Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Митсубиши турбо с карбуратор!


Препоръчано мнение

Здравейте!

Искам да попитам има ли модел на Митсубиши, който е турбо и е с карбуратор.Ако има такъв модел ще съм ви много благодарен да ми кажете кой е.Интересувам се от карбуратора, но по модела мисля че ще успея да намеря информация.Мерси предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Mitsubishi Cordia 1,6 с индекс на двигателя 4G32T и двукамерен Микуни :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да благодаря много.Поразрових се малко за този модел и до колкото разбрах модела на карбуратора е mikuni 32-35DIDTF-195.Намерих и две снимки но не съм сигурен дали това е карбуратора ,които се слага на тази кола и дали е проектиран да работи в буст.Ще се поразровя още във форума на митсубиши кордиа.Евентуално може да взема един такъв и искам да знам как точно изглежда, за да съм сигурен какво купувам.Та ако някой знае точния модел на карбуратора и има снимки ще съм му много благодарен.Прилагам две снимки на карбуратора, който аз намерих:

post-6523-1248980805.jpg

post-6523-1248980825.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще си слагам турбо на сиерата.просто съвсем случайно ми каза един познат, че може да ми намери карбуратор от митсубиши турбо, но не знае модела и аз почнах да търся.След като не намерих нищо се обръщам към вас.Евентуално утре ще мога да видя въпросния карбуратор, но ми се искаше преди това да съм подготвен.

 

П.С

Снимката на този карбуратор който съм качил е на Mikuni Corp 32-35 DID SA1 6306 downdraft carburetor,

който мисля че не е същия, защото видях няколко снимки на кордии турбо с карбуратори и ми изглеждат други.Незнам ще продължавам да се ровичкам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм.Малко странно и объркващо, защото не мога да намеря точния модела на карбуратора.те много си приличат всички а не знам точния модел, който е проектиран да работи в буст.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...
  • преди 8 месеца ...

А този микуни ,който си снимал имаш ли инфо къде може да се купи и колко пари е ? Мисля че е точно като моя ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А този микуни ,който си снимал имаш ли инфо къде може да се купи и колко пари е ? Мисля че е точно като моя ....

Дидо тоя карбуратор е сьщия като моя,явно с теб сме с еднакви такива,абсолютно безпроблемен :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Мисля че ще стане с почти всеки карбуратор, но трябва да се направи специална кутия за изравняване на налягането. Не си спомням точно, но нали в карбуратора налягането при засмукването спада. Ролята на тази кутия е да се запази налягането 1:1 с атмосферното.

Турбинирането на двигател с карбуратор е по-лесно и няма толкова датчици и електроники. Съдя по наблюденията си от мотоциклети с карбуратори (4 бр.). Не сменят карбураторите. Те са спортни, дори състезателни - с големи дифузори. На моя мисля че са 38 мм 4 броя марка Кейхин. Отворите за всмукания въздух от филтърната кутия са хоризонтални (също както е разположена капачката за резервоара на пистов мотор).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 години ...

В какъв смисъл каква е? Като производство ли? Производство си е на Мицубиши. TC04 се слага на 1.6 литровите Тредиа, Кордиа и Колт от тия години... За други приложения не знам, може и да няма, предвид това че се намира трудно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Самата турбина не изглежда като другите , тази е със вход и изход на топлата част и от там перката на студената част влиза в колектора... много е странна

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...