Премини към съдържание

Още един нов фен на марката


Guest nickolaicho

Препоръчано мнение

От четвъртък карам нов тъмно син Лансер Интенс - бензин! Страхотна кола.

 

Започвам с въпросите. Първият е има ли книжка на потребителя в електронен вариант? Свършили били в БС и чакат нови...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На таблото ми светна жълтата индикация с форма на двигател. Що е то? Случи се точно като паркирах пред вкъщи.

 

Да не е свързано с маслото? На дисплей-а се изобразява такъв символ като запаля, но нали нямам ръководство за потребителя и мисля, че просто прави проверка. Все пак е нова кола какъв проблем с маслото да има?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С форма на двигател? Снимай го ако можеш да ти кажем точно. А иначе има на английски по торент сайтовете. Ето тук например.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С форма на двигател? Снимай го ако можеш да ти кажем точно. А иначе има на английски по торент сайтовете. Ето тук например.

 

Чек енджина му е светнал и ако свети постоянно значи има някакъв проблем и трябва да отиде в сервиз.

Тук също има User/Service Manual

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чек енджина му е светнал и ако свети постоянно значи има някакъв проблем и трябва да отиде в сервиз.

Тук също има User/Service Manual

То това е същия торент колега. И в 2та случая тракера е piratebay.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Check engine, да. Цък!

 

Записах си час вече. Гадното е, че заедно с user manual-a нямам и сервизна книжка. Обясних му на човека, каза, че ще измислят нещо... Започнаха приключенията :icon_thumbup:

 

Благодаря за линковете. Отнасят се за един и същ торент. Не ми вършат работа, защото са service manual... :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Check engine, да. Цък!

 

Записах си час вече. Гадното е, че заедно с user manual-a нямам и сервизна книжка. Обясних му на човека, каза, че ще измислят нещо... Започнаха приключенията :icon_thumbup:

 

Благодаря за линковете. Отнасят се за един и същ торент. Не ми вършат работа, защото са service manual... :(

Баси и цирка. Как няма да ти дадат книжки бе? Даже трябва задължително да са на Български език, иначе можеш да им вдигнеш як панаир и даже да ги съдиш ! На мене в Б.С. Пловдив ми дадоха всякакви видове книги и книжчици дето съществуват за тая кола. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Баси и цирка. Как няма да ти дадат книжки бе? Даже трябва задължително да са на Български език, иначе можеш да им вдигнеш як панаир и даже да ги съдиш ! На мене в Б.С. Пловдив ми дадоха всякакви видове книги и книжчици дето съществуват за тая кола. :icon_thumbup:

 

Ще дадат, просто нямат в момента... Големи са "такива" ;)

 

Някой да има идея от какво може да е? От всичко може да е, ама все пак е нова кола...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бензина е колега , лошо гориво и дава грешка. Сблъсках се със същият проблем.

И мен от "Петрол" ме наредиха така .

Ама мисля , че трябва малко на магистралата да се поиздуха и се оправя работата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И мен от "Петрол" ме наредиха така .

Ама мисля , че трябва малко на магистралата да се поиздуха и се оправя работата.

 

След като се издуха и прочисти, грешката се запаметява и индикацията ще светва за известно време следващите 3 пъти, в които запали колата. Така мисля че беше. След това ше изчезне, но грешката ще остане запаметена и в БС ще я видят, но предполагам няма да ти направят проблем ако се оправи така и е от бензина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ходих до сервиза, но нямах време да пиша след това.

Казаха ми, че някакъв датчик за скоростта давал грешки и това е причината. За час и половина беше готова. Има логика да е от това, защото ми даваше много ниска средна скорост (за събота все пак...) и висок разход.

Това за бензина ще го имам предвид. Реших първото зареждане да е с ОМV Carrera 100, но не мисля да ми става навик ;)

Малко ме е яд на функцията за среден раход. Нали уж има два режима - автоматично и ръчно нулиране. Но ръчното нулиране се сменя на автоматично при следващото стартиране на двигателя. Има начин да си запазиш показанията, но всеки път трябва да се човърка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че информацията за разхода се изтрива автоматично,когато колата не е палена повече от 3 часа...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че информацията за разхода се изтрива автоматично,когато колата не е палена повече от 3 часа...

Ха, Аз от както преди време смениха директора на Шел, зареждам само там. Горивата се подобриха осезаемо от тогава. Или V-power или V-power racing слагам и колата се чуства супер. Миналата седмица ми беше на резерва и реших да заредя на околовръстното на Слънчев бряг в ОМВ (защото няма Шел). ЛЕШ, колата спря. За пореден път се убедих, че там горивата са скапани. В ЕКО са добри също, но там нещо се не ми излиза сметката с количеството. Цакат с грамажа и за това на този етап си зареждам само в ШЕЛ, но не франчайзите а ШЕЛ. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че информацията за разхода се изтрива автоматично,когато колата не е палена повече от 3 часа...

 

Прав си, в книжката пише 4 часа. Идеята ми е, че можеш да си го запазиш за следващото пътуване, като от Setup (Settings?) му дадеш на manual зануляване. Това, което не ми харесва е, че при следващото стартиране тази настройка се връща на автоматично нулиране (за след 4 часа...).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не може, колега!

И на мен ми беше терсене, но съм доволен от ниският разход, който ми дава в последно време и не ми прави впечатление... :P Вече е на 29 000км и чувствам, че е по-мощна и икономична от преди 6-7 хил км... Явно вече се е разработило миксерчето. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ех, де! :P Пробвах и се получава, но е много досадно...

 

Average fuel consumption display

 

This displays the average fuel consumption from

the last reset to the present time.

There are the following 2 mode settings.

For information on how to change the average

fuel consumption display setting, refer to

“Changing the function settings (when the ignition

switch is “ON”)”.

Manual reset mode

● When the average fuel consumption is

being displayed, if you hold down the

multi-information meter switch, the average

fuel consumption displayed at that time is

reset.

● When the ignition switch is switched from

“ACC” or “LOCK” to “ON”, the mode setting

is automatically switched from manual

to auto.

Auto reset mode

● When the average fuel consumption is

being displayed, if you hold down the

multi-information meter switch, the average

fuel consumption displayed at that time is

reset.

● If the ignition switch is at “ACC” or

“LOCK” for about 4 hours or longer, the

average fuel consumption display is automatically

reset.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво на тебе :icon_clap: ...я кажи накратко как го смени,че не ми се затормозява да си превеждам сега точно... :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво на тебе :icon_clap: ...я кажи накратко как го смени,че не ми се затормозява да си превеждам сега точно... :drinks:

 

Докато работи колата, отиваш на Settings, избираш на Average да е "М" и готово! (влизаш в Settings чрез задържане на бутона, леко натискане придвижва курсора и задържане за променяне от "А" на "М")

 

Нещо повече - той не се нулира както си мислех. Това са два различни режима и след повторно запалване просто си минава на "A" сам. Нещо като "A"- среден разход за деня (например) и "M" - среден разход, докато РЪЧНО не го нулираш.

 

Имам 1-2 наблюдения.

 

1) При вас чува ли се виене при потегляне (по-силно изразено на първа предавка, но се долавя и при втора)? Не е много силно. При повечето коли се чува, когато се кара на задна при малко по-висока скорост.

2) Имам чувството, че колата върви леко надясно. Някъде го обсъждахте това. Ще потърся... Влиза ли реглажа в гаранцията?

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Check engine, да. Цък!

 

Записах си час вече. Гадното е, че заедно с user manual-a нямам и сервизна книжка. Обясних му на човека, каза, че ще измислят нещо... Започнаха приключенията :icon_thumbup:

 

Благодаря за линковете. Отнасят се за един и същ торент. Не ми вършат работа, защото са service manual... :(

 

Добре а то това нещо трябва да си свети като си само на контакт нали. Поне при мен свети и веднага като запаля гасне. Ако има проблем трябва да свети постоянно нали така. Питам да знам да не би и аз да имам проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре а то това нещо трябва да си свети като си само на контакт нали. Поне при мен свети и веднага като запаля гасне. Ако има проблем трябва да свети постоянно нали така. Питам да знам да не би и аз да имам проблем.

 

Да, точно така. Не се тревожи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...