Премини към съдържание

Мита, ДДС, акцизи.


HrSt

Препоръчано мнение

Колеги, май има доста писано по въпроса, но мисе струва, че няма систематизирана информация по въпроса: кои модели се произвеждат в Европа и кои не?

Молбата ми е някой, който е по-запознат да ги подреди, за да може такива като мен, който се оглеждат и ослушват да си направят точна сметка.

Или може би въпросът има много лесен отговор - освен Каризма, нищо друго не се произвежда в Европа. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С изключение на Галант, Грандис и Спейс Вагон, всичко друго май се произвежда в Европа.......... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съвсем убеден , но май и паджеро се прави само в Япония.

Да прав си, изпуснал съм го..имаше и други модели, но те са за вътрешния пазар на Япония...... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съвсем убеден , но май и паджеро се прави само в Япония.

Прав си, но искам да направя едно малко уточнение. Голямото Паджеро се прави само в Япония (засега), докато Паджеро Пинин се сглобява в Италия (или и там).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

Падат цените на стари коли от Япония и САЩ...

Това е пейст от статия в стандарт от днес:

 

Падат цените на стари коли от Япония и САЩ

Догодина автомобилите ще се облагат според нормите на Евросъюза

 

По-евтини коли втора ръка ще купуваме от 1 януари. Тогава падат цените не само на автомобилите от Евросъюза, но и на тези, които внасяме от САЩ и Япония. След присъединяването на страната ни се отменят всички двустранни митнически споразумения и ще се прилагат общите правила на ЕС. Затова и вносът на старите коли от САЩ и Япония ще се облага по нормите на ЕС. А за старите коли, които сега се внасят от общността, догодина въобще няма да има ДДС. Решението на Министерския съвет за отмяна от 1 януари на постановлението за облагане на вноса на коли е обнародвано във вчерашния брой на Държавен вестник. Догодина за внасяните автомобили от САЩ и Япония ще се плаща мито от 10%, а след това и 20% ДДС върху реалната цена. Така за кола от 2500 долара се дължат $800 налози. По днешния курс това прави 1226 лв.

Сега данъците при внос се плащат според възрастта и конските сили на автомобила. Ако същата кола е на 8 години и има двигател от 100 конски сили, митническата й стойност ще бъде 9000 лв. Върху нея ще трябва да се платят 900 лв. мито и 1980 лв. ДДС. Така налозите догодина ще бъдат с около 1600 лв. по-малко. При внос на мощни автомобили с двигатели над 120 киловата (kW) по система DIN се плаща и акциз. Затова разликата в цената на тези автомобили до влизането ни в ЕС и след това ще бъде още по-голяма.

Стефан Кючуков

 

...В този случай мога само да приветствам влизането ни в ЕС!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е добра новина. Остава да кажат и какви такси ще се плащат при регистрацията след всичко това. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е добра новина. Остава да кажат и какви такси ще се плащат при регистрацията след всичко това. :icon_hmm:

някаде четох че първоначалната регистрация ще бъде 1000лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам едно.

Кой кво вземе до нова година,после може да е по-добре(съмнявам се),а може и по-зле(100%)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В ЕВРОПА СЕ ПРОИЗВЕЖДАТ MITSUBISHI COLT I COLT CABRIO

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Добре 100% ли е сигурно че ще се плаща акциз, като влезем в ЕС, няма ли да се приложата тамошните закони за вноса при които няма такива ограничения за над 120KW :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...