Премини към съдържание

Да подкрепим!


Препоръчано мнение

Незнам дали и е тук мястото на темата. Днес го гледах в Спортал. бг. Призовавам Ви като баща и българин да подкрепим протеста и да попречим да изнесат тези дечица от България. Не искам да говоря силни думи и да отправям политически призиви. Моля модераторите да организират поне подписка за подкрепа на бащата и дечицата. Ето линковете с информация по случая : :link:

Протестът ще бъде в неделя пред полското посолство в София ул. Хан Крум 46. Казвам го още веднъж дистанцирам се от всякакви политически и футболни мнения. МОЛЯ ВИ ДА ПОДКРЕПИМ БАЩАТА И ДЕЧИЦАТА. Моля и модераторите да направят темата важна и да седи най-отгоре. Все пак сме БЪЛГАРИ и някой от нас и родители. БЛАГОДАРЯ ВИ.

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ох.....нямам думи....ама така е ....тъпото ни законодателство винаги застава на страната на майката при развод/раздяла.....това трябва да се промени

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямам думи просто!!! Куршума за тия!!!

Рдвам се колега , че по този въпрос имаме едно и също мнение .Надявам се като модератор да измислиш нещо с което да подкрепиме човека. Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво мога да измисля аз?! Още повече, че съм от Варна. Иначе щях да съм първи нареден там. Единственото което мога да направя е да призова всички колеги от областта да подкрепят човека! Нека започнем да бъдем задружни и да започнем да пречим на всичката несправедливост в тази държава!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След малко ще дават репортаж по БТВ

 

Тоя ще ги скъса в Страсбург! Горките деца..... Дано никога не ви опира до главите! А нашето правосъдие просто не искам да го мисля! Не може дете да вика "Помощ" и съдии и милиционери, че и социални работници да се държат грубо! СЪД, съд до дупка, с тези кадри бащата може да ги побърка всичките! Още повече, че децата са И български граждани! Какво от това, де, те лекичко с този геноцид гледат да се отърват от нас!

За съжаление няма да мога да се присъединя към протеста, поради поет ангажимент, но ако има петиция - дайте я насам! Ще има подписи и от нас! И не малко! Така че, колега, ако срещнете някъде подписка - давайте я тук!

Редактирано от tmintov
Грешчици
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам , но съм доста на ,,Вие,, с компютъра като цяло. Нямам идея как може да се пусне такава и това имах впредвид като помолих модераторите да направят нещо. Нека ако някой има възможност да я качи за да слагаме подписите. Моята компетенция не са компютрите.Благодаря Ви и дано на никой да не му идва такова нещо до главата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво мога да измисля аз?! Още повече, че съм от Варна. Иначе щях да съм първи нареден там. Единственото което мога да направя е да призова всички колеги от областта да подкрепят човека! Нека започнем да бъдем задружни и да започнем да пречим на всичката несправедливост в тази държава!

Ето това е един много хубав призив.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,не съдите жената толкова грубо. Все пак,не се знае дали бащата е някое л...о ,и не е нахъсал децата срещу майка им,защото вервайте ми,има такива хора.На мой приятел бившата жена , такива глупости беше наговорила на синът им ,че детето не искаше да вижда баща си.Лично аз нито ще отида на протеста , нито ще подписвам петиция ако се появи такава.

 

 

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ние, от другата страна на бариерата какво да кажем?

Жената заминала за Майорка, пропила се, а и кой знае дали само това (според линка), прибира се в Полша и не живее с децата си, ми нормално е те да са по-привързани към баща си! В крайна сметка той се грижи за тях с години!

Колега, момченцето е избягало от милицията, а момиченцето пищеше "Помощ"! Не знам имаш ли деца, но не ми се вярва да искаш да видиш децата си в такава ситуация! Аз моите - не искам!

 

Между другото (съжалявам за спама) бившата дудне повече от 5 год. на моята щерка, което по никакъв начин не ни е повлияло на отношенията!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хора не вярвам в това бащата да не е стока, защото ако сте видели добре материала, може би сте забелязали, че хората дето го познават се застъпваха за него и не беше само той, който легна пред колата. Ако е кофти човек не мисля, че някои ще тръгне да налита на полицаите и да рискува парични глоби и арест... лично ако съм от София ще ида и аз да го подкрепя !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че толкова много хора който бяха застанали зад бащата, едва ли са го направили просто така... Затова всички които имат възможност нека идат да подкрепят човечеца, защото на всеки може да се случи :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурна, че така може да се помогне, но.... копирам от групата в тяхна защита във Фейбсук

 

Акция " Да спасим Николета и Павел"

 

 

Започваме тази масирана акция до ДАЗЗ и Президента на Република България ,за да помогнем на Николета и Павел.Моля ви копирайте всичко написано по долу, за да няма грешки при изпращането... Отворете пощата си и изберете да напишете писмо.

