Премини към съдържание

Теч на вода в купето!?


Препоръчано мнение

Колеги, преди да разпарчальосам таблото, корите и прочие, бих желал да попитам-някой от вас имал ли е евентуално подобен на моя проблем. При дъжд се оказа, че от някъде прониква прилично количество вода отпред в краката на пътника до шофьора....Иде реч за PAJERO II

След вечерното преваляване завчера се бяха събрали поне 2-3 литра вода. Всичко подгизнало, но само от едната страна! Наложи се да премахна дори шумоизолационната вата под мокета, парчето тежеше поне 4 килограма напоено с вода.

Аз имам някои догадки от къде би могла да прониква водата, но голямата ми молба е, ако някой конкретно е патил от подобен проблем да ме насочи!

Теча установих при паркиран автомобил, сиреч не прониква от долната част (пода) на купето при движение или от отсека на двигателя.Вероятните места не са много, но не са и малко. А и в това калпаво време ми е тегаво да разглобявам всичко отпред...

Благодаря предварително и приятен уикенд!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сиреч...да търся причината в уплътненията около предното стъкло?? Няма индикации да е било сменяно някога! Дори май е за смяна, чукнато е от камъче...

По скоро съм се насочил към пространството под чистачките. Под двете решетки има празен обем, от него както при доста от по-старите коли би трябвало да излизат някакви тръби служещи за водоотводи. Ще падне изследване :))

Но благодаря за мнението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, проблема ти е от предното стъкло, няма от къде другаде да е. Стъклото не е с уплътнения, а е лепено със силикон. Вероятно не си с оригиналното стъкло, може би ще се наложи да ти го свалят и залепят отново.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

хм... колкото и да не ми се вярваше, може и да си прав!

Ще проверя тази хипотеза лесно. Ще "опъна" един силикон върху уплътнението на предния джам, пък да видим...

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Казанчето за чистене на задното стъкло,отзад ли се намира или в двигателния отсек?

 

 

На задната врата е, няма как да е от него!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, преди да разпарчальосам таблото, корите и прочие, бих желал да попитам-някой от вас имал ли е евентуално подобен на моя проблем. При дъжд се оказа, че от някъде прониква прилично количество вода отпред в краката на пътника до шофьора....Иде реч за PAJERO II

След вечерното преваляване завчера се бяха събрали поне 2-3 литра вода. Всичко подгизнало, но само от едната страна! Наложи се да премахна дори шумоизолационната вата под мокета, парчето тежеше поне 4 килограма напоено с вода.

Аз имам някои догадки от къде би могла да прониква водата, но голямата ми молба е, ако някой конкретно е патил от подобен проблем да ме насочи!

Теча установих при паркиран автомобил, сиреч не прониква от долната част (пода) на купето при движение или от отсека на двигателя.Вероятните места не са много, но не са и малко. А и в това калпаво време ми е тегаво да разглобявам всичко отпред...

Благодаря предварително и приятен уикенд!

 

Колега може да се окаже и още нещо, като проверяваш предното стъкло е също така добре да провериш и над сенника дали е мокро и тавана, има вариант вода да прониква и през гредите за доп. багажник на покрива ако имаш такива , а също и от радио антената. И аз имам подобен проблем с Пинин, при мен прониква вода от тавана и се стича по гредата чак до долу. Ще чакаме да разкажеш как си разрешил проблема. Успех :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако се е задръстило може би е възможно да влиза и някъде покрай климатика.

Най-добре на някоя автомивка и да го наръсят с водоструйката по съмнителните места и да се види от къде тече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако се е задръстило може би е възможно да влиза и някъде покрай климатика.

Най-добре на някоя автомивка и да го наръсят с водоструйката по съмнителните места и да се види от къде тече.

Колега, можеше да си спестиш този пост, защото в случая става дума за Паджеро, а устройството му не е като на Галант или Каризма. Следващи такива неадекватни постове ще бъдат изтривани в този раздел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, можеше да си спестиш този пост, защото в случая става дума за Паджеро, а устройството му не е като на Галант или Каризма. Следващи такива неадекватни постове ще бъдат изтривани в този раздел.

 

 

Мдаааа, моля зя извинение!!

Забележката е абсолютно основателна!

Без да искам съм постнал не където трябва!!

Няма да се повтори.

Забележката не е към теб, но това вече го написаха.

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе не си ти виновния, вече почна да се извиняваш.

Не съм обръщал внимание как е климатика на Pajero-то и дали взима въздух областта под чистачките. Обикновено на повечето коли се събират накапали листа и т.н. Започва да задържа влага дори да мирише. Там ако има някое развалено уплътнение или пък някой е пробивал дупка за кабели за музика например може да влиза точно някъде под таблото. Пак се извинявам на модераторите за неадекватните си постове, ако искате ги трийте, банвайте и правете всичко което ви се струва редно. Никой няма да ви се сърди.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе не си ти виновния, вече почна да се извиняваш.

Не съм обръщал внимание как е климатика на Pajero-то и дали взима въздух областта под чистачките. Обикновено на повечето коли се събират накапали листа и т.н. Започва да задържа влага дори да мирише. Там ако има някое развалено уплътнение или пък някой е пробивал дупка за кабели за музика например може да влиза точно някъде под таблото. Пак се извинявам на модераторите за неадекватните си постове, ако искате ги трийте, банвайте и правете всичко което ви се струва редно. Никой няма да ви се сърди.

 

Никой няма нищо против теб, или против който и да е било потребител на този форум. Забележката беше само да не се пишат мнения само за да се трупат постове, защото награди за това не се дават. Най-учтиво те моля, след като не си компетентен по даден въпрос/тема да не пишеш заизуст, защото може да заблудиш някой колега. Само това, нищо лично.

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С риск да се изкажа и аз некомпетентен..

 

на аутлендъра ми се случваше абсолютно същото (разбира се вероятно пак не са със същото устройство).., но все пак си струва да се провери.

 

При мен се оказа една от тапите на пода на колата. Не беше паднала.. просто беше малко хлътнала неизвестно как и при пръскане под налагане, каквото се получава при влизане в локва си се пълнеше вътре...

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...