Премини към съдържание

Изпотяване на стъклата


laskov

Препоръчано мнение

Здравейте,

Предстои ми първата зима със звездата (Space star 1.3 1999-та). Първото ми впечатление, след застудяването и дъжда е, че лявата част на предното стъкло се изпотява прекалено много. Вентилаторът на мах и поток, насочен само към стъклото не успява да го изсуши, а дясната половина от стъклото - перфектна видимост. От предния ляв отвор (от двата дълги в средата) се чувства силна струя, но насочена надясно. От страничния ляв овален отвор (дето няма регулиране) също духа добре към стъклото на шофьорската врата.

Имате ли такъв проблем и какво ще ме посъветвате?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Или е филтъра, или е клапата за приход на въздух към купето. Ако е затворен притока на външен въздух се получава запотяване

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Или е филтъра, или е клапата за приход на въздух към купето. Ако е затворен притока на външен въздух се получава запотяване

............или е толкова мръсно стъклото от вътрешната страна че едва се вижда през него. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

............или е толкова мръсно стъклото от вътрешната страна че едва се вижда през него. :icon_blush:

Да, да! ... или е мръсно лявото стъкло на очилата ми! :D

Не съм наясно с филтрите, но според Моя Майстор "двата филтъра на климатика са сменени". А за клапата за приток на външен въздух - да, когато външният въздух е спрян, запотяването е още по-голямо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се потят, когато съм оставил да се върти само вътре в купето въздуха, веднъж пусна ли и външен поток всичко си идва на мястото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От предния ляв отвор (от двата дълги в средата) се чувства силна струя, но насочена надясно.

В тоси случай,ако е имало някакви интервенции по таблото,дали неможе въздухоструйника по някакъв начин да е монтиран неправилно(наобратно)?

Защото ми се струва нелогично това, че левия въздухоструйник духа на дясно. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В тоси случай,ако е имало някакви интервенции по таблото,дали неможе въздухоструйника по някакъв начин да е монтиран неправилно(наобратно)?

Защото ми се струва нелогично това, че левия въздухоструйник духа на дясно. :icon_blush:

И аз си мисля нещо такова, но чак пък да е монтиран наобратно :icon_crying:??? ... Утре ще проверя!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Или не обдухва стъклото достатъчно добре и затова не може да се изсуши.Като пуснеш климатика,не успява ли да махне влагата,ако духа само към стъклото?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ми...и на мен ми се потят така, но това само ако не е пуснат климатика...това пробва ли го или проблема наистина ти е сериозен:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, да! ... или е мръсно лявото стъкло на очилата ми! :D

Не съм наясно с филтрите, но според Моя Майстор "двата филтъра на климатика са сменени". А за клапата за приток на външен въздух - да, когато външният въздух е спрян, запотяването е още по-голямо.

а...твоя климатик наистина ли е с два филтъра?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

а...твоя климатик наистина ли е с два филтъра?!

Не си спомням вече ,но мисля че филтър на две части имаха само Каризмите...........но не съм сигурен. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят Майстор каза, че е от две части.

За Спейса ги има и двата варианта, като е по-лесна смяната при двойния.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля нещо такова, но чак пък да е монтиран наобратно :icon_crying:??? ... Утре ще проверя!

Breaking news! Като погледнах отвън и отгоре в левия въздухоструйник се вижда някакъв дунапрен! :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не би той да го е запушил??/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не би той да го е запушил??/

Предполагам, че Моят Майстор или по-вероятно накой негов ПОМОЩНИК при смяната на филтрите нещо е сгафил! Ще се пробвам да извадя дунапрена през дупките отгоре (дано не се накъса на парчета, но се надявам тогава да успея да ги издухам с вентилатора) и ще пиша за резултата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дунапренът се оказа дунапренче - 2х2х1 см приблизително. Извадих го и като че ли има промяна в струята - вече духа и наляво. При следващото разваляне на времето ще се види. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...