Премини към съдържание

Български автомобилен съюз - ние знаем всичко за закона


bau.bg

Препоръчано мнение

Здравейте на всички форумци, тук ще се опитаме да ви бъдем максимално полезни с това в което сме най добри - правната материя, Закона за движение по пътищата, Закона за административни нарушения и наказания, както и всички свързани с това наредби и разпоредби.

Желанието ни е всеки шофьор да знае какво как и защо може да направи когато му се случи "случка" по линия на КАТ-Пътна полиция, Катаджий дебнещи в засада в храстите, Катаджии скачащи на капака в желанието си самоотвержено да ви/ни спрат като нарушители на "закона" .

Тук ще се опитаме да ви научим как да реагирате на словесната атака - "....и са кво праим а....." ,

Да ви кажем че имаме много добри отношения с едни висши началници които разглеждат с голямо внимание сигнали за "корумпирани" катаджии, и взимат интересни мерки срещу взимащите подобни "почерпки" от сърце.....

 

Ние сме нестопанска организация регистрирана в обществена полза. Съответно не разделяме печалба, поради това нямаме финансови интереси в това което правим. За 2009 година имаме 10 000 /десет хиляди/ члена, а се надяваме членовете ни да станат 100 000 през 2010 година, за да знаят всички управляващи и да разберат че е време да се съобразяват с българските шофьори. Така ще можем да направим нов закон за движение по пътищата, актуален и нормален, с минимум възможност за корупция.

 

Питайте.... смело :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

в сайта на Български автомобилен съюз сме качили за безплатно свободно теглене типове бланки за възражения по актове , и жалби по Наказателни постановления в следните направления:

 

• Възражение по акт стандартно

 

• Възражение по акт за видеоконтрол

 

• Жалба за превишена скорост

 

• Жалба за ПТП

 

• Жалба за видеоконтрол

 

• Жалба за винетка

 

• Жалба за гражданска отговорност

 

Желаещите могат да си ги свалят и да ги ползват като добавят личните си данни и описание на това за което възразяват или се жалват пред съд.

Бланките са съставени от адвокатите на Съюза и са правно издържани.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първото, което хората правят като прочетат нещо ново е да се усъмнят, да се запитат - къде е далаверата на тея? Затова и проблемите, които имате в други форуми.

Първо с прозрачност, после другото...

Изчетох сайта ви преди няколко месеца... наподобяване името на СБА и все пак стилистично невярно - съюз на автовобилите ли е или на хората? Липсва яснота за членовете, за ръководство, участващи адвокати и т.н., дори един списък или форум за членовете няма.

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първото, което хората правят като прочетат нещо ново е да се усъмнят, да се запитат - къде е далаверата на тея? Затова и проблемите, които имате в други форуми.

Първо с прозрачност, после другото...

Изчетох сайта ви преди няколко месеца... наподобяване името на СБА и все пак стилистично невярно - съюз на автовобилите ли е или на хората? Липсва яснота за членовете, за ръководство, участващи адвокати и т.н., дори един списък или форум за членовете няма.

Е, bau.bg - отговори на човека. Дай яснота. Вижда се, че стоиш в темата, а не вземаш отношение...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знаем че българина не вярва на нищо,

знаем че е мнителен по природа,

знаем че дори да му дадеш даром нещо пак ще търси къде е далаверата на този дето му дава,

знаем че сме българи.

 

Тук ние нищо не искаме да ви продаваме, искаме да ви помогнем със съвет....ако го искате......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първото, което хората правят като прочетат нещо ново е да се усъмнят, да се запитат - къде е далаверата на тея? Затова и проблемите, които имате в други форуми.

Първо с прозрачност, после другото...

Изчетох сайта ви преди няколко месеца... наподобяване името на СБА и все пак стилистично невярно - съюз на автовобилите ли е или на хората? Липсва яснота за членовете, за ръководство, участващи адвокати и т.н., дори един списък или форум за членовете няма.

 

По прозрачно от това май няма накъде, не разбирам къде е конфликта с името, след като сме официално регистрирани ?

Къде е далаверата ???..... айде сега намери я ...... аз после ще те почерпя :)))) при това сериозно....черпене

Относно яснотата за членове, ръководство, и т.н. ..... ние сме обществена организация подлежаща на одит.... в скоро време ще публикуваме официално резултатите от одита.

