Премини към съдържание

Кората на вратата


atila

Препоръчано мнение

Здравейте,колеги.

Наложи ми се да свалям кората на вратата за да си смена пищялката, обаче като дръпнах от долу да я разкача от щипките, се спука пласмасата. :icon_crying:

Дайте ми съвет с какво, и как мога да я залепа. Пробвах с моментно лепило но не става нищо.

Вижте как се е спукала; http://shamrok.snimka.bg/automobiles/atilata.393686.15796951

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бих я залепил с пистолет за горещ силикон отзад, като подлагам някаква мрежа за армировка - доста пластмасови детайли съм лепил така и става здраво. Лошото е, че цепката ще си личи малко или много (според майсторлъка). Помисли за някоя втора употреба!

И между другото, за да се свали пищялката не се маха кората. :dqdo:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бих я залепил с пистолет за горещ силикон отзад, като подлагам някаква мрежа за армировка - доста пластмасови детайли съм лепил така и става здраво. Лошото е, че цепката ще си личи малко или много (според майсторлъка). Помисли за някоя втора употреба!

И между другото, за да се свали пищялката не се маха кората. :dqdo:

 

Нямаше как да я смена без да я махам, защото буксата беше под нея. Кофти е, че е на самия джоп и няма как с пистолета да се нагрее отзад. Освен да я карам на някой който лепи брони.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе виждал съм как лепят брони - и те слагат армировка отзад... Пък и цената ще е като на кора 2-ра употреба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не се занимавай с лепене, защото който и да го прави, ще си личи. Обади се на Alex2511 да ти прати една здрава кора, предполагам, че за лепенето ще ти искат повече пари.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не се занимавай с лепене, защото който и да го прави, ще си личи. Обади се на Alex2511 да ти прати една здрава кора, предполагам, че за лепенето ще ти искат повече пари.

 

Слави, ние говорихме с колегата, проблема е, че колата е с кожен салон. :icon_crying:

Имам кожен салон за продаване, ама той си върви в комплект с всички части.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слави, ние говорихме с колегата, проблема е, че колата е с кожен салон. :icon_crying:

Имам кожен салон за продаване, ама той си върви в комплект с всички части.

Не знаех, че колегата е с кожен салон, това променя нещата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не се занимавай с лепене, защото който и да го прави, ще си личи. Обади се на Alex2511 да ти прати една здрава кора, предполагам, че за лепенето ще ти искат повече пари.

 

За съжаление при колегата няма такава кора.(с кожата)

Ако не намера втора ръка, ще търся нова, ама сигорно ще е яка цифра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление при колегата няма такава кора.(с кожата)

Ако не намера втора ръка, ще търся нова, ама сигорно ще е яка цифра.

Сега говорих с един авер дето бачка в балканстар, и ми каза че тая кора е над 500лв. Възможно ли е да е толкова или тия от балканстар са полудели

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ако се залепи кората отвътре и след това се даде на тапицер да претапицира повредената част,дали няма да стане? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант е да го залепа с някакво лепило, колкото да е равно и здраво, и да го облепа от горе с карбоновото фолио.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант е да го залепа с някакво лепило, колкото да е равно и здраво, и да го облепа от горе с карбоновото фолио.

Ако повърхноста е мека,незнам това фолио дали ще прилепне хубаво и дали няма да започне да се бръчка и разлепва.А тапицера ще залепи нова кожа и ще стане истинско.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако повърхноста е мека,незнам това фолио дали ще прилепне хубаво и дали няма да започне да се бръчка и разлепва.А тапицера ще залепи нова кожа и ще стане истинско.

 

Ама то е на самия джоб на кората, а там кожа няма. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама то е на самия джоб на кората, а там кожа няма. :icon_blush:

Колега, гледам снимката и се чудя как си успял да счупиш кората, защото пластмасите на Галант са много здрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, гледам снимката и се чудя как си успял да счупиш кората, защото пластмасите на Галант са много здрави.

Ами който си го прави сам ,винаги има риск и то голям...............

На колегата ще му кажа че най добрия вариант след втора ръка кора е да се залепи кората с метална мрежичка и нагряване, лед което отпред да се "китне" с кит за пластмаси и след това да се боядиса..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами който си го прави сам ,винаги има риск и то голям...............

На колегата ще му кажа че най добрия вариант след втора ръка кора е да се залепи кората с метална мрежичка и нагряване, лед което отпред да се "китне" с кит за пластмаси и след това да се боядиса..........

 

Като се сложи тази мрежа, няма как после д се нагрее, защото е във самия джоп, а той не може да сваля.

Кажете ако знаете някое здраво лепило за пластмаса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето това ще ти свърши работа

http://www.perfectbg.net/1803006.html

 

Може и друго,но гледай да е еластично за да не се напуква при вибрациите от отварянето и затварянето на вратата.

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като се сложи тази мрежа, няма как после д се нагрее, защото е във самия джоп, а той не може да сваля.

Кажете ако знаете някое здраво лепило за пластмаса.

Става, нагрява се със споялник от 40Вата нагоре...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е хубаво де, няма ли как да се свали кожата от кората и да се монтира на друга втора употреба...Мисля. че всеки по читав тапицер би направил тази процедура...По-добре закарай кората на някой такъв да каже...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти черна пластмасова кора с черна кожа тапицирана, нали така. По добре от кола с ляв волан, но може и от такава с десен, просто трябва да се изреже малко. Ако ще се реже малко, за да влязат бутоните за 4-те стъкла, тапицирането с едно 50- см. парче кожа е елементарно. Сега ще проверя дали нямах една черна кора останала, Сашо със сигурност има такава. Слага се кожата от старата или нова и си готов.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти черна пластмасова кора с черна кожа тапицирана, нали така. По добре от кола с ляв волан, но може и от такава с десен, просто трябва да се изреже малко. Ако ще се реже малко, за да влязат бутоните за 4-те стъкла, тапицирането с едно 50- см. парче кожа е елементарно. Сега ще проверя дали нямах една черна кора останала, Сашо със сигурност има такава. Слага се кожата от старата или нова и си готов.

Какво стана колега, провери ли за кората. На мен ми трябва пасажерската. Корите иначе еднакви ли са(с кожа и без кожа)???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана колега, провери ли за кората. На мен ми трябва пасажерската. Корите иначе еднакви ли са(с кожа и без кожа)???

Пасажерска кора нямам, но Сашо няма начин да няма, просто трябва да е черна пластмасата, а това че е текстилна средната част не е драма. Претапицирането с черна кожа отнема по-малко от половин час.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пасажерска кора нямам, но Сашо няма начин да няма, просто трябва да е черна пластмасата, а това че е текстилна средната част не е драма. Претапицирането с черна кожа отнема по-малко от половин час.

Черните кори са само тези с черна кожа. Аз поне досега не съм виждал такава кора с черна пластмаса и да не е с черна кожа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...