Премини към съдържание

Мицубиши Каризма 1.6 16v - 4g92


Mr_Orgazmus

Препоръчано мнение

Здравейте, фенове на :mitsu-smiley: . Наскоро и аз се присъединих към вас с горепосочената Каризма , колата е супер ,но трябва да се сменят някой неща от първа необходимост .

Искам да попитам моделът на Ангренажният ремък - и една ценичка ако може - уточнявам да не е ряз под кръста :icon_blush: .

Искам да попитам и моделът на другият ремък - цена !!!

Цена и номерация на ролката - мисля че е само една - говоря за тази на ангренажният ремък , другите мисля са си добре но вие дайте акъл все пак дали и тях да сменя .

 

За маслото какво да бъде , колата е на 107 000 км - колко литра са ми необходими , както и филтъра какви пари и масло и филтър .?

Колко пари горивен и въздушен филтър ?

 

Аз съм от Велико Търново - чух за Евро 07 ми препоръчъха , но незнам как вървят цените мисля да проверя утре .

Помогнете ми колеги !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, фенове на :mitsu-smiley: . Наскоро и аз се присъединих към вас с горепосочената Каризма , колата е супер ,но трябва да се сменят някой неща от първа необходимост .

Искам да попитам моделът на Ангренажният ремък - и една ценичка ако може - уточнявам да не е ряз под кръста :icon_blush: .

Искам да попитам и моделът на другият ремък - цена !!!

Цена и номерация на ролката - мисля че е само една - говоря за тази на ангренажният ремък , другите мисля са си добре но вие дайте акъл все пак дали и тях да сменя .

 

За маслото какво да бъде , колата е на 107 000 км - колко литра са ми необходими , както и филтъра какви пари и масло и филтър .?

Колко пари горивен и въздушен филтър ?

 

Аз съм от Велико Търново - чух за Евро 07 ми препоръчъха , но незнам как вървят цените мисля да проверя утре .

Помогнете ми колеги !!!

Колега поизрови се малко във форума (търсене) и ще намериш отговори на всичките си въпроси...и добре дошъл в нашето семейство :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега поизрови се малко във форума (търсене) и ще намериш отговори на всичките си въпроси...и добре дошъл в нашето семейство :mitsu-smiley:

Номера на рамата ми е XMCLNDA1ATF****** !!!

 

Също така искам да попитам Ангренажният ремък на моят модел с една ролка ли е или с 2 , защото на едно място ми казват 2- ролки на друго 1-ролка .

Ценичките неска ходих и проверих :

ангренажен ремък Sun - 43 лв : Mitsuboshi- 35 лв

Обтягаща ролка - SKF - 64 лв : INA - 65 лв

Този който ми каза че има и празитна - 50 лв

Ремък помпа - 15 лв

Ремък генератор - 10 лв

 

Кажете кои марки да избера , и колко пари взимат за гореописаната процедура , че нямам време по сервизи да ходя през деня , само вечер съм свободен !!!

 

Мерси много , искам и да питам какви зимни гуми бихте ми предложили 100 лв - броя .

И има ли значение джантата - дали може джанта със 175/65/14 да се сложи 185

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От тези неща които си изброил......Може би само ролката на SKF е що годе на реална цена. Другото ще са ментета. И като гледам цените май си питал в Евро 07. Аз не бих си сложил нито една от тези части.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И има ли значение джантата - дали може джанта със 175/65/14 да се сложи 185

 

Гуми на тази цена има всякакви, само недей слага някави супер измислени. Може да видиш тестовете на ADAC за зимните гуми например и да се ориентираш. Стандартния размер е 185/65/14, така че няма абсолютно никакъв проблем да се сложат такива. За Ремъците - най-евтините истински ремъци почваха около 45лв, на някои от по известните фирми в повечето случаи може да се намери менте. В ратола продаваха оригинални ремъци Mitsuboshi (май оригиналните :mitsu-smiley: ремъци се правят пак от тях , но не съм сигурен на 100%. Ролките би трябвало да са Koyo);

Аз бих поръчал такъв ремък от Ратола и бих сложил ролки Koyo в някой доверен сервиз където имат опит със смяната на ремъци. За труд в повечето сервизи за подобна операция вземат около 80-100лв. За маслото би трябвало да е 10W40. Скоростната кутия е френска би трябвало да е със 75W85, 75W90 или нещо от сорта. Ако включва по-трудно някои скорости вероятно има проблем с втулките на лоста, не със самата кутия. Имаше масло elf, което вероятно е доста подходящо за целта. Филтри се намират без проблем и не са скъпи. Вече филтъра на климатика е най-добре да се вземе за мостра (може и колата да няма такъв.). За въпросния филтър има отделна тема, както и за горивния.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От тези неща които си изброил......Може би само ролката на SKF е що годе на реална цена. Другото ще са ментета. И като гледам цените май си питал в Евро 07. Аз не бих си сложил нито една от тези части.

