Премини към съдържание

Гуми за Вагончето?


Препоръчано мнение

Старите много зле, надявах се да изкарат лятото но уви - по добре сега да взема нови отколкото да направя бела. Гледам нещо в диапазона 100-120лв.

Харесах си тези - Hankook K415 195/60 R15 88 H

или тези - Hankook K715 195/65 R15 91 T

От корейските съм чувал и добри отзиви за Kumho но моя размер са скъпички а и умножено по 4 цената става една ;)

Познати споделиха и доби отзиви за Lassa impetus revo но съм малко резервиран към турските продукти (освен хранителните :) )

Някой с опит в гумоползването какво ще ме посъветва? Струват ли си тези варианти или да търся нещо друго?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.motoexpert.bg/bg/product/summer_tires

Отдолу има ценова листа в PDF формат,можеш да си я изтеглиш и разгледаш!

От техните гуми съм най доволен от Dunlop SP 01

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мда, тука има и други кандидати да стават мои гуми. С което се обърквам повече... Изискванията ми са да са тихи и да държат пътя :) За скорости не държа много, по скоро да издържат блъскане в адските дупки на улицата на която живея (а и не само там).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам познат който работи в EON и техните служебни коли преди 2г ги бяха обурудвали с Hankook. Каза ми че много бързо им се появили балони (при нормално каране). Така че по негови думи Hankook не са достатъчно здрави за нашите дупки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно предложение за теб-BF Goodrich-g-grip .Близко си до Сливен ще те заведа при един човек,от съветите на който ще останеш доволен ,а и отстъпка ще ти направи - ГАРАНЦИЯ! Гумите за които ти говоря вече съм ги изпитал и на сухо и на мокро и съм супер доволен,а са и тихи.около 90тина лева ще ти излязат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледахме с колегата СТАН BF Goodrich-a и няколко подобни гуми но в крайна сметка взех гумата която си мислех че няма да харесам - Lassa Impetus Revo. Предпочетох я поради усиления страничен борд (ходя често за риба, блъскам я в камъни, дупки) а другите бяха по нежни и искаха повече пазение. Евентуално по - твърдата возия реших да компенсирам с по висока гума (вместо 60 взех 65). Общо 420 лв. за 4-те с включен монтаж.

Първите впечатления са положителни - не са шумни което най ме притесняваше, стоят стабилно в завоите (на сухо засега) и волана ми се върти по леко.

Това за 400-500 км. и две ходенията за риба :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересни гуми са изглежда... дано са качествени. За предимства дават точно намаления шум при движение и държане на мокро. Удебеления борд е уж са по-меко помане на неравности... Абе късмет да са :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Аз карам Ласа и нямам грам оплакване. Даже едната кола е предимно по калта и карам със зимни Ласа и лете и зиме. Лятото много бързо се изтъркват, но си заслужава. На моето Мицубиши съм сложил 175/80 -14" - идеално пасват

Редактирано от rosko
Колега, не пишете с главни букви!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много приятно съм изненадан от поведението им на мокро в тези дъждове. Колата стои стабилно, никакво склоност към подхлъзване, няма аквапланинг, мога да кажа най-добрата гума която съм карал на дъжд.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А като говорим за летни...205/55/15 или 205/60/15 , не е ли по-подходящия размер , откъм стабилност и поведение на пътя ? Особено при височина 195/65 стабилността не е много на ниво, понеже гумата много се огъва и поддава в завой.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така си е но в предвид лунния пейзаж в който карам и че не намалям на дупки по пътя ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така си е но в предвид лунния пейзаж в който карам и че не намалям на дупки по пътя ;)

E с 205/55 или 60 е по-добре и за пейзажа, понеже гумата е по-широка и по-трудно поддава при дупки. Не си мисли ,че като си като трактор и пейзажа го забравяш...Стабилността на тази кола, с по- висок център на тежестта ,трябва да ти е приоритет според мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега като се замисля имаш право.Другите ще ги взема по-широки - 205/60 ама първо да изтъркам тези. Между другото не съм забелязал разлика в стабилноста на автомобила с тези гуми и предишните които бяха на 60. Напротив - с тези е по-стабилна и завои на които преди съм минавал с 90 сега минавам с 100-110. Предполагам че е така понеже на старите им се показаха конците ;) Но пък като материал не бяха стари толкова - 2005г. беше дот-а.

Значи - след 4 години при това каране вземам други гуми. Малеееее 2013 по новата магистрал с новите гуми и със старата кола :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аз цяло лято си карам със задни зимни........така и не сколасахме да ги сменим, сега ще се наложи да купим 2 зимни.

Може ли да сложим тези отпред да са задни, или си има някакво специфично триене?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...