По въпроса за прозрачността..... напишете в youtube - Български автомобилен съюз, там ще се заредят няколко клипа от наши изяви..... кога сме се представили, пред колко медии в БТА, пред колко журналисти...... или напишете в Google ....автомобилен съюз.... ще излезе доста материал.... по темата.

 

Пак искам да отбележа - ние само искаме да помагаме както можем на тези които искат - безплатно !!!!

А далаверата е за тези които вярват..... останалите ще повярват след време..... това е нормално

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да питам, дали мога да се карам с тези катаджии, които ми излизат от храстите, или се крият по някакъв начин....Аз вече си мисля да не им спирам на такива, още повече след тези магистралните обири.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да питам, дали мога да се карам с тези катаджии, които ми излизат от храстите, или се крият по някакъв начин....Аз вече си мисля да не им спирам на такива, още повече след тези магистралните обири.....

 

Можеш да се караш с когото си поискаш, по интерсното ще е да ги снимаш къде се крият и да пращаш материал :)))))

Криенето е голям български КАТ приом..... смятам че се дължи на неизживяно детство - стражари и апаши

Ако не спреш почти сигурно е че ще те подгонят, само заради блясъка в очите ...... после ще се чувстват щастливи и доволни.....

Тук винаги живеем в Криворазбрана цивилизация......

Винаги обаче когато ти пишат акт и има с теб човек, пиши него за свидетел по акта, а не дружката по служба на катаджията....

 

ЗАНН

 

Чл. 40. (1) Актът за установяване на административното нарушение се съставя в

присъствието на нарушителя и свидетелите, които са присъствували при извършване или

установяване на нарушението.

(2) Когато нарушителят е известен, но не може да се намери или след покана не се

яви за съставяне на акта, актът се съставя и в негово отсъствие.

(3) При липса на свидетели, присъствували при извършването или установяването

на нарушението, или при невъзможност да се състави акт в тяхно присъствие, той се

съставя в присъствието на двама други свидетели, като това изрично се отбелязва в него.

(4) Когато нарушението е установено въз основа на официални документи, актът

може да се състави и в отсъствие на свидетели.

 

Чл. 43. (1) Актът се подписва от съставителя и поне от един от свидетелите,

посочени в него, и се предявява на нарушителя да се запознае със съдържанието му и го

подпише със задължение да уведоми наказващия орган, когато промени адреса си.

 

така ако идеш на съд свидетелят ще е твой ..... биеш 2 на 1 :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И вие имате претенциите,че можете да давате консултации по въпроса?!?! :icon_doh:

По-некомпетентен "съвет" не бях чел... :icon_refuse:

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм забелязал, когато катаджията съставя акт не те пита дали имаш свидетел, а директно вписва колегата. Това означава ли, че трябва да настоявам да се впише името на май свидетел и какво право имам за това?

Иначе дали имате полза от цялата тази работа не ме интересува, но ако можете да ми помогнете да спестя някой акт, защо не?! :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще се направя на поредния "българин" и ще попитам:

 

"От къде ви идват приходите?"

"Колко души на заплата, хонорар, бартер работят в организацията?"

 

по-късно: След преглед на сайта схванах идеята. Плащаш 100 лева и те се мъчат да ти обжалват акта. Гениална идея на който му е хрумнала. :) Маркетинг на адвокатски услуги. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм забелязал, когато катаджията съставя акт не те пита дали имаш свидетел, а директно вписва колегата. Това означава ли, че трябва да настоявам да се впише името на май свидетел и какво право имам за това?

Иначе дали имате полза от цялата тази работа не ме интересува, но ако можете да ми помогнете да спестя някой акт, защо не?! :rolleyes:

 

Можеш наистина да настояваш да впишат твой свидетел, очевидец на случката ..... нямат право да ти откажат.... , и задължително внасяш възражение по акта в 3 дневния законен срок, в писмен вид и с входящ номер.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав е човека ... за съвета така че колега не го плюй ... Те използват че сме незапознати със правата си ... Може да пишеш който искаш за свидетел ... Оставяш го да си пише и после казваш да ти го даде и да пишеш възражения и свидетели ... Почти сигурно ще го скъсат както в моя случай :) защото знаят че губят особено ако си ти правия

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук винаги живеем в Криворазбрана цивилизация......

