото на колата и да писка самата кола :P

40 минутен монтаж от неквалифициран персонал - Аз :D !

Цена със DHL доставката 91 лева(това беше ноември 2009 и тук бях намерил такъв ксенон само че H4 за 180 лева(не 9007/HB5 като за моя Lancer), но сега долара се вдигна и $24+$35(доставка) = $59x1.6= 94.40 Лева :D

 

П.С. Не си съсипвай гаранцията, защото са ти много силни фаровете в момента и за защото живеем в шибана държава

онези от БС, ще ти кажат "какво като това е Plugable крушка, нямате право да пипате по колата" предполагам, че в другите държави не е така и можеш да си сложиш

ксенон когато поискаш дори колата ти да е в гаранция, но може пък и да греша, затова по - добре да си трая ! ТИ си решаваш

Редактирано от cpurage
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В нормалните държави няма да може да минеш технически преглед с такова нещо. Иначе не пречи при посещение в БС да се разкачат и да се слагат обикновените крушки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В нормалните държави няма да може да минеш технически преглед с такова нещо. Иначе не пречи при посещение в БС да се разкачат и да се слагат обикновените крушки.

 

Факта, че е нелегален в другите държави, това ми е ясно, защото на оригиналните Ксенонови фарове има лупи, които насочват светлината и не кьорават хората, а моите нямат и правят мазало и аз

затова си ги сложих, защото имах пътуване до Kърджали месец преди да ги монтирам и един пич с такива на къси ме окьорави и аз кат му пуснах дългите, и той кат ми пусна неговите дълги и направо

щях да ослепея ! Но пък ако знаеш как се вижда вечер с тях просто е уникално и съм ги настроил максимално ниско да бият надолу, защото иначе много ме псуват :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно от това идват проблемите на ксенона тип - направи си сам!

Монтирането на обикновен фар (с рефлектор) без лупа е много гадно за тези отсреща. Защо?

Много просто, крушката излъчва в цялата си дължина, защото свети газ, а не жичка. При това положение средната част ще е във фокуса на рефлектора, а предната и задната - извън него. С други думи 2/3 от светлината ще е навсякъде, но не и в правилната посока. От тук следва заслепяването, защото няма кой да фокусира тази светлина, т.е. лупата.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно от това идват проблемите на ксенона тип - направи си сам!

Монтирането на обикновен фар (с рефлектор) без лупа е много гадно за тези отсреща. Защо?

Много просто, крушката излъчва в цялата си дължина, защото свети газ, а не жичка. При това положение средната част ще е във фокуса на рефлектора, а предната и задната - извън него. С други думи 2/3 от светлината ще е навсякъде, но не и в правилната посока. От тук следва заслепяването, защото няма кой да фокусира тази светлина, т.е. лупата.

 

Прав си, но на моя фар не е така, има нещо като капачка върху крушката(която е черна от вътре и напрактика крушката влиза в капачката),

което не позволява директно да излиза светлината на крушката през фара, а се отразява във рефлектора ;) и пак свети доста силно де :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това вече не мога да го коментирам. Би Ксенона ми е фабричен на МИЦУ, с лупи разбира се. До сега никой не ми е святкал, че го заслепявам. Държа да отбележа, просто свети страхотно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това вече не мога да го коментирам. Би Ксенона ми е фабричен на МИЦУ, с лупи разбира се. До сега никой не ми е святкал, че го заслепявам. Държа да отбележа, просто свети страхотно.

 

Ето ето :

http://img210.imageshack.us/img210/8567/548853o.jpg

 

П.С Sorry, че не махнах логото на cars.bg колата не е за продан вече :D

Редактирано от cpurage
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това вече не мога да го коментирам. Би Ксенона ми е фабричен на МИЦУ, с лупи разбира се. До сега никой не ми е святкал, че го заслепявам. Държа да отбележа, просто свети страхотно.

… то и никой няма и да ти светне! Фабричния ксенон е една от най-полезните екстри! Много по-важна от джанти, кожи и други подобни. Аз за себе съм решил че докато колата е в гаранция няма да си правя експерименти с китайски ксенон. За това съм е взел нова – да не се вкарвам във филми с майстори, сервизи и други глупости. А отделно тези от БС ако ти блокира двигателя утре, ще изкарат че ксенона ти е виновен :icon_blush:

Както каза един колега по-горе - русото маце на предната седалка и не му мисли много много :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и смешно да звучи, само заради ксенона си взех Инстайл а не Интенс, това беше единствената екстра, която исках задължително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...