Премини към съдържание

Масло, проблем ?


Препоръчано мнение

Здравейте, вчера си смених маслото на еклипс 1г, след смяната двигателя на колата се чува много страно, всякаш няма добра смазка, сложих си Q7 10w40.Сега се чудя дали да си сложа добавка? Ако някой е слагал и е доволен, моля да сподели ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Момчета дайте някакви отговори, вчера след малко авантюри мотора ми чак кът дизел почна да трака ???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами лошо е това - повдигачите чукат !!! Попринцип може да ги укротиш ако сложиш добавка , но щом веднъж са се разчукали са за смяна ! Мисля обаче че са скъпички - по около 80 лв./бр. !!! А ние имаме по 16 - :icon_crying: !!! Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля обаче че са скъпички - по около 80 лв./бр. !!! А ние имаме по 16 -
А някои си имаме перфектни нечукащи, по около 20 лв. бройката.... :icon_dance: ...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стана, по интересно, колата когато стои на 900 - 1000 оборота не се чува тракане, когато вдигна малко оборотите започва да трака??? Може ли маслото ми да е някакво гадно ? Тракането се получи неска а аз преди 3 дена сменях маслото ?? Преди това си беше перфект ??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стана, по интересно, колата когато стои на 900 - 1000 оборота не се чува тракане, когато вдигна малко оборотите започва да трака??? Може ли маслото ми да е някакво гадно ? Тракането се получи неска а аз преди 3 дена сменях маслото ?? Преди това си беше перфект ??
Я отиди при някой друг майстор, да ти види зацепването на ремъка....Вие да не го сглобихте пак със старият обтегач.....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз имах същият проблем като теб.Бях сложил на колата Castrol 10W40 и повдигачите се поразчукаха,но след като го смених с Yacco Competition 15W50,пълна синтетика и изчезна и тракане и всичко.Маслото е 100 лева 4 литра,но си заслужава парите,поне според мен.За справка виж тукhttp://www.yacco-bulgaria.com/

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За обтегача, друг е и вибрациите ми изчезнаха, маслото мислия че е проблема понеже след смяната му трагна да се чува страно кола, след два дена малко на стапка, минах през една бабунка и започна да трака супер много имах чуството че мотора ще се разглоби, оставих я вечерта на сутринта ту притракваше ту спираше и от тогава не сам я карал :( То същност си чука а не притраква.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За обтегача, друг е и вибрациите ми изчезнаха, маслото мислия че е проблема понеже след смяната му трагна да се чува страно кола, след два дена малко на стапка, минах през една бабунка и започна да трака супер много имах чуството че мотора ще се разглоби, оставих я вечерта на сутринта ту притракваше ту спираше и от тогава не сам я карал :(

 

Колега ако е от повдигачите, пробвай първо да им направиш това:

 

 

Ако не се получи и си за нови, по добре си поръчай Topline, доказани са, струват около 140-150$ (комплекта).

 

Опаа, тука ги има на промоцийка даже:

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/TOPLINE-REV...sQ5fAccessories

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми незнам какво е ама се чува, точно под това металното на което пише eci multi ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За обтегача, друг е и вибрациите ми изчезнаха, маслото мислия че е проблема понеже след смяната му трагна да се чува страно кола, след два дена малко на стапка, минах през една бабунка и започна да трака супер много имах чуството че мотора ще се разглоби, оставих я вечерта на сутринта ту притракваше ту спираше и от тогава не сам я карал :( То същност си чука а не притраква.
Ти един път казваш че е започнало да трака 3 дена след смяна на маслото, един път че веднага след смяната, сега пък казваш че след като си минал на стъпка по бабунка е започнало тракането....Последно кое е най точно, за да знаем на къде да те насочим ?...

Да не би да си ударил картера и да си го смачкал, и помпата да не може са засмуква достатъчно масло...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи точно след смяната, самия мотор се чуваше по различно,но не тракаше след 3 дена започна да трака? Това е и самото тракане се чува точно под таз джаджа eci multi ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А колега, зави ли пробката на картера, когато сменя маслото :)

 

Тази джаджа, която ти наричаш е всмукателен колектор, под него няма нищо!!

Виж това :

 

Ако трака така :(лошо)

 

Ако трака така (повдигачи):

 

http://www.youtube.com/watch?v=SRg8R8XllI0...feature=related

 

И....най добре отиди на майстор, да не гадаем тука.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако трака така :(лошо)

Забрави да му кажеш, че ако трака така е биелен лагер....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чува се като повдигачи, обаче преди малко я палих и нямаше шум, оставих я да загрее и после като и дадох кам 3000 оборота започна да трака ? Като стои в покой 900 - 1300 оборота няма такав шум? Примерно вчера като я палих се чуваше неска не ?????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай са повдигачи, според мен. Хората карат с години така...

Забележи стрелката за налягането къде е, в момент на тракане. Да не е да ти прави слабо налягане помпата...

 

Ако се окаже повдигачи, направо си поръчвай онези от линка по-горе. Най-добрият вариант според мен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Перфектно е налягането, се пак мен ме интересува дали е от маслото ???? защото се появи след смяната ???? Сащо така забравих да отбележа, че супер много умира на високито обороти, след 5000 ??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А колега, зави ли пробката на картера, когато сменя маслото :)

 

Тази джаджа, която ти наричаш е всмукателен колектор, под него няма нищо!!

Виж това :

 

Ако трака така :(лошо)

 

Ако трака така (повдигачи):

 

http://www.youtube.com/watch?v=SRg8R8XllI0...feature=related

 

И....най добре отиди на майстор, да не гадаем тука.....

 

 

Значи и аз съм за нови повдигачи :) ,но при мен се чува това тракане като запаля за 10 сек. след това изчезва

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи и аз съм за нови повдигачи :) ,но при мен се чува това тракане като запаля за 10 сек. след това изчезва

 

Това е по-скоро от вискозитета на маслото. С какво масло караш? Опитай с добавка за повдигачи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е по-скоро от вискозитета на маслото. С какво масло караш? Опитай с добавка за повдигачи.

 

 

Ами добавките не с али като не е наред нещо и да уплътняват хлабините?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами добавките не с али като не е наред нещо и да уплътняват хлабините?!

 

Не ги препоръчвам - само за пример

http://www.prospeed.bg/cat/product_info.ph...9104d3ec873ab7a

http://automaniasliven.hit.bg/lm.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи и аз съм за нови повдигачи :) ,но при мен се чува това тракане като запаля за 10 сек. след това изчезва

Ем не !!! Това е нормално - докато запалиш и маслото напълни повдигачите !!! Спокойно !!!

 

 

А за колегата Jan4oo да това мисля че 100% са повдигачите !!! И тези от линка са на доста сносна цена мисля !!! Незнам на какво ниво им е качеството , но пробвай !!! Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ем не !!! Това е нормално - докато запалиш и маслото напълни повдигачите !!! Спокойно !!!

 

 

А за колегата Jan4oo да това мисля че 100% са повдигачите !!! И тези от линка са на доста сносна цена мисля !!! Незнам на какво ниво им е качеството , но пробвай !!! Поздрави :mitsu-smiley:

 

Тези от линка са марка TOPLINE , която е доста наложена сред DSM феновете в Америка. Даже мисля че някъде се бяха обосновали из форумите, защо са по-добри от оригиналните....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много на всички, само да попитам мойте повдигачи маслени ли са или хидравлични, понеже не сам запознат ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много на всички, само да попитам мойте повдигачи маслени ли са или хидравлични, понеже не сам запознат ?

 

То всички са маслени, само името им е такова. Маслото от двигателя ги запълва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...