Премини към съдържание

"cyclone" Type Engines


Препоръчано мнение

Здравейте колеги.Ненамерих подобна тема във форума и реших да споделя моите възхищения и притеснения относно двигателя: "4G15 Cyclone".Като за начало ще ви кажа какво научих за въпросната модификация -циклон.Става въпрос за същия двигател 4Г15,8 клапанов,1500куб.см,познат на всички ни,но с подобрен всмукателен колектор,в който чрез завихряне,се увеличава налягането на въздуха,което пък изисква и променена ECU система.Тези мотори се правят само за Япония,което доказва че европейските варианти са дефурсирани,заради изискванията на EU.

Това бяха част от впечетленията ми за този мотор,а основното притеснение е че имам такъв и за него знам само това,което писах по-горе!

 

Дори в талона не пише колко коня е.Но далеч не е 84 колкото го дават в европейските книги и програми.

Реших да и измеря компресия.Беше с 2,5 бара над даденото в книгата.Тоест...нямам никаква информация за този мотор.

Смених му горивната помпа за да запали.По книга трябда да е между 3 и 3.5 бара.Е...купих 3.5!Запали,но не върви както преди.

Ненамерих преведена японска книга или нещо такова...с подобна информация,затова моля колеги,ако някой знае или може да намери нещо,да сподели :mitsu-smiley:

Това което ми трябва най-спешно е налягането на горивната помпа и нялагането в системата след регулатора :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Ненамерих подобна тема във форума и реших да споделя моите възхищения и притеснения относно двигателя: "4G15 Cyclone".Като за начало ще ви кажа какво научих за въпросната модификация -циклон.Става въпрос за същия двигател 4Г15,8 клапанов,1500куб.см,познат на всички ни,но с подобрен всмукателен колектор,в който чрез завихряне,се увеличава налягането на въздуха,което пък изисква и променена ECU система.Тези мотори се правят само за Япония,което доказва че европейските варианти са дефурсирани,заради изискванията на EU.

Това бяха част от впечетленията ми за този мотор,а основното притеснение е че имам такъв и за него знам само това,което писах по-горе!

 

Дори в талона не пише колко коня е.Но далеч не е 84 колкото го дават в европейските книги и програми.

Реших да и измеря компресия.Беше с 2,5 бара над даденото в книгата.Тоест...нямам никаква информация за този мотор.

Смених му горивната помпа за да запали.По книга трябда да е между 3 и 3.5 бара.Е...купих 3.5!Запали,но не върви както преди.

Ненамерих преведена японска книга или нещо такова...с подобна информация,затова моля колеги,ако някой знае или може да намери нещо,да сподели :mitsu-smiley:

Това което ми трябва най-спешно е налягането на горивната помпа и нялагането в системата след регулатора :mitsu-smiley:

Коя година е, с кой тип инжекцион е ? Какво е , модел ........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Коя година е, с кой тип инжекцион е ? Какво е , модел ........

 

рийд да тайтал

 

"cyclone" Type Engines, Colt-Mirage 1988

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.postimage.org/image.php?v=gx1WipM9

http://www.postimage.org/image.php?v=aVJoFJA

http://www.postimage.org/image.php?v=aVJpl80

http://www.postimage.org/image.php?v=aVJq80S

Mitsubishi Mirage 1988 1.5MPI Cyclone

Аз намерих за Dodge Colt 4g15 характеристиките и за налягане на горивото бяха същите,но там компресията я даваха от 12 до 13 бара.Аз измерих моята 11.9 на студен двигател така че явно проблема е друг.Немога да я вържа на компа за диагностика.Показва ми някфа грешка при свързването.Мисля си да и взема 2 нови ламбда сонди че тези минават 120 000км...барем тръгне

Редактирано от MultiPointECI
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега това карано ли е по улиците на Варна?! Виждал съм точно такова с надпис мираж отзаде, а едва ли са срещат често :) Това което видях мисля че имаше газово.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега колата не е от 3 години в движение.Когато чичо ч докара от Япония далечната 1996-та,един негов приятел купи същата,само че 1.3.Тази която си видял спира в гръцката махала във Варна и е без горните 2-ва люка.Виждал съм още една,само че със автоматична скоростна кутия.Видял си една от 2-те сигурно. :)

Редактирано от MultiPointECI
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е най-вероятно :) Даже мисля, че цвета беше като на твоята.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да!И 3-те са тъмно сини.Но моята е най-очуканата и грозната.Просто доста жени я караха докато ми я подари чичо!

Редактирано от MultiPointECI
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако имаш желанието, и ресурсите, може лека, по-лека да и дариш нов живот... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С голямо удоволствие бачках цяло лято по нея.Вече се търкаля по улиците на Балчик (там имаме с татко сервиз).От 3 години седене горивната помпа беше клеясала и изгоря,съединителя залепнал(едва го отлепихме от маховика),но пък както не беше работила толкова време,запали на 4 цилиндъра след като помпата за 3-4 секунди качи гориво.Голяма машина е.Мисля че с времето ще се разработи и ще тръгне както преди.

Сега се занимавам с нагнетателната помпа на съединителя(горната)Задния маншет на буталцето е заминал и капе масло в купето.И във Варна немога още да намеря.Да препоръчате някой магазин за такива гумички,семеринги...и т.н :)

Редактирано от MultiPointECI
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой сменял ли е такива маншети на горната хидравлична помпа?Никъде немога да намеря такива!Апък новата помпа е 77 лева ]; ]; ];

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето твоя човек - цък

Изпрати му лично съобщение и освен че ще ти отговори на всички въпроси ще ти намери и частите които искаш, оригинални при това :)

Редактирано от milenjs
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...