Премини към съдържание

Бърз въпрос за размер на джанти


Lyubo Dimitrov

Препоръчано мнение

Аз първо ги купих, пък после питам, малко каруцата пред коня ама така стана. Та, за тези джанти става въпрос:

 

http://pics.data.bg/storage/pics/231748/23799/952a8c367bd6edfb806c52d4ea66167d_610x0.jpg

 

, от СпейсСтар са оригиналните. Междуболтовото и централния са си точно, само че май са ЕТ46, докато на Галанта 15-ите не бяха ли ЕТ38? Мисля да сложа зимни 195/65/15 на тях, дали ще има проблем от някакво естество и/или странични ефекти от това че не са си точното ЕТ ?

 

 

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз първо ги купих, пък после питам, малко каруцата пред коня ама така стана. Та, за тези джанти става въпрос:

 

http://pics.data.bg/storage/pics/231748/23799/952a8c367bd6edfb806c52d4ea66167d_610x0.jpg

 

, от СпейсСтар са оригиналните. Междуболтовото и централния са си точно, само че май са ЕТ46, докато на Галанта 15-ите не бяха ли ЕТ38? Мисля да сложа зимни 195/65/15 на тях, дали ще има проблем от някакво естество и/или странични ефекти от това че не са си точното ЕТ ?

 

 

Поздрави.

 

Ами аз не съм много на ти със джантите, но общо взето ЕТ е т.нар. Офсет или:по точно казано показва разстоянието от централната линия на джантата до нейната монтажна повърхност.

Виж тук: http://www.avtogumi.com/bg/polezno/parametri_janti.php

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. да разбирам, че ако нормално трябва да са ЕТ35-38, то с тези, гумата ще бъде с около 1см по-прибрана навътре в калника ? Това значи ли, че ще е фатално, защото толкова е разликата в ширината между 205 и 195, два размера които са позволени.. прав ли съм или бъркам ? 195x65 ще опират ли или няма? Извинявам се за вероятно тъпите въпроси, ама нямам много опит :( /

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Димитров, взел си джанти точно като за твоя Галант. Размерът им няма да създава никакви грижи както на гумите, така и на разстоянието под калника. Слагай смело избраните гуми на джантите и се вози. И аз съм с гуми 195/65 15'' и съм много доволен от тях като размер за зимата.

Успех и приятно возене.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, за размера и аз съм почти сигурен, ама това пусто ЕТ ме гложди че ще съм по-тесен с 2 см общо, обаче май се втелявам, особено при положение с кви галоши е в момента на 14ки железарки - прилича на Москвич малко милия ... :)

Редактирано от Sulio Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам проблем, стига да не опира вътрешния борд при пълен ляв или десен. Може да се направят фланци в краен случай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз първо ги купих, пък после питам, малко каруцата пред коня ама така стана.

Без да искаш си уцелил точният офсет на Галанта..

Даже и ЕТ-50 си му пасват.. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Eee :) Лягам си щастлив и утре в Дианата... Мерси за отговорите момчета !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Заспаха направо, нищо не опира. Стават си прекрасно с това ЕТ. И колата вече не прилича на Москвич :) Може ключ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Заспаха направо, нищо не опира. Стават си прекрасно с това ЕТ. И колата вече не прилича на Москвич :) Може ключ.

Сложи една снимка да я видим как изглежда :) хубави са колелата :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:)

 

Ето го дзверо:

 

http://195.149.248.189:8080/2010-02-03/8b60122a6e6fda31ca1677582db9378d_120x90.jpg

Редактирано от Sulio Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може ли и аз един тъп въпрос-джанти от Каризма стават ли за Галант?

 

От Carisma GDI стават мисля...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги какво питате само!?! Размера на Галант е 114,3х4 на 67мм... Няма значение от какво ще са джантите стига да са този размер...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...