Или по-точно- криворазбрана демокрация :yes3:

Всеки "живо" го вълнуват правата му,а никой не се сеща,че има и задължения!

Мислите какви ли не,всевъзможни начини за да "спасите"акта,а би трябвало да вложите тази си енергия в това,да не се допускат тези нарушения.

Трябва да се разбере,че който нарушава правилата, ще бъде няказан.В противен случай,жертвите по пътя няма да намалеят.

 

П.П. Ако се опитате заедно с правата да разяснявате и задълженията,ще бъдете много по-полезни.

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Или по-точно- криворазбрана демокрация :yes3:

Всеки "живо" го вълнуват правата му,а никой не се сеща,че има и задължения!

Мислите какви ли не,всевъзможни начини за да "спасите"акта,а би трябвало да вложите тази си енергия в това,да не се допускат тези нарушения.

Трябва да се разбере,че който нарушава правилата, ще бъде няказан.В противен случай,жертвите по пътя няма да намалеят.

 

П.П. Ако се опитате заедно с правата да разяснявате и задълженията,ще бъдете много по-полезни.

 

На последната ни среща с комисар Алекси Стратиев повдигнахме въпроса.......

Нашата идея е че двата пожелателни часа в училищата по Безопасност на движението са крайно недостатъчни за подрастващите. Лично мое е мнението че за да спазваш правилата се учи в училище...... Според мен, час по Безопасност на движението е задължително да бъде - редовен час и да се държи изпит по него, а когато навършиш нужните години за придобиване на свидетелство за управление на МПС, да се запишеш на курс единствено и само по управление на автомолиба, след като си положил директен изпит по теория - така наречените листовки.

Ние сме против разграничаването на обществото на шофьори и пешеходци.....

в България има 7,6 милиона участници в движението и 3,2 милион автомобила..... няма наши и ваши..... всички сме в кюпа.

Правата и задълженията на участниците в движението би следвало да са равни, обаче не са .... за миналата година има издадени 1 000 000 /един милион/ акта на водачи на МПС, съответно няма и 1000 акта издадени на пешеходци, на каруцари, на велосипедисти и т.н. ....защо ли ???

Това според нас е порочна и изкривена практика провеждана от МВР в последните 20 години и то винаги в ущърб на водачите на МПС....

Мога да напиша много по темата, но сигурно ще се отегчите да го четете....

Много нови инициативи ще имаме през 2010 година и то в посока обучение, познаване, лекции и т.н....

Надяваме се да оцените и подкрепите усилията ни

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен,това е правилната насока за концентриране на усилията ви.Дано имате успех!

А това,да "падне"акта на някой,който безотговорно е карал със скорост,по-висока от разрешената,едва ли ще е от полза на обществото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен,това е правилната насока за концентриране на усилията ви.Дано имате успех!

А това,да "падне"акта на някой,който безотговорно е карал със скорост,по-висока от разрешената,едва ли ще е от полза на обществото.

 

Скоростта - по висока от "разрешената" често се основава на забравени знаци от ерата на трабанта, ладата и запорожеца..... , това не е променяно поради ред причини удобни за "хващане" на нарушители.....

Не знам дали ти е известно че по малко от 4 % от ПТП стават заради - превишена скорост, най много са обаче тези за "несъобразена" скорост.... и как да съобразиш скоростта си по път пълен с ями, без маркировка, без мантинели и без адекватни знаци ?! Аз лично трудно го правя....

Превишената скорост е по скоро оправдание на отдел КАТ Пътна полиция за несвършената от тях работа....прехвърлят вината на "престъпниците на пътя" въпреки че думата престъпник е неправилна при положение че по административния закон са - нарушители !!! Престъпник е обидна дума за водач на МПС който е превишил скоростта с 21 км/час....

За пример, в Германия скороста на магистралите е без ограничение..... никой не те дебне , това с дебненето и храстите е наш похват....

Имаме статистика която за миналата година казва колко и защо ПТП са станали в България, и повярвай ми цифрите не говорят в полза на КАТ.

Стига да ти е интересно мога да прикача файлове от статистиката......

Ако обществото, ние хората знаем още от малки кое е правилното, то ние ще научим след нас и децата и внуците си, а те ще научат следващите след тях, това се нарича приемственост......

Ако държавата е така загрижена за превишената скорост, може да въведе задължително ограничаване на скоростта развивана от автомобилите... тогава няма как да превишиш скоростта ако колата ти не може да вдигне повече от 60 км/час.