 

В полето "До" или "To" копирайте следното:

press@president.bg; n.markov@prb.bg; infocenter@prb.bg; gospodari@gospodari.com; tazi_sutrin@btv.bg; 1x1@kanal3.bg; 5za4@kanal3.bg; neudobnite@kanal3.bg; zdravei_bulgaria@ntv.bg; story@slavishow.com; e.akcia@gmail.com; polconsul@vip.bg; polconsul@ambasadarpsofia.org; media@ms.gov.pl; rzecznik@msz.gov.pl; biuro-bp@mz.gov.pl; rzecznik@mkidn.gov.pl; cirinfo@kprm.gov.pl; bp@duw.pl; rzecznik@bialystok.uw.gov.pl; rzecznik@uwoj.bydgoszcz.pl; wbek@rzeszow.uw.gov.pl; rzecznik@lublin.uw.gov.pl; rzecznik@gdansk.uw.gov.pl; rzecznik@uwoj.gorzow.pl; malikm@katowice.uw.gov.pl; rzecznik@uwoj.gorzow.pl; malikm@katowice.uw.gov.pl; biuroprasowe@lodz.uw.gov.pl; rzecznik@uw.olsztyn.pl; rzecznik@malopolska.uw.gov.pl; biuroprasowe@poznan.uw.gov.pl; rzecznik@mazowieckie.pl; kmichalak@opole.uw.gov.pl; rzeczwoj@szczecin.uw.gov.pl;

 

В следващото поле, което се казва "относно" или "Subject" копирайте следното: Писмо до Държавната Агенция за Закрила на Детето

 

И накрая текста на самото писмо:

Писмо до Държавната Агенция за Закрила на Детето

 

Копие до:

 

Президента на Република България

 

Нова телевизия , БТВ , Канал 3

Господари на ефира

Полско посолство

 

 

Уважаеми г-не/г-жо председател на ДАЗД и всички лица, работещи в агенцията, потресени съм от кадрите, излъчени по Нова телевизия, на 28 .05.2009 г, във връзка с двете деца - Николета и Павел. Крайно недопустимо е професионалисти, работещи с деца, отговорни за физическото и психическото им състояние, да позволяват подобни сцени на насилие. Защото това е насилие. Не можем да приемем, че Вашите служители са допуснали да се стигне до подобно нещо. Именно, защото са професионалисти, би следвало да направят изводи дали тази майка е способна до осигури подходяща среда за нормалното развитие на децата й. Защото нито една отговорна и заинтересована за състоянието и развитието на децата си майка, ни би ги подложила на това психическо изтезание. На кадрите ясно си личи грубото, насилствено и безразлично отношение на майката и бабата на двете деца. Вашите служители, както и всички други държавни такива, са отговорни за случилото се, независимо, че има съдебна заповед за отвеждането на децата. Тези служители са длъжни да се уверят, че майката е способна да се грижи за тях. А както се вижда на записа, това съвсем не е така, още повече, че те са присъствали на мястото на събитието. Те не са ли се запитали, след като пред камера и толкова много хора, тази майка се отнася така с децата си, какво би направила, ако са сами? След като всички видяха тази подигравка с децата, нито един родител не би се чувствал уверен в това да разчита на Вас, при нужда от помощ. Нито едно дете не Ви би потърсило, ако се нуждае от закрила, тъй като ясно се видя, че такава НЕ осигурявате.Николета и Павел са български граждани, и каква защита им усигорява нашата държава? Как допускате те да бъдат отвлечени пред очите на толкова хора? Чии интереси се защитават пак ? Случилото се,ще остави неизлечими травми в децата,кой помисли за това?!?! Обръщаме се с апел към държавния глава да предприеме всички необходими мерки за защита на двете български деца.

Настояваме за незабавна намеса на всички компетентни държавни органи и неправителствени организации, които сега трябва да докажат, че са Българи, а не съучастници в това позорно престъпление.

