Премини към съдържание

Съвместими части между Спейс Стар и Рено


Sokol

Препоръчано мнение

Искам да задам един въпрос. Предупреждавам, че съм лаик и всичко, което бих могъл да кажа съм го чул от хора, които разбират или поне това им е работата. Казаха ми, че Спейс Стар има окачване на Рено. Въпроса или по-скоро въпросите са такива:

Цялото окачване ли е на Рено или само отделни компоненти?

Кои модели на Рено са с такова окачване?

Ако наистина стават частите от Рено за Мицубишито има ли значение какви части ще си купя? В смисъл японските /оригинални части Мицубиши, поръчани от Балканстар или Ратола/ по-здрави ли са? Има ли разлика в цените?

Има ли други неща по колата, които да стават от Рено?

И последен, съвсем конкретен въпрос... когато бях вчера на майстор за смяна на накладки и масло видяхме, че тече леко масло от капака на скоростната кутия. Майсторите в сервиза казаха, че тоя капак много приличал на такъв на Рено /не се сетих да питам за модел/. Вярно ли е това? Ще стане ли капак за скоростна кутия от Рено? :icon_blush:

Назададох сума въпроси в един пост, но съм сигурен, че има достатъчно хора, които разбират в тоя форум и ще може някой да отговори. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"И последен, съвсем конкретен въпрос... когато бях вчера на майстор за смяна на накладки и масло видяхме, че тече леко масло от капака на скоростната кутия. Майсторите в сервиза казаха, че тоя капак много приличал на такъв на Рено /не се сетих да питам за модел/. Вярно ли е това? Ще стане ли капак за скоростна кутия от Рено? icon_blush.gif "

 

Здравей,колега,ако Звездичката е 1,9DID то и мотора е на рено не само скоростната кутия :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Двигателят ти е джапански, скоростната кутия: ръчна - гейска, ако си с автомат, пак джапанска, шасито е на Каризма. :mitsu-smiley: Обслужи си я първо за да си доволен от колата. От де си бре момко? Относно шасито -има неща които стават и от Каризма и от Волво В40/пример: спирачен маркуч за спирачен апарат на цена 40 лв го намерих за 23 лв на Волво/. :mitsu-smiley:

Редактирано от rousefff
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Най-сетне малко инфо! :) От София съм, малко сме далечко... Но иначе какво имаш предвид да си я обслужа? Сменил съм й ремъци ролки и я карам вече година и половина (40 х.км.) За капака звънях в Ратола и могат да го доставят за 140 лв., което не ми се вижда много скъпо, само ще трябва първо да я отворим за да сме сигурни дали е това и дали няма нещо друго :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Колеги, здравейте! Искам някаква идея за възтановяване на отоплителите на страничните огледала на Спейс Стар. Разглобил съм шофьорското и се опитах с електропроводим лак да възтановя пътечките но не става, защото на много места са прекъснати и съпротивлението се променя. И двете са ми изгорели а проверих за ново цената е 112лв. не знам дали няма да пасне от рено само отоплителя. Те са около 20-30лв.взависимост от модела.

Редактирано от rosko
Липса на главни букви и препинателни знаци
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Колеги, вдигам темата, защото имам проблем с полуоската на Спейс Стара. Лявото външно каре сдаде багажа, поради незнайна причина и е за смяна. Видях, че скоростната кутия е от Рено, но се питам дали и полуоските /каретата/ са от Рено? Ако е така, може ли да ми дадете жокер от кое Рено, за да знам какво да търся. Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вдигам темата, защото имам проблем с полуоската на Спейс Стара. Лявото външно каре сдаде багажа, поради незнайна причина и е за смяна. Видях, че скоростната кутия е от Рено, но се питам дали и полуоските /каретата/ са от Рено? Ако е така, може ли да ми дадете жокер от кое Рено, за да знам какво да търся. Благодаря.

От никое рено не стават колега ..Приликите с Рено свършват точно до каретата ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Надявах се на друг отговор, но щом е така - така е.

Идея откъде мога да намеря каре или направо към цяла полуоска да се ориентирам?

Ако има значение - от Пловдив съм.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай тея. Доста са нелюбезни, ама са в Пловдив. Това на снимката не е това, което пише , но така и не ми обясниха кой модел е.

 

http://www.cars.bg/u149332

 

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намерих ново каре от момчетата от АвтоГарант. Много коректни, перфектно обслужване. Това, което имаха се различаваше с 1 зъб, веднага се разтърсиха и намериха едно друго в техен склад. Звъннаха на складаждията, накараха го да изброи зъбите и след като се убедихме, че е същото го поръчахме. Днес го взех и пак като си тръгвах ми казаха, че ако има нещо - отивам и връщам. За щастие всичко стана точно и колата от няколко часа вече е на пътя и си я карат. Препоръчвам ги!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...