Но аз знам че дори догава пак ще има пострадали на пътя.... тогава причините ще са други..... удобни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скоростта - по висока от "разрешената" често се основава на забравени знаци от ерата на трабанта, ладата и запорожеца..... , това не е променяно поради ред причини удобни за "хващане" на нарушители.....

Не знам дали ти е известно че по малко от 4 % от ПТП стават заради - превишена скорост, най много са обаче тези за "несъобразена" скорост.... и как да съобразиш скоростта си по път пълен с ями, без маркировка, без мантинели и без адекватни знаци ?! Аз лично трудно го правя....

Превишената скорост е по скоро оправдание на отдел КАТ Пътна полиция за несвършената от тях работа....прехвърлят вината на "престъпниците на пътя" въпреки че думата престъпник е неправилна при положение че по административния закон са - нарушители !!! Престъпник е обидна дума за водач на МПС който е превишил скоростта с 21 км/час....

За пример, в Германия скороста на магистралите е без ограничение..... никой не те дебне , това с дебненето и храстите е наш похват....

Имаме статистика която за миналата година казва колко и защо ПТП са станали в България, и повярвай ми цифрите не говорят в полза на КАТ.

Стига да ти е интересно мога да прикача файлове от статистиката......

Ако обществото, ние хората знаем още от малки кое е правилното, то ние ще научим след нас и децата и внуците си, а те ще научат следващите след тях, това се нарича приемственост......

Ако държавата е така загрижена за превишената скорост, може да въведе задължително ограничаване на скоростта развивана от автомобилите... тогава няма как да превишиш скоростта ако колата ти не може да вдигне повече от 60 км/час.

Но аз знам че дори догава пак ще има пострадали на пътя.... тогава причините ще са други..... удобни.

Аз бих искал да разгледам статистиката, струва ми се уместно да се впрегне колективния потенциал в измислянето на конкретни стъпки за подобряване на пътната обстановка. Омразата към КАТ не ми се струва една от тези стъпки, но знае ли човек...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никой не твърди,че нормативната ни уредба е перфектна.Същото се отнася за инфрастуктурата и т.н.

Това е още една посока в която можете да насочите усилията си,за се опитате да промените нещо.

Но,нали това,че"законите ни са от ерата на трабанта"не означава,че сме освободени от задължението си да ги спазваме?!

Ми,дайте тогава(защото НК е на30г.) да започнем да крадем,убиваме,изнасилваме...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Телефон за връзка?

 

Контакти

1797 София, кв. Изток, ул. 165 № 3, ет. 6, офис 613,

сграда Монтажи АД, срещу входа на КАТ-София

0884 453 545

0884 450 737

 

mail: office@bau.bg

 

Телефони:

 

0882 427 238 - Безплатна консултация по актове и постановления

0884 716 701 - Безплатна лична консултация с адвокат - всеки вторник

от 15 до 17 часа със предварително записване

 

 

Връзки с медии: 0884 450 737

 

Източник : www.bau.bg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана с искането за ваше информационно бюро в КАТ?

 

КАТ отвори инфо гише на мястото на едната банка вътре в салона.

За първи път в салона на КАТ София има гише информация, да видим докога ще е така .....

Засега отказват наш инфодеск, оправдания много .....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никой не твърди,че нормативната ни уредба е перфектна.Същото се отнася за инфрастуктурата и т.н.

Това е още една посока в която можете да насочите усилията си,за се опитате да промените нещо.

Но,нали това,че"законите ни са от ерата на трабанта"не означава,че сме освободени от задължението си да ги спазваме?!

Ми,дайте тогава(защото НК е на30г.) да започнем да крадем,убиваме,изнасилваме...

 

Мисля че смесваш нещата..... , ние сме ЗА спазването на закона.... но от двете страни.... според нас Пътна полиция не си изпълнява задълженията коректно към обществото.... Това че води статистика и пише актове не е основната и дейност. МВР е институция, а отдел Пътна Полиция се е превърнала в частна фирма...... при това силова, или плащаш на мен, или ще ти напиша акт и точки и книжката и ....... факта че изловиха толкова катаджии напоследък е показателен, и това преди да са започнали истинските проверки.....

 

Мисля че сам знаеш каква трябва да е основната дейност на Полицията...

 

да пази и да служи !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...