Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Дроселова клапа


Препоръчано мнение

Здравейте, колеги...вчера станаха точно 6 месеца откакто карам Мици...и точно вчера насред пътя реши да ме изостави...оборотите заиграха, колата почна да тресе, отбих от пътя и..угасна.. :icon_crying: запали след това, прибрах се на 2ра скорост на автомата, с минимална скорост на движение...днес я заведох при моите майстори и се оказа, че е заминала дроселовата клапа...цената на новата ме накара да изпадна отново в тих ужас :) Обсъдихме варианти за втора употреба.....В последствие ми се обадиха, че щели да пробват друг вариант да я оправят за 2 дена, да не търся за момента друга клапа...не рачиха обаче да ми кажат, какъв е този вариант...сега се обръщам към вас с молба за съвет...ако ми се наложи все пак да търся друга....тази дроселова клапа универсална ли е за всички Пинини - 1.8 - 114 / 120 коня и 2.0 / 129 коня...и дали има значение дали колата е автомат или ръчка?

 

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги...вчера станаха точно 6 месеца откакто карам Мици...и точно вчера насред пътя реши да ме изостави...оборотите заиграха, колата почна да тресе, отбих от пътя и..угасна.. :icon_crying: запали след това, прибрах се на 2ра скорост на автомата, с минимална скорост на движение...днес я заведох при моите майстори и се оказа, че е заминала дроселовата клапа...цената на новата ме накара да изпадна отново в тих ужас :) Обсъдихме варианти за втора употреба.....В последствие ми се обадиха, че щели да пробват друг вариант да я оправят за 2 дена, да не търся за момента друга клапа...не рачиха обаче да ми кажат, какъв е този вариант...сега се обръщам към вас с молба за съвет...ако ми се наложи все пак да търся друга....тази дроселова клапа универсална ли е за всички Пинини - 1.8 - 114 / 120 коня и 2.0 / 129 коня...и дали има значение дали колата е автомат или ръчка?

 

Благодаря предварително!

 

Milen_Z е твоя човек, само той може да реши елегантно проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги...вчера станаха точно 6 месеца откакто карам Мици...и точно вчера насред пътя реши да ме изостави...оборотите заиграха, колата почна да тресе, отбих от пътя и..угасна.. :icon_crying: запали след това, прибрах се на 2ра скорост на автомата, с минимална скорост на движение...днес я заведох при моите майстори и се оказа, че е заминала дроселовата клапа...цената на новата ме накара да изпадна отново в тих ужас :) Обсъдихме варианти за втора употреба.....В последствие ми се обадиха, че щели да пробват друг вариант да я оправят за 2 дена, да не търся за момента друга клапа...не рачиха обаче да ми кажат, какъв е този вариант...сега се обръщам към вас с молба за съвет...ако ми се наложи все пак да търся друга....тази дроселова клапа универсална ли е за всички Пинини - 1.8 - 114 / 120 коня и 2.0 / 129 коня...и дали има значение дали колата е автомат или ръчка?

 

Благодаря предварително!

Сваляш дросела и го пращаш на Милен .............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Докато успея да се свържа с Милен моите майстори решили да я ремонтират...без да ме питат, без да казват какъв е проблемът, нито пък колко ще ми струва...в крайна сметка...днес си взех колата отремонтирана...обясниха ми накратко като за блондинка: има 2 бобини, и двете бяха повредени, едната даже беше изгоряла...пренавихме ги....и това е...дадоха ми 6 месеца гаранция...пък да видим...удоволствието ми струваше 450 лв...дано да са я направили момчетата както трябва..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ех на какви цени работят хората......Бобините никога не горят, има защита в електронния блок и при опасност ги изключва. Абсурдно е да изгорят. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че и ги пренавили :D Е, аз да съм спокоен, че и моя колт е с две, ако стане нещо ще знам къде пренавиват :D

 

П.С. Криси в събота те чакаме значи, нямаш оправдание :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че и ги пренавили :D Е, аз да съм спокоен, че и моя колт е с две, ако стане нещо ще знам къде пренавиват :D

 

П.С. Криси в събота те чакаме значи, нямаш оправдание :P

 

смей се ти.. :icon_blush: не съм сигурна на 100%, но все пак мисля да идвам, че и още един Пинин да взема ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Докато успея да се свържа с Милен моите майстори решили да я ремонтират...без да ме питат, без да казват какъв е проблемът, нито пък колко ще ми струва...в крайна сметка...днес си взех колата отремонтирана...обясниха ми накратко като за блондинка: има 2 бобини, и двете бяха повредени, едната даже беше изгоряла...пренавихме ги....и това е...дадоха ми 6 месеца гаранция...пък да видим...удоволствието ми струваше 450 лв...дано да са я направили момчетата както трябва..

Според мен не са ти пренавили бобините, ама хайде.............освен това правиха ли нещо по настройките на дросела? Адаптации, разни такива работи..........колата работи ли добре? Държи ли празен ход ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не са ти пренавили бобините, ама хайде.............освен това правиха ли нещо по настройките на дросела? Адаптации, разни такива работи..........колата работи ли добре? Държи ли празен ход ?

 

Като се има предвид, че за първи път правят дроселова клапа на Пинин...не знам друго GDI дали са правили,но...едва ли са правили адаптации...за момента нямам оплаквания от колата, но не съм я карала особено много след ремонта...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Доста стара тема ама да попитам. С какво да залепя магнита на дроселовата клапа на Пинина. Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И да си отговоря.

Залепих го с дву компонентно лепило Weikon немско . Седмица го карам и за сега няма проблеми.

Отне ми 2 часа работа. Само да отбележа , че за тази манипулация ми оферираха 170 лв.

Поздрави .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
  • преди 1 месец ...

колеги,някой знае ли телефона на Милен от Пловдив който отремотира дроселовите клапи?

Разгледай му профила там го има.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай му профила там го има.

Kолега,не мога да откриа профила на този Милен от Пловдив,ако не ти представлява трудност моля те да ми изпратиш телефония му номер. моя е 0898663838.Предварително ти благодаря !!

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Kолега,не мога да откриа профила на този Милен от Пловдив,ако не ти представлява трудност моля те да ми изпратиш телефония му номер. моя е 0898663838.Предварително ти благодаря !!

 

Малко по-нагоре е писал Милен, ето ти профила му: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showuser=473

Малко под снимката му ще видиш и номера.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...