 

И петицията - http://bgpetition.com/dve-bulgarski-detza/index.html

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че толкова много хора който бяха застанали зад бащата, едва ли са го направили просто така... Затова всички които имат възможност нека идат да подкрепят човечеца, защото на всеки може да се случи :(

Емо, чукай на дърво!

 

Благодаря ти, Боби, два гласа и две писма от нас!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подписах петицията и пратих писма, нека всеки го направи!

Разбира се!

 

Премествам темата в раздел "За Mitsubishi", за да се види от повече хора.

 

По тази причина заковавам темата като важна тема.

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, Тишо, дано помогнем!

И ме извини за грешчиците, ама като видя някой да се държи така с деца и ми "пада веригата"!

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека всеки прояви здрав разум! Какво прави един инженер от "североизточна" европа на Майорка с години! Ми то се знае... И после ше ми възпитава деца, наполовина българчета! Това не е за нея! Ще им сипва водка в млякото да спят! Айде няма нужда!

Всичко ще подпиша и се заричам да следа развитието!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, Тишо, дано помогнем!

И ме извини за грешчиците, ама като видя някой да се държи така с деца и ми "пада веригата"!

Позволих си да допълня списъка с реципиентите с няколко полски министри, консула и посланика в България. Ако нещо се дублира, не е проблем, ако получат повечко писма! :mad: :kolet:

 

Моля колегите, които пишат и имат регистрации в други форуми, каквито и да са те, да публикуват линк към нашата тема, за да се опитаме да помогнем чрез публичност. Благодаря на всички отзовали се и дано поне мъничко помогнем на дечицата...

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе и на тях всичко хубаво - сигурно си имат спам филтри, секретарки, някой, който да чисти кутията......

Но си постъпил правилно, не се бях сетил затова!

Никой не бива така да се държи с деца, по никакъв начин! Това, което видях днес по новините просто ме ужаси!

А това в нашият случай е държавата - съдия, милиция, социални работници.... Нямам думи!

Подписвайте, колеги!

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.................Никой не бива така да се държи с деца, по никакъв начин! Това, което видях днес по новините просто ме ужаси!

А това в нашият случай е държавата - съдия, милиция, социални работници.... Нямам думи!

Подписвайте, колеги!

 

Какви новини, човече ?!?

 

Вижте тук за каква жестокост става въпрос!

 

А нашите власти го играят подлоги на шляхтата! В случая можеха и да си изпълняват задълженията не чак толкова стриктно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че подписах и пращам mail навсякаде . Ето един коментар на един човек от петицията мисля доста точен :

 

ПОМИЯРИ, УГОДНИЦИ, НИЗКИ БЕЗГРЪБНАЧНИ ТВАРИ, БОЯЗЛИВИ РОБИ, МРЪСНА СГАН - ТОВА СТЕ ВИЕ ДРАГИ УПРАВНИЦИ СБЪРКАНА СЪДЕБНА СИСТЕМА, СБЪРКАНА ДЪРЖАВА - НА ВАС ПОДЛИ СЪЩЕСТВА СЕ ДЪЛЖИ ТОВА НА ВАС!!!!!!!!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми те това дадоха по новините, но не цялото.... Признавам, не можах да изгледам и минута, че пак ще има Редакция и Грешчици..... а и доброто ми възпитание си отива в такива моменти и мога някоя нецензурна дума да изпусна......

Пишете, подкрепяйте, коментирайте, дано помогнем на човека.....

 

Между другото, при така създадена ситуация - и в Бг има процедура, която да ги спре! Не питайте.... Дори при съдебно решение, когато милиция иде при детето и го пита - искаш ли да идеш при мама/тате - и то каже НЕ - няма начин, въпреки съдебни решения! Или човекът не се е занимал, или няма пари за сериозни адвокати, най-вероятно и двете, жалкото е, че нашите пак се разлигавят и целуват ...., но да им се връща!

 

Най-много ми харесаха социалните работници! Те са длъжни да проведат разговори с децата предварително, има си психолози...... Казах ви, човекът ще им разкаже играта в Стразбург! Ама лошото е, че ще осъди нас, а не милицията, съда и социалните.....

 

:icon_censored: :icon_censored: къде живеем!

 

Ето, сега ще трябва да изтрия някой от епитите в преден пост...........

 

Да запазим добрия тон, и аз им коментирах, но .... възпитано, така да се каже.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...