Премини към съдържание

Подгряване на седалките


mitsubishifen

Препоръчано мнение

Здравейте колеги.Имам нужда от помощ.

Преди 2 дена ми доидоха копчетата за подгряване на седалките,обаче искочи проблем който незная как да реша.

Окабеляването е твърде късо което е оставено оригинално,а при мен кабелът на копчетата е одрязан на около 10 см.

Някои да даде съвет какво да правя.

 

 

Ето линк към снимките.

 

http://mirko90.snimka.bg/automobiles/podgr...edalkite.452448

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да ги удължиш.

Дали няма да стане нужните кабели да ги отрежа от буксата,и да навържа други кабели с нужната дължина да достигнат ?

Редактирано от mitsubishifen
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали няма да стане нужните кабели да ги отрежа от буксата,и да навържа други кабели с нужната дължина да достигнат ?

 

Не виждам проблем да го направиш, стига кабелите да не са с по-малко сечение. Запояваш всичко, изолираш и готово. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако това е буксата за тези бутони, то аз съм сигурен, че ще стигнат кабелите до мястото си. Вероятно кабела е подгънат и захванат с нещо, така че да не пречи.

Провери първо дали буксата е идентична като тази за бутоните и дали цветовете на кабелите отговарят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако това е буксата за тези бутони, то аз съм сигурен, че ще стигнат кабелите до мястото си. Вероятно кабела е подгънат и захванат с нещо, така че да не пречи.

Провери първо дали буксата е идентична като тази за бутоните и дали цветовете на кабелите отговарят.

Колега, ще видя буксата. Но моите кабели, които излизат от копчетата, са срязани и това е лошото. :(

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кое му е лошото не разбрах. Изглежда твоите копчета са си с тази букса и с кабел даже към нея. Махни я и тогава гледай другата да стигне до там. Наистина щом е за това трябва да стигне не може да е по-къса...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кое му е лошото не разбрах. Изглежда твоите копчета са си с тази букса и с кабел даже към нея. Махни я и тогава гледай другата да стигне до там. Наистина щом е за това трябва да стигне не може да е по-къса...

Колега човека който ми ги прати.Каза че влизали тези кабели в типтроника и затова ги е срязал.

А и тази букса до таблото е с поне 6 пина в повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами гледаш в ел.схемата на колата и свързваш. Там пише и кой нагревател колко ома е ако не се лъжа. Би трябвало да има два кабела точно с букси за бутоните. И тези жички на голямата букса ми се виждат нещо много тънки за целта. Това да не е букса за някаква електроника като TCL или Cruise Control? В ел схемите ги има и буксите, по формата и положението може да се ориентираш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А и тази букса до таблото е с поне 6 пина в повече.

 

Щом буксата има разлика с тази на копчетата ти, сигурно е, че няма да ти върши работа. На мен буксата, която си снимал на таблото ми изглежда като тази за темпомата(cruise control).

Възможно е твоята кола да няма кабели за управление на отоплението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом буксата има разлика с тази на копчетата ти, сигурно е, че няма да ти върши работа. На мен буксата, която си снимал на таблото ми изглежда като тази за темпомата(cruise control).

Възможно е твоята кола да няма кабели за управление на отоплението.

Колега като слагах кожените седалки,отдолу имаше 3 кабела.СРС , ел,седалки и подгряването.

Японците са ги оставили оригинално като се предвидили,че може да се ползват след време.

Утре ми предстои да разгледам един галант с подгряване и ще видя къде са свързани тези букси.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А на мене ми прилича на окабеляване за алармена, преди време ми смениха алармата защото се прецака и точно там беше набутана едната кутийка от устройството.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А на мене ми прилича на окабеляване за алармена, преди време ми смениха алармата защото се прецака и точно там беше набутана едната кутийка от устройството.

Буксата е оригинална от Митсубиши и не може да има никаква връзка с алармата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Буксата е оригинална от Митсубиши и не може да има никаква връзка с алармата.

Ако искаш още нещо към копчетата пиши и ти го пращам. Пари не искам само да ги подкараш. Търси електрическа схема в сайта http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Mitsubishi/Galant/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш още нещо към копчетата пиши и ти го пращам. Пари не искам само да ги подкараш. Търси електрическа схема в сайта http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Mitsubishi/Galant/

Колега трябва да снимам и да пратиш снимка,къде точно са влизали тези кабели.Че стана обаркване при мен . :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега трябва да снимам и да пратиш снимка,къде точно са влизали тези кабели.Че стана обаркване при мен . :(

Ето както ти писах отиват към типтроника в един сноп

http://img6.imageshack.us/img6/946/17122009425.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето както ти писах отиват към типтроника в един сноп

http://img6.imageshack.us/img6/946/17122009425.jpg

Мерси колега.Ясно ми стана отиват в общата букса под пепелника.Просто трябва електричар да ги навърже правилно отпред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Колега (mitsubishifen)и аз имам съшия проблем с отоплението на седалките и аз сложих кожен салон и седалките работят само отоплението незнам как да прекарам. Дали си решил проблема. От колата от която свалях сичко кабела за копчетата отваше в един сноп заедно със кабела за лампичката в централната колона. Обаче на каде отиваше нз. ако си намерил някво решение сподели. Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега (mitsubishifen)и аз имам съшия проблем с отоплението на седалките и аз сложих кожен салон и седалките работят само отоплението незнам как да прекарам. Дали си решил проблема. От колата от която свалях сичко кабела за копчетата отваше в един сноп заедно със кабела за лампичката в централната колона. Обаче на каде отиваше нз. ако си намерил някво решение сподели. Благодаря предварително

 

 

Имаш л.с.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаш л.с.

Колега,ако можеш обясни и на мен.Че и аз не съм ги свързал още.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...