И аз не бих си сложил нищо от тези части.......... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз не бих си сложил нищо от тези части.......... :icon_blush:
И аз не бих сложил ремък СЪН от 43 лв., защото Японкият СЪН за тази кола е 85...

Този ще да е правен в Тайван... :icon_hmm:

А и ролка СКФ-за 65 лв. не бих сложил, защото КОЙО,НТН и НСК са само с 10 лв по скъпи...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз не бих сложил ремък СЪН от 43 лв., защото Японкият СЪН за тази кола е 85...

Този ще да е правен в Тайван... :icon_hmm:

А и ролка СКФ-за 65 лв. не бих сложил, защото КОЙО,НТН и НСК са само с 10 лв по скъпи...

Ами другите части ми се виждат адски ама адски скъпи , незнам с какво ще се различава този ремък , но със сигурност ще е по добре от стар - да издържи там 40 000 км. както и ролките .

Въпроса ми е имам ли паразитна ролка или ролката е само една обтяжна.

И демек ремък и ролка се сменя от към двигателя !!!

Mitsuboshi ще взема за 40 лв и така , а лагер ще търся има Ina, и някакви други германски !!!

Мерси много за съветите !!!

Редактирано от Pepper
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами другите части ми се виждат адски ама адски скъпи , незнам с какво ще се различава този ремък , но със сигурност ще е по добре от стар - да издържи там 40 000 км. както и ролките .
Там е работата, че понякога не изкарват и половината километри които си писал... :(

А ролката е една, другата ролка я играе водната помпа...

Щом наблягаш на евтиното, ролката на GMB е 47 лв...

Избягвай уж Немски и Италиански стоки, че нашите южни съседи, най много тях имитират...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами другите части ми се виждат адски ама адски скъпи , незнам с какво ще се различава този ремък , но със сигурност ще е по добре от стар - да издържи там 40 000 км. както и ролките .

Въпроса ми е имам ли паразитна ролка или ролката е само една оптяжна.

И демек ремък и ролка се сменя от към двигателя !!!

Mitsuboshi ще взема за 40 лв и така , а лагер ще търся има Ina, и някакви други германски !!!

Мерси много за съветите !!!

 

Комшо, моят съвет е да не правиш много компромиси с ремъците и ролките, че там най боли... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разликата от този Sun за 43лв. и Японски Sun 85лв. е в една торба пари за ремонт на глава,клапани и т.н....

Избора е твой...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е как 20 000км.......На един познат на Маздата му бяха сложили от тези "на добрата цена" където са. Изкара точно 4500км и се оказа че Примаси 1.8 не удря клапани като скъса ремък. За разлика от Мицубишитата. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не мислите глобално!! :mad:

Че то ако всички си слагат читави ремъци, какво ще правят майсторите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че то ако всички си слагат читави ремъци, какво ще правят майсторите?
Скоростни кутии... :lol: :lol: :lol:

Твоите лагерчета на първичния как са ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скоростни кутии... :lol: :lol: :lol:

Твоите лагерчета на първичния как са ?

 

Ще използвам темата на колегата ,няма смиал от нова за едно и също нещо.Дойде време и аз да правя цялостно облуване по колата.Въпросът ми е от къде и за колко пари мога да се сдобия със нувните за целта части.Обаче не знам какво точно ми е нужно.Списъкът с следният:

 

1.Ангренаж и ролки (колко ролки точно не знам)

2.Пистов ремък

3.Водна помпа

4.Масло (срял съм се на Тотал 15W40)

5.Горивен,маслен и въздушен (H&K за въздушен)

 

Кои производители да търся и от къде във Варна мога да намеря.Искам също и да си направя пълна ревизия на окачването,защото нещо се е разхлопало докато е седяла 7 месеца колата без да се кара.Динамото ми прави проблеми също,както и хидравликата.Започна да вие доста силно като навъртя волана до край.Номер на рамата е XMCSNDA2AVF005865 Mitsubishi Carisma 1.8 16v GLX.

 

Благодаря Ви предварително и се надявам да вкарам самолета в "релси" скоро ,че сега ме е страх да го карам така!!!!

 

С уважение,

С.Илиев

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здраси Милене ,

Ако е възможно дай ми цена за ролки и ремък със смяната при теб.

Автомобила е Mitsubishi Carisma 1,8 GDI

VIN: XMCLNDA2AWF119180

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...