Премини към съдържание

Без да сигнализира минава в авариен режим.


Препоръчано мнение

Здравейте, искам да ви попитам за мнение. Колата ми е тази от описанието - Колт 6, 1,5 Di-D , 95к.с. Вчера сутринта забелязах, че колата няма мощност. От начало си помислих , че само така ми се струва, но в задръстванията нямаше как да вдигна по-голяма скорост и така и не се убедих. Вечерта обаче, се убедих напълно. Другото , което е , че на място, изключена от скорост, с настъпена на максимум газ, не може да вдигне повече от 3хил. оборота. Просто стрелката забива на 3000 и не мърда на горе. Един приятел ми каза , че когато колата мине в авариен режим , се държи по същия начин. На таблото няма никаква сигнализация за грешка или проблем.

Как мислите , от какво може да идва проблема?

Аз си мислех , че може да е от кофти гориво и нещо да се е запушило. За последно обаче съм зареждал на 6-ти , а и резервоара ми е до половината, а не да речем от дъното да засмуче нещо. В същото време, понякога като пусна вентилатора, ми се струва , че духа студено като от климатик ... дали може нещо да е замесен климатика?

 

П.П. Колата е гаранционна и ще я закарам в сервиза днес или утре, но реших да драсна тук , че ако някой е имал същия проблем да сподели или пък ако му възникне, да знае от какво е :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!

Понеже питаш за мнение ето моето. Имам един приятел който на времето си взе чисто нов Меган (не е Мицубиши но случая е подобен).

Та при него проблема беше същият и се оказа запушен катализатор.

Успех дано проблема не е сериозен. Стискам палци :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Другата вероятност е - ако има филтър за твърди частици и той да се е запушил. Както е при дизела на Лансер. В сервиза го оправят срещу някакво заплащане.

Ето я темата за мотора на Лансер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Другата вероятност е - ако има филтър за твърди частици и той да се е запушил. Както е при дизела на Лансер. В сервиза го оправят срещу някакво заплащане.

Ето я темата за мотора на Лансер.

И да ми земат пари , за гаранционна кола ли ? Ако ми поискат не знам ... все пак наливам гориво само от Лукойл и малко по-рядко ОМВ :icon_censored:

Между другото , тази вечер, като си тръгнах от работа , колата на 2-3 пъти ту тръгна добре , ту пак вземе да се влачи, докато накрая си се оправи ... въпреки това, утре ще отида в БАЛКАНСТАР да видят какви грешки има записани в компютъра. Предпочитам да съм сигурен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И да ми земат пари , за гаранционна кола ли ? Ако ми поискат не знам ... все пак наливам гориво само от Лукойл и малко по-рядко ОМВ :icon_censored:

Между другото , тази вечер, като си тръгнах от работа , колата на 2-3 пъти ту тръгна добре , ту пак вземе да се влачи, докато накрая си се оправи ... въпреки това, утре ще отида в БАЛКАНСТАР да видят какви грешки има записани в компютъра. Предпочитам да съм сигурен.

 

 

Аз доколкото знам филтъра за твърди частици няма общо с горивото, което сипваш! :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

з доколкото знам филтъра за твърди частици няма общо с горивото, което сипваш!

 

И тогава според теб от къде идват тези твърди частици? От стружки от буталата и от горене на масло?

Има значение какви боклуци сипва, особено ако е нафта. Филтъра на дизелите има някакъв сензор (май родно пройзводство до колкото се коментираше за лансъра) и като му дойде времето трябва да пусне гориво и да изгори боклуцитв вътре, ама нещо нестава.

 

Значи ако почне пак така може да се пробва извънградско да караш с малко повечко газ в обороти, че виж го отпушило ако е от филтъра...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За това ,че ти се струва, че климатика е включен, виж дали не си завъртял да ти духа само към стъклата, тогава климатика се включва автоматично независимо дали искаш или не.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За това ,че ти се струва, че климатика е включен, виж дали не си завъртял да ти духа само към стъклата, тогава климатика се включва автоматично независимо дали искаш или не.

Май на там бяха насочени въздуховодите ... :icon_crying: ... ама сериозно ли ? От къде накъде ще се включва при положение , че не искам да ми духа студено ? Луда работа ... :icon_crying:

 

И най странното - в БАЛКАНСТАР ми казаха , че компютъра не е засякъл никакви грешки!

Утре имам ходене до Севлиево и ще вдигна оборотите :) Макар , че вече не ми прави този номер! Тва се казва кола ... да има нужда да бъде настъпвана :drag:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...