Премини към съдържание

Съединител?


kuncata

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,започнах да се оглеждам за съединител. Влезнах в 2-3 магазина за японски части,но никаде не ми предложиха комплект. За феродов диск 70лв.(някаква странна марка беше) за притесквател 80лв(валео). От Ибей гледах някакви,но с доставката излизат доста. Незная как са цените в България, за това малко помощ ще е от полза. Благодаря.

 

Става въпрос са Колт 4 1.8 16в

Редактирано от kuncata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Този сайт не го знаех. Благодаря,вече ще зная къде да гледам. Не съм чувал добри отзиви за Валео, струва ли си?

 

ТОЗИ съединител не е ли същия? Като гледам размерите са еднакви

Редактирано от kuncata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш хубав съединител вземи си EXEDY :icon_dance: . Има ги в "Евро 07" мисля че така се казваше магазина според мен това са едни от най добрите които може да намериш в бг.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Evro 07 Това е сайта,обаче няма комплект Ексиди. Има само отделни части, ако ги комбинирам ще ми свършат ли работа?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Evro 07 Това е сайта,обаче няма комплект Ексиди. Има само отделни части, ако ги комбинирам ще ми свършат ли работа?

Нали каза че си писал на Мирослав..

И той ли ти препоръча Екседи ? .. :icon_hmm:

Я първо свали твоят съединител, който сигурно си мислиш че е на километрите които ти показва таблото :D прибави още толкова километри (които са върнали джамбазите) и си помисли дали да не си вземеш пак такъв, или Екседи...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нали каза че си писал на Мирослав..

И той ли ти препоръча Екседи ? .. :icon_hmm:

Я първо свали твоят съединител, който сигурно си мислиш че е на километрите които ти показва таблото :D прибави още толкова километри (които са върнали джамбазите) и си помисли дали да не си вземеш пак такъв, или Екседи...

 

Оригиналните на Мицубиши са ОЕМ на Екзиди, има си и щампа на тях. Моят го взех от Ратола и беше 1 към 1 с оригиналния, който замених. От както се надъних с един италиански съединител на предишната кола, вече не правя компромиси със съединителя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните на Мицубиши са ОЕМ на Екзиди, има си и щампа на тях. Моят го взех от Ратола и беше 1 към 1 с оригиналния, който замених. От както се надъних с един италиански съединител на предишната кола, вече не правя компромиси със съединителя.

При тебе може и да е така, но колегата е с Колт от 90-те години...

Там се ползват D&K или Aisin ... За това, чак сега му се налага смяна.. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нали каза че си писал на Мирослав..

И той ли ти препоръча Екседи ? .. :icon_hmm:

Я първо свали твоят съединител, който сигурно си мислиш че е на километрите които ти показва таблото :D прибави още толкова километри (които са върнали джамбазите) и си помисли дали да не си вземеш пак такъв, или Екседи...

Не ми е отговорил още :icon_hmm: , но за Ексиди все чета,че били най-читавите съединители за японски коли. А от друга страна стига да имам паричната възможност ще взема възможно най-добрия... та някакво мнение дали посочения съединител от Ибей 89-92г.Колт 3 (със същите размери) ще пасне на моята Колт 4?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взимай си Ексиди и не му мисли.От личен опит ВАЛЕО НИКОГА ВЕЧЕ!!!Преди година смених съединителя с Валео и в момента съм за повторна смяна на съединител,при положение ,че бях на плаване 7 месеца и сега съединителя се скапа за 4 месеца каране!!!Притискателя като загрее омеква и притриса при тръгване и понякога се чува тупкане при превключване на втора. :)

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При тебе може и да е така, но колегата е с Колт от 90-те години...

Там се ползват D&K или Aisin ... За това, чак сега му се налага смяна.. :D

 

:icon_blush: Този момент го пропуснах.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ето какво намерих още:

2 622 0926 60 622 0926 60 LUK К-Т СЪЕДИНИТЕЛ 220 , лв тази марка до сега не съм я чувал, някакви отзиви за нея?

На Ексиди няма комплекти,но ако купя тези части отделно ще ми свършат ли работа?

11 MBC553 MBC553 EXEDY ПРИТИСКАТЕЛЕН ДИСК 160 , лв.

7 BRG466 BRG466 EXEDY ЛАГЕР АКСИАЛЕН 52, лв.

Това е единственото Ексиди което успях да немря ще свършат ли работа и какво още е нужно за да стане пълен комплект?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ето какво намерих още:

2 622 0926 60 622 0926 60 LUK К-Т СЪЕДИНИТЕЛ 220 , лв тази марка до сега не съм я чувал, някакви отзиви за нея?

 

Не знам и дали ще чуеш някакви отзиви за LUK , като се има в предвид че го качват предимно на WV а не на Мицубиши... :D

На ГоУовете изкарва по 120-140000 км...

За какво ти е този LUK, като пълен комплект (феродов, притискателен диск и лагер) Aisin са 240 лв.. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

За какво ти е този LUK, като пълен комплект (феродов, притискателен диск и лагер) Aisin са 240 лв.. :icon_hmm:

Къде тва :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Мнения за комплект съединител?

 

NKK- 230лв.

не съм ги чувал

 

VALEO- 207лв.

От ТЕХ-КО с отстъпката ще стъпи на 160. ама ще излезе някой турски миндил, едва ли е "корейското" Valeo както казаха.

Марио е писал за АISIN на 240лв. горе-долу преди 2 години :D Какво друго може да се намери на тея пари? Еxedy за под 300лв. едва ли има. На марки не робувам, въпроса е да се вземе нещо прилично.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Еxedy и по спомен беше под 200 лв. комплекта. Доволен съм ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мнения за комплект съединител?

 

NKK- 230лв.

не съм ги чувал

 

 

С такъв съм.

Доволен съм!

Японски е. Обади ми се на лични - цената е малко по-друга!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Еxedy и по спомен беше под 200 лв. комплекта. Доволен съм ;)

 

Тва Ексиди много тънко си го намерил Емо , кажи къде и аз да го търся :)

 

--> някой знае ли колко е диаметъра на феродото - 200 или 215мм.

Редактирано от maroki
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте колеги! Моя колт е 95 год. 1,3. Наскоро съединителя на колата се втвърди - не много, но ме дразни. Нямам проблем с вкарването на скоростите или с тръгването. Всичко е като преди, само педала е по-твърд. Смазах от към вилката и вътре, като че ли малко олекна. Дали е тръгнал вече?

Предварително благодаря!

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Моя колт е 95 год. 1,3. Наскоро съединителя на колата се втвърди - не много, но ме дразни. Нямам проблем с вкарването на скоростите или с тръгването. Всичко е като преди, само педала е по-твърд. Смазах от към вилката и вътре, като че ли малко олекна. Дали е тръгнал вече?

Предварително благодаря!

Тръгнал е, но може да се кара така още,като тръгваш да го сменяш, смажи и втулката, на която се води лагера ,както и самата вилка.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

Пиша в тази тема за да не повтарям друга.

Колт 1.6глх 97-ма.Смятам да си сменя съединителя комплект.Какво да ползвам?

Имам оферта за valeo комплект от евро 07 207лв с отстъпка и мисля sachs за 180лв с отстъпка.

Какво ще ми препоръчате.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...