Премини към съдържание

Армеец - Доверени Сервизи?


dark

Препоръчано мнение

Каското ми е в Армеец. Предстои ми да вляза за леко изчукване на заден калник и боядисване на задна броня. [Снимков материал]

 

1. По-добре по експертна оценка или по-добре с доверен сервиз?

 

2. Колко време горе-долу трае една такава процедура в доверен сервиз? седмица, две, месец, два?

 

3. Ако някой се е борил с доверените сервизи на Армеец да сподели отрицателно/положително мнение.

 

4. Някой може ли да препоръча добър бояджия/тенекеджия в София? (в случай, че избера експертна оценка)

 

Мерси предварително на отзовалите се. :)

 

http://media.snimka.bg/4898/016051582-thumb.jpg

Редактирано от dark
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1.Щом имаш право на доверен сервиз ,не се занимавай да вземаш пари по експертна оценка,защото може да не стигнат парите и ще се наложи да си доплащаш.

2.След като ти издадат възлагателно писмо за доверен сервиз,се свързваш със сервиза и се уговаряш кога да вкараш колата и предполагам ,че максимум за седмица/5 работни дни/трябва да е готова.В темата за автокаското прочетох добри отзиви за единият от доверените сервизи в София

 

цитирам колегата joreto: Бях чул че Армеец имали един много добър Сервиз горе на Бояна Авто... еди какво си беше ......

 

Ако искаш като отида в понеделник на работа ,ще проверя точно как се казва сервиза и ще помоля колегите от Армеец

София да ми препоръчат доверен сервиз. :callgsm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди около три години брат ми катастрофира с Вектрата, имаше каско в Армеец, взеха я в някакъв сервиз в Илиянци, но много му проточиха ремонта - почти половин година! Уж бяха сменили радиатора и още една купчина чаркове, след 1 година радиатора прокапа, водната помпа също се беше скапала по едно време ?!?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш като отида в понеделник на работа ,ще проверя точно как се казва сервиза и ще помоля колегите от Армеец

София да ми препоръчат доверен сервиз. :callgsm:

 

Безкрайно ще съм ти благодарен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди около месец имах твоя проблем - една мацка ме закачи на паркинг /почти 1:1 като теб само дето колите са различни/. На мен ми предложиха да си избера по експертна оценка или доверен сервиз и аз си избрах експертна оценка /така ме посъветваха мои познати/ и останах доволен. Останаха ми пари и за други подобрения по колата. Доволен съм от Армеец. Ако ти трябва майстор - пиши едно лично. Оправиха ми я за 4 дни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бегайте далече от Армеец, два пъти съм се застраховал при тях и двата пъти ядох дървото :mad:

Тази застрахователна компания може да забрави за мен като клиенти това съм им то написал в писмо лично да централното им управление, след като за БМВ-то ми Е39 за боядисване на преден капак и десен калник експертната им оценка определи сумата от 80 лв труд и материали, а реално ми взеха 400 лв :mad: иначе като го застраховах оная патка от офиса им ми взе 1500 лв, а като я попитах дали плащат тя ми вика аааа то това е БМВ всичко плащаме на 100% :icon_doh: След известно време имах и друг случай с чисто нова кола, за която плащах каско 2400 лв, и там се опитаха да ме прецакат ама не им мина щото лизингодателя беше собственик и ги натисна :D , аз лично в Армеец никога повече няма да се застраховам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега exigo, не знам какъв е твоя случай, но за пръв път чувам да са изплатили на някой толкова малко (80лв при ремонт 400). Напротив повечето пъти даже ти остават да се почерпиш като платиш ремонта. Точно поради тази причина двете коли на моето семейство са в Армеец.

На въпроса, че стана малко офтопик. За доверените сервизи не съм запознат, винаги съм избирал експертна оценка, и те съветвам и ти така да направиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А не можеш ли да си избереш кой доверен сервиз да ползваш. Аз съм доволен от www.automall.bg и си ходя все там. Доверен сервиз на Армеец е.

Редактирано от CynepMEH
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Сега и аз да споделя малко опит. По принцип съм агент на Армеец и имам малко позиций там но както и да е. Дори това не ми помогна когато преди 2 год. баща ми удари колата правиха я в сервиза при Илиянци и въпреки че се познаваме и с един от теци които отговарят за сервиза доста я поомазаха и не останах доволен. На следващата година застрахователната стойност беше паднала под тази при която влизаш в доверен сервиз и всичко беше по експертна оценка. От опит казвам че когато всичко е точно и не се опитвате да изкарате някой лев отгоре или както имам познати които искат да си чупят фаровете понеже не им свететли хубаво и Армеец да им купи нови плащат много добре и наистина си покриваш ремонта и пари остават. Но когато лъжеш за нещо очевидно че не е така този който гледа колата няма как да ти каже че лъжеш, но пък той от своя страна гледа да те прецака и от там с и повечето недоволни е понякога се случва и някой който не се опитва да изкара пари от това да да го прецакат, но кажете ми в коя застрахователна компания всички са доволни винаги има някой прецакан. Както и аз веднъж са ми платили много повече следващия път доста по малко но така е не може винаги да сме на печалба :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , като става дума за Армеец , и аз искам да попитам нещо (понеже съм при тях):

 

Знам ,че трябва да заведеш щета до 3 дена след появата на такава , но когато се появи малка следичка от камъче , това ми се струва глупаво - да отида с една-две драскотини. Та въпроса ми е , мога ли да отида към края на годината, когато изтича каското и да заведа тогава получените драскотини + новите ,които ще се получат (евентуално)? Всичко ли ще е наред и дали ще го уценят като щета или ще си стоя надраскан от камъчета?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , като става дума за Армеец , и аз искам да попитам нещо (понеже съм при тях):

 

Знам ,че трябва да заведеш щета до 3 дена след появата на такава , но когато се появи малка следичка от камъче , това ми се струва глупаво - да отида с една-две драскотини. Та въпроса ми е , мога ли да отида към края на годината, когато изтича каското и да заведа тогава получените драскотини + новите ,които ще се получат (евентуално)? Всичко ли ще е наред и дали ще го уценят като щета или ще си стоя надраскан от камъчета?

 

Няма проблеми да отидеш към края на годината просто казваш че предишния ден си я видял така и т.н. не казваш че е станало преди месец примерно. Въпроса е да не са някакви ъпсурдни щети които нямам как да са станали по едно и също време и да не будят голямо съмнение. Трябва да знаеш също че при голям брой щети (5 и повече) ако следващата година искаш да се застраховаш пак там премията която ще дължиш по каското ще тие с 50% по висока защото си рисков клиент. Т.е. оценка 10 000лв. премия 700 лв. + 50%, заради многото щети разбира се това е при положение ако щетите са ти на паркинг пред блока и т.н. ако са с протоколи на кат ПТП не по твоя вина тогава няма проблеми защото те си търсят отговорност от застрахователната компания на другия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора , но не ми отговаря напълно. Защо? Какво ще рече:

 

1. да не изглеждат абсурдно щетите? Аз говоря примерно за една драскотинка на преден ляв калник,малка на лява предна врата,малка на лява задна врата , малко и по дясната страна на колата. Може би е ясно на всеки ,че това за 1 път не може да стане. И за това питах да издребнявам ли всеки път да ходя за по 1 см чукнато или леко вдлъбнато или да съм спокоен ,че като отида накрая на годината ще ми препишат боя за всичко?

 

2. да съм рисков шофьор , при положение ,че аз нищо не съм направил? Само това , че се разминавам по пътищата с други коли и те хвърлят камъчета ,който драскат боята (остават леки вдлъбнатини) И в този ред на мисли , ако е така , аз няма да си застраховам колата при тях за следващата година и ще търся друга компания ,която ще иска само застрахователна премия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да прав си че е глупаво да се ходи за всяка малка драскотина и да се завежда щета. Ето какво правя аз като имам малки драскотини и разни такива ги описвам когато стане не що по голямо и ги завеждам заедно. Ето и един пример бяха се опитали да ми свалят стр. огледало и го бяха спукали и капачката отзад беше със счупени щипки не го заведох като щета. А когато ми свалиха чистачките и някой некадърник ми беше счупил предното стъкло тогава заведох и 2те. Този който прави огледа реши че капачката на огледалото не била счупена и писа само самото стъкло за ново, което беше електрическо и за него ми зиплатиха 20 лв. като цялото огледало струва 60 лв. В друг случай ме удариха имах счупена емблема малка драскотина на бронята от пред и една лайсничка над бронята става въпрос за Голф 3 всичкотова като ремонт и боя ми излезна 100 лв. дадоха ми 250 лв. Както ти казах в един случай си напред в друг може и да не си. Никога не знаеш как ще ти я оценят. А за това че си решил да сменяш застрахователа си е твое собствено решение. Но не си мисли че застрахователите изгарят от желание да плащат щети все пак застраховките са за по голяма тявхна полза отколкото за нас нали знаеш нашта пшолза с теб е много по малка от колкото тяхната. И ако се поинтересуваш ще намериш информация за ръстовете при автомобилното застраховане при коя фирма са и колко много от клиентите на бул инс вече не са техни клиенти а са в Армеец. Не ти правя реклама а изказвам мнение. Няма застрахователна фирма чийто клиенти всички да са доволни винаги ще има и недоволни. Ако мога с още нещо да ти помогна питай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според малките букви в полицата си длъжен в рамките на 24 часа да уведомиш застрахователя за щетата. Ако отидеш с три щети на различни места по колата на всички им е ясно, че те не са получени едновременно и ще се заядат. Освен това те имат някакъв праг на максималното обезщетение за едно застрахователно събитие. (Това пак го пише с малки букви.) Абе всъщност ако си прочетеш малките букви ще разбереш всичко. ( и ще разбереш, колко яко те цакат застрахователите) :)))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От казаното до тук следва , че или си оставяш с леките драскотини и накрая колкото платят толкова , или се правим на "цигани" и за всяка драскотина ходим , до като вдигнат ръце от нас. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никога Армеец! Както старите членове знаят водя дело срещу тях вече 3-та година се точи (егати съдебната система). Сега свърши делото и чакам в момента решението (в рамките на месец) ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както вече казах винаги ще има доволни и недоволни, в която и застрахователна компания да си. Едни описват щетите, други оценяват, трети изплащат. Системата е такава и винаги ние сме губещите въпросът е къде да губим по малко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както вече казах винаги ще има доволни и недоволни, в която и застрахователна компания да си. Едни описват щетите, други оценяват, трети изплащат. Системата е такава и винаги ние сме губещите въпросът е къде да губим по малко.

Моята статистика води до това, че лоялноста на застрахователите се равнява на пазарният им дял - колкото е по-висок, толкова повече пари имат и толкова по-добре се отнасят с клиентите си и обратното, като се появи нов "силен конкурент" и дръпне доста клиенти и старите започват да се чудят от къде и как по-малко пари да харчат и си измислят какви ли не нови оправдания, разпоредби със ситни букви и какво ли още не. Това си е мое мнение, което съм изградил от опита си като техен "клиент". Според мен нашите застрахователи имат още мноооого да учат и да възприемат бизнеса си като застрахователен, а не като силов. Нека ме извинят хората, които си изкарват хляба в този бизнес, но моето мнение е такова и е изградено от самите тях. Според мен 50 % от застраховките в у нас се правят само за да си нямаме проблеми със самите застрахователи, а ние на този етап винаги ще сме губещите.

Редактирано от miro253
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Решението е много просто и Росен го е написал много хубаво тоя пост.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Решението е много просто и Росен го е написал много хубаво тоя пост.

А къде излиза сметката ако това ти се случи да кажем три пъти в годината? Три пъти по 600 лв....излиза доста. Или някой заспал чук те удари отзад и ремонта ти струва 1000 и кусур лв? Има сметка от каско. Казвам го от личен опит.

Редактирано от Dido Ruse
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи трябва да се замислиш дали не е в теб вината или си най-големия карък на света и някой ти прави черна магия .. да чукам на дърво ама откак съм взел Галанта (2 години и 4 месеца) нямам никакви щети а си плащах като поп за каско .. мислех да си го продължа, но съм изтървал датата когато ми изтича каското с 15 дена. Отивам да си го подновя и ми казват "не може да ползвате отстъпка за 3-та година клиент тъй като не сте си го продължили!" Обяснявам като човек на маймуна .. да срока е минал, но в крайна сметка аз идвам отново при вас и ще бъда ваш клиент. Отговора: не можело така, такива били правилата ..

Е това преля чашата .. то бива безмозъчен/безгръбначен бизнес ама това като БГ застраховател друго животно нема. Та така стана и по хубаво .. ще си карам пък здраве да е ..

Ако виновен е другият участник приятелю Дидо, то неговата гражданска покрива моите щети. Единствено проблема е ако на "паркинг" ми направят нещо но там пък удара не може да е силен и съответно щетите ще са малки. Така че всеки сам си прави сметката ..аз моята я направих 2 години по 800 лв = 1600 лв съм назад за сметка на неблагодарен застраховател!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да са малки щетите, бояджията закръглява на елемент. 1бр. боядисване и 1бр. изчукване. А, ако си имал късмет да си между два детайла...

 

П.С. само ми разводнихте темата. Тук трябваше да се говори за препоръчани бояджии и сервизи, а не дали да и правим каско или не. :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи трябва да се замислиш дали не е в теб вината или си най-големия карък на света и някой ти прави черна магия .. да чукам на дърво ама откак съм взел Галанта (2 години и 4 месеца) нямам никакви щети а си плащах като поп за каско .. мислех да си го продължа, но съм изтървал датата когато ми изтича каското с 15 дена. Отивам да си го подновя и ми казват "не може да ползвате отстъпка за 3-та година клиент тъй като не сте си го продължили!" Обяснявам като човек на маймуна .. да срока е минал, но в крайна сметка аз идвам отново при вас и ще бъда ваш клиент. Отговора: не можело така, такива били правилата ..

Е това преля чашата .. то бива безмозъчен/безгръбначен бизнес ама това като БГ застраховател друго животно нема. Та така стана и по хубаво .. ще си карам пък здраве да е ..

Ако виновен е другият участник приятелю Дидо, то неговата гражданска покрива моите щети. Единствено проблема е ако на "паркинг" ми направят нещо но там пък удара не може да е силен и съответно щетите ще са малки. Така че всеки сам си прави сметката ..аз моята я направих 2 години по 800 лв = 1600 лв съм назад за сметка на неблагодарен застраховател!

Въпрос на гледна точка. Аз не мога да разчитам, че ще ми се разминава или че някой друг ще е виновен и че гражданската му ще покрие щетите. Или че като паркирам някъде всичко ще е ок и няма да си намеря колата я чукната, я надрана.

В края на краищата всеки сам си взема решение дали да си направи каско или не. Познавам много хора, които са ревали, че нямат каско.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

За да е завършена темата от моя страна: Аз се "доверих" на сервиза АВТО СИ. Колегите от ауди форума го препоръчаха. Като цяло съм много доволен от човека Илиян (paintmaster от audibg.com форума), много е коректен и разбран. Сервиза изглежда доста културно, имат си камера, работят няколко човека и най-вече става бързо. (2-3 дена за проблема от първия пост). Нещо ми обясняваха, че били използвали диамантен лак или нещо такова дето бил върха на лаковете, но тъй или иначе не си личи, че е имало някаква авария. Разбира се имат и някой кусури - бяха забравили да ми вържат лампичката за осветление на багажника и бяха гръмнали един от бушоните на фаровете, но пък набързо ги оправиха, след като им казах. И другия проблем е, че сервиза се намира по пътя за село Лозен (1км отбивка на околовръстното), но пък на практика пред сервиза има спирка на маршрутка и автобус, които ви откарват на Плиска за 15-20 минути.

 

АВТО СИ

+359 88 5184384

карта

Редактирано от